dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 56 z 56
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    O popatrz, jak budowałem ściany to wszelkie "białe" miało tą samą cenę za m3​.
    To znalazleś ekipę frajerów. W moim regionie cena za m2 okolo 30% wyższa.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Ile kosztuje kWh gazu i z klimatyzatora?
    Nigdy nie liczyłem bo i potrzeby nie było. Gaz sprawdzimy na fakturze a klima ...kto to wie?
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    No właśnie nie, bo im większy dom, tym więcej tynku. Później ludziska zaskoczeni, że ktoś zapłacił mniej za m2 tynku. Przy tynkach gipsowych np, w małych pomieszczeniach kładziemy przy pomocy pacy zębatej 5mm a na większych listwa 6mm, oczywiście jak kable są w bruzdach. Jak są kable na wierzchu, 15mm to minimum.
    W ogólnym rozrachunku wycinanie rowków nie robi różnicy. Gdyby elektrycy bruzdowali, wzięli by więcej za robotę, jak nie robili bruzd wyszło więcej za tynk. Można śmiało powiedzieć - jedno w drugie ...i gdzie ta oszczędność w moim przypadku? Jeśli tynkowałbym sam i sam układałbym elektrykę wtedy ma to sens.Zresztą firmy tynkarskie mają szczerze w dupie położenie przewodów, walą wszędzie minimum 2 cm ze wskazaniem na więcej.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Nigdy nie liczyłem bo i potrzeby nie było. Gaz sprawdzimy na fakturze a klima ...kto to wie?
    Pytam, bo jeden z sąsiadów założył klimę o grzania, a ma od lat gaz i kominek. Ciekawiło mnie, czy grzejąc klimą bezpośrednio pomieszczenia można uzyskać jakieś zauważalne oszczędności.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    W ogólnym rozrachunku wycinanie rowków nie robi różnicy. Gdyby elektrycy bruzdowali, wzięli by więcej za robotę, jak nie robili bruzd wyszło więcej za tynk. Można śmiało powiedzieć - jedno w drugie ...i gdzie ta oszczędność w moim przypadku? Jeśli tynkowałbym sam i sam układałbym elektrykę wtedy ma to sens.j.
    A ja nie układałem elektryki sam, nie tynkowałem sam... Ale w weekend zrobiłem bruzdy pod elektrykę i wykonawcy tynków zostało sporo worków materiału, co uwzględnił przy ostatecznym rozliczeniu.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A ja nie układałem elektryki sam, nie tynkowałem sam... Ale w weekend zrobiłem bruzdy pod elektrykę i wykonawcy tynków zostało sporo worków materiału, co uwzględnił przy ostatecznym rozliczeniu.
    U mnie nawet gdyby coś zostało, byłoby moje bo wcześniej za to zapłaciłem. Tynk CW "kręcili" na miejscu.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No to rozumiem, że w takim przypadki mogą mieć
    w dupie położenie przewodów, walą wszędzie minimum 2 cm ze wskazaniem na więcej.
    Ja z wykonawcami rozliczałem się po wykonaniu prac (wcześniej tylko ew. część zaliczkując)
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A ja nie układałem elektryki sam, nie tynkowałem sam... Ale w weekend zrobiłem bruzdy pod elektrykę i wykonawcy tynków zostało sporo worków materiału, co uwzględnił przy ostatecznym rozliczeniu.
    U mnie byli tynkarze, którzy w obliczeniach przed tynkowaniem dokonali obliczeń i obniżyli ją na m2. Pamiętam, że stawka była 16zł/m2, a mnie policzyli 12zł/m2 właśnie ze względu na brak przewodów na sufitach i że wszystkie były ukryte w bruzdach.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No to rozumiem, że w takim przypadki mogą mieć


    Ja z wykonawcami rozliczałem się po wykonaniu prac (wcześniej tylko ew. część zaliczkując)
    U mnie była na zasadzie - x zł/m2 x 600 m2 tynkowanej powierzchni i tyle.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    U mnie była na zasadzie - x zł/m2 x 600 m2 tynkowanej powierzchni i tyle.
    A ja z uwagi na bruzdy i proste ściany w efekcie (dzięki oszczędności materiału) ostatecznie zszedłem z pierwotnej ceny.
    Więc warto było te 1.5 dnia poświęcić
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A ja z uwagi na bruzdy i proste ściany w efekcie (dzięki oszczędności materiału) ostatecznie zszedłem z pierwotnej ceny.
    Więc warto było te 1.5 dnia poświęcić
    Miałeś czas, miałeś czym. Ja ani jedno, ani drugie.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.820

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aarnn Zobacz post
    Porotherm jest super.
    Czyli masz dużo tego na placu i musisz sprzedać.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Miałeś czas, miałeś czym. Ja ani jedno, ani drugie.
    No widzisz, i na dodatek oceniasz wszystko tylko na doświadczeniach ze swojej budowy. Ja tymczasem robię to od lat , znam wielu wykonawców i wiem co i jak liczą, szczególnie w okresie spowolnienia i większej konkurencji.
    Bruzdownica to ulubione narzędzie znajomych elektryków, bo jak mówią, mniej się muszą babrać gipsem a bruzdowania przy instalacji puszczonej po podłodze jest niewiele.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Bruzdownica to ulubione narzędzie znajomych elektryków, bo jak mówią, mniej się muszą babrać gipsem a bruzdowania przy instalacji puszczonej po podłodze jest niewiele.
    I to jest wykonawstwo na miarę 21 wieku. Zawsze się zastanawiam - super szczelne posadzki, szczelne okładziny(ceramika) i instalacja elektryczna po chudziaku lub po folii. Strach pomyśleć - awaria wodna, powódź, zalanie opadami lub strażaka....instalacja do wymiany. Takie jest moje zdanie , a może się mylę?
    Pozostawmy to bez odpowiedzi
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    No widzisz, i na dodatek oceniasz wszystko tylko na doświadczeniach ze swojej budowy. Ja tymczasem robię to od lat , znam wielu wykonawców i wiem co i jak liczą, szczególnie w okresie spowolnienia i większej konkurencji.
    Bruzdownica to ulubione narzędzie znajomych elektryków, bo jak mówią, mniej się muszą babrać gipsem a bruzdowania przy instalacji puszczonej po podłodze jest niewiele.
    Bez bruzdowania używa się gipsu, gdzie, w jakich stronach?

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Czyli masz dużo tego na placu i musisz sprzedać.
    Zostały mi 3 całe pustaki i kilka połówek.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony