dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Koszt remontu?

    Czy ktoś się mniej więcej orientuje, ile w przybliżeniu może kosztować remont niewielkiej kawalerki, ale taki powierzchowny (kafelki, biały montaż, malowanie, panele podłogowe), bez wymiany okien czy instalacji? Taki zrobiony jak najniższym kosztem, ale też żeby się to nie rozsypało po kilku latach. Muszę wiedzieć, ile mogę wydać na zakup mieszkania, tak żeby mi zostało na ten remont, jeśli zdecyduję się na mieszkanie do remontu...
    @Edycja:
    Przepraszam, że nie doprecyzowałam. Chodzi mi o koszt razem z materiałami, a co do robocizny, to będzie robił mąż z kolegą, więc tylko wynagrodzenie dla kolegi.
    Dodatkowo jeszcze pytanie - jak sprawdzić stan instalacji wodno-kanalizacyjnej w takim kupowanym mieszkaniu. Jak się dowiedzieć, czy jest w miarę nowa?
    Ostatnio edytowane przez Bemarina ; 11-01-2023 o 09:12

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Click bait? Nowe konto, pytanie od czapy. Zaraz pojawi się reklama usług remontowych lub sklepu?
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mojemu bratu wycenili w 2022r robociznę remontu starej łazienki 2x1,5 m na 15 tyś. (skucie, demontaż urządzeń i montaż nowych, położenie nowych płytek, płyta K-G aby zasłonić instalacje na jednej ze ścian, malowanie)

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bemarina Zobacz post
    Czy ktoś się mniej więcej orientuje, ile w przybliżeniu może kosztować remont niewielkiej kawalerki, ale taki powierzchowny (kafelki, biały montaż, malowanie, panele podłogowe), bez wymiany okien czy instalacji?
    Robienie czegokolwiek (może poza malowaniem) jak w ścianach kable aluminiowe to czysta rozrzutność. Bierz albo gotowe do zamieszkania po odświeżeniu albo do generalnego remontu. Jak robisz poważną demolkę, wymieniasz płytki, biały montaż, podłogi - to wymiana kabli i rur to już drobna kwota przy tym.

  5. #5

    Domyślnie

    @Kaizen - problem w tym, że taki powierzchowny remont może zrobić mąż z kolegą + farby mąż będzie miał za free, ale na instalacji wodnej, to oni już się nie znają i nie zrobią, a teraz podobno bardzo trudno o dobrych fachowców. Nawet tu gdzie teraz mieszkam, mam złe doświadczenia z hydraulikami - dopiero trzeci z kolei prawidłowo naprawił przeciek w ścianie
    No i po prostu fajniej jest mieć te rzeczy po swojemu. No ale właśnie widzę, że będzie chyba ciężko kupić w miarę tanio mieszkanie, gdzie okna i instalacja są względnie nowe, a potrzebne jest tylko takie "odświeżenie". Sama już nie wiem...
    Jak w ogóle dowiedzieć się o stan instalacji w kupowanym mieszkaniu?
    Ostatnio edytowane przez Bemarina ; 11-01-2023 o 09:22

  6. #6

    Domyślnie

    @Elfir - chodzi mi o koszt razem z materiałami, a akurat robocizna, to będzie robił mąż z kolegą, więc tylko wynagrodzenie dla kolegi, no ale też chcę się zorientować, ile mniej więcej powinniśmy mu zapłacić
    Ostatnio edytowane przez Bemarina ; 11-01-2023 o 09:14

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bemarina Zobacz post
    @Elfir - chodzi mi o koszt razem z materiałami, a akurat robocizna, to będzie robił mąż z kolegą, więc tylko wynagrodzenie dla kolegi, no ale też chcę się zorientować, ile mniej więcej powinniśmy mu zapłacić
    Farby, jak pisałaś, za free... Ile m2 płytek, paneli, ile stelaży, muszli itd. to zależy od konkretnego mieszkania. Zrób sobie tabelkę, gdzie wstawisz te ilości, sprawdź ceny w wybranych sklepach wybranych materiałów - i przelicz dla każdego mieszkania.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bemarina Zobacz post
    @Elfir - chodzi mi o koszt razem z materiałami, a akurat robocizna, to będzie robił mąż z kolegą, więc tylko wynagrodzenie dla kolegi, no ale też chcę się zorientować, ile mniej więcej powinniśmy mu zapłacić
    koszt materiałów to kwestia kompletnie dowolna. Jeden kupi pierwsze lepsze płytki z wyprzedaży za 30 zł, inny za 100 zł swoje upatrzone, pasujące do koncepcji.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bemarina Zobacz post
    Czy ktoś się mniej więcej orientuje, ile w przybliżeniu może kosztować remont niewielkiej kawalerki, ale taki powierzchowny (kafelki, biały montaż, malowanie, panele podłogowe), bez wymiany okien czy instalacji? Taki zrobiony jak najniższym kosztem, ale też żeby się to nie rozsypało po kilku latach. Muszę wiedzieć, ile mogę wydać na zakup mieszkania, tak żeby mi zostało na ten remont, jeśli zdecyduję się na mieszkanie do remontu...
    @Edycja:
    Przepraszam, że nie doprecyzowałam. Chodzi mi o koszt razem z materiałami, a co do robocizny, to będzie robił mąż z kolegą, więc tylko wynagrodzenie dla kolegi.
    Dodatkowo jeszcze pytanie - jak sprawdzić stan instalacji wodno-kanalizacyjnej w takim kupowanym mieszkaniu. Jak się dowiedzieć, czy jest w miarę nowa?
    30 tys

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Jeden kupi pierwsze lepsze płytki z wyprzedaży za 30 zł, inny za 100 zł swoje upatrzone, pasujące do koncepcji.
    Nie chodzi o koncepcję, bo na to mam wyrąbane, tylko żeby nie były słabej jakości, tak że zaraz popękają, ale też nie jakieś najdroższe. Górny Śląsk to niestety szkody górnicze i tąpnięcia, więc tu ściany pękają... No i jednak takie większe, żeby się wygodnie myło i nie było dużo fug

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bemarina Zobacz post
    Nie chodzi o koncepcję, bo na to mam wyrąbane, tylko żeby nie były słabej jakości, tak że zaraz popękają, ale też nie jakieś najdroższe. Górny Śląsk to niestety szkody górnicze i tąpnięcia, więc tu ściany pękają... No i jednak takie większe, żeby się wygodnie myło i nie było dużo fug
    no widzisz, że masz jakieś upatrzone - w sensie wymiarów, wytrzymałości.
    No to policz ile masz podłóg i ścian do obłożenia, sprawdź w markecie budowlanym ile kosztuje m2 płytek, do tego ile potrzeba jest kleju na m2. Trudniej wyliczyć ilość fugi, wiec załóż z górką.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony