dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Opinie o prefabrykowanej więźbie [nieużytkowe]

    Witam. Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, a nie znam się. Dlatego chciałem zapytać. Na razie nie mam jeszcze wycen.

    Dach dość prosty 4-spadowy bez lukarn, bez załamań, bez okien - jedno tylko wyjściowe. Poddasze nieużytkowe.

    Chciałbym poznać Wasz opinie, szczególnie jeśli chodzi o koszty w obecnych powalonych czasach.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Prefabrykowane wiązary dachowe (kratownice) nie dają sił rozporowych na ściany. Zbyteczny jest strop. Dolny pas jest nośnikiem dla izolacji cieplnej i sufitu. Montaż możliwy bezpośrednio na wieńcach (bez murłaty). Stabilna praca więźby. Drewno suszone, strugane. Możliwość wygospodarowania w środkowej części stryszku. Należy zadbać aby rozstaw wiązarów nie przekraczał 90 cm. Grubość elementów powinna mieć minimum 45 mm. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki.

    W sumie strop mam zaplanowany drewniany - belki + osb. Czyli teoretycznie wiązary to lepsze rozwiązanie. Robocizna chyba tańsza? Ale sama więźba już chyba droższa?


    __________________________________________________

    Pozdrawiam z Lubaczowa
    opinia
    Ostatnio edytowane przez KowalM ; 22-02-2023 o 14:46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony