dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 82
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Orzech123

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Posty
    85
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Południowy wschód:








  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Orzech123

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Posty
    85
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Spadek terenu:



    (tu stoję przy południowo-zachodniej gracy, zaraz obok są drzewa)

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Orzech123

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Posty
    85
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Północno zachodnia granica ze skarpą- ślepe ściany domu i garażu

    Ostatnio edytowane przez Orzech123 ; 16-01-2023 o 18:44

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Orzech123

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Posty
    85
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Widok na przestrzał przez działkę sąsiada- jak wypłaszczymy teren to będziemy widoczni jak na dłoni z góry.


  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Orzech123 Zobacz post

    Ratpaw mam nadzieję, ze nie pozostawiłam miejsca na wątpliwości Po kliknięciu większe
    Bardzo ładnie, dzięki!

    Pytanie pomocnicze (nr 1): próbowaliście umiejscowić dom kalenicą prostopadle do frontu działki?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Orzech123

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Posty
    85
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tak, to był właściwie nawet pierwotny pomysł, tylko- jakoś nie przypadł nam do serca po bliższym poznaniu.

    W jednym z moich pierwszych wyników wyszukiwania był przedstawiciel serii ekonomicznych- już myślałam, ze ten dom zrobili specjalnie dla mnie i nie musze dalej szukać. Dłuuugo na na niego chorowałam, tak długo jak jego bryła jest dłuuuga

    https://www.extradom.pl/projekt-domu...czny-2-WAW1072



    A tu jeszcze dłuuużsżaaaa wersja z garażem:
    https://www.extradom.pl/projekt-domu...czny-4-WAW1076



    Dlaczego odpadł?
    1. Salon wyłącznie oświetlony rano, okna na jedną strone świata. Teraz mam salon i kuchnie od zachodu i jest to jedna z tych rzeczy, które b. lubię w moim obecnym domu.
    2.Taras jest z boku- niby ok, ale tez blisko frontu działki- brak prywatności
    3. Zrobiło mi się żal sąsiada- tego typu domy to taki parawan, wcale nie sa takie niskie- 6,21m:



    4. W tego typu budynkach nie ma ślepej ściany od strony skarpy- a tam ciemno i zimno (długa ściana bez okien jest trudniejsza do zaprojektowania niż krótka)- przesuwam się od granicy i tym samym tracę 1m w miejscu, którego właściwie nie będę użytkować
    Ostatnio edytowane przez Orzech123 ; 16-01-2023 o 21:31

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Orzech123

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Posty
    85
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ten mi sie bardzo podobał, dodałam mu 1,2 m długości, miał strefę dzienna oddalona od drogi:

    https://www.extradom.pl/projekt-domu-aps-340-LUA1531







    Ale działka jest za mała na niego i garaż, nie szło go nawet nigdzie dokleić- z boku nie, bo się cały budynek robi za szeroki, z przodu nie bo głupio wygląda (rysunek poniżej)., z tyłu- nie chcemy. zajmował za dużo miejsca
    ]

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Orzech123

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Posty
    85
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Te same problemy+ inne (zwykle długie korytarze) dotyczyły:

    https://www.extradom.pl/projekt-domu-ka79-PKT1152

    https://www.extradom.pl/projekt-domu-studio-89-WRN1494

    https://www.extradom.pl/projekt-domu-koliber-BBA2177

    https://www.extradom.pl/projekt-domu...energo-ELW1018



    Dom musiałby mieć układ taki jak poniżej- pokoje z oknami boku, bliżej strefy drogi dojazdowej, część dzienna w głębi i wejście pośrodku. Ślepa ściana od frontu+ doklejony do niej garaż.Dom jest wówczas prostopadły do drogi Znalazłam jeden taki projekt i jest za duży. Jednak 4 pokoje (poza salonem) na jednym poziomie tworzą strasznie rozlazłą przestrzeń źle bym się czuła w czymś takim:



    Projekty z użytkowym poddaszem zwykle nie miały możliwości posiadania jednocześnie niedużej powierzchni i pustki nad częścią dzienną (co jest możliwe w parterówkach, no- w większości) zmiany były zbyt daleko idące. Te, które miały na parterze chociaż jeden pokój miały zwykle ogromną górę, która u nas nie jest tak bardzo potrzebna. Do tego dochodziło moje pragnienie pom. gosp. - rzadko kiedy była w mniejszych domach choćby spiżarnia.
    Ostatnio edytowane przez Orzech123 ; 16-01-2023 o 22:06

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Trochę się nazbierało.

    1. Celowałaś w dom 86 m2, a potem powiększasz o 1,2 m długość domu 100 m2. Tylko zauważam, nie wytykam
    2. Pora zapytać sąsiadów o kierunki wiatrów kłopotliwych, czyli w zasadzie zimowych/sezonu grzewczego. Kładł bym na usytuowanie wejścia duży nacisk budując niemal na szczycie wzniesienia w górach, jakby nie patrząc.
    3. Jak najbardziej warto scalić garaż z domem. Myślę, że szukacie domu w literę L. Być może koncepcja wizualnie się polepszy, gdy nad garażem powstanie stropodach, np jak w tu:
    4. W związku z tymi wiatrami przemyślałbym jeszcze okno wielkości boiska, bo będzie ono bardzo drogie (wytrzymałość mechaniczna!). A miało być tanio. Poza tym podmuchy wiatru uderzającego w tak wielki okno są słyszalne w środku jako głuche uderzenia. Słyszałem już takie uderzenia i są one przerażające, bo powstaje wrażenie, że okno wpadnie do środka
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Orzech123

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Posty
    85
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki za szybką odpowiedź i krytyczne podejście do tematu

    (gdzie tu jest funkcja "cytuj?)

    1.Celowałaś w dom 86 m2, a potem powiększasz o 1,2 m długość domu 100 m2. Tylko zauważam, nie wytykam

    Słusznie, już tłumaczę Teraz jest nam potrzebne niewiele powierzchni- salon+2 pokoje (jeden mały i może być dość ciemny). Być może, jeśli kiedyś będzie nas więcej potrzebować będziemy dodatkowego pokoju lub nawet dwóch. Jednak w naszym przypadku, niestety, rzecz nie jest przesądzona-ale to temat na inne forum, takie z różowym tłem i samymi babami. Krótko mówiąc- być może już zawsze potrzebować będziemy tylko salonu i dwóch dodatkowych pokoi. A być może nie. Chciałabym opcję rozbudowy, która nie narusza bryły- elastyczny projekt. Tamta parterówka miała "na dzień dobry" jeden pokój w zapasie, ale tez po poszerzeniu możliwość zagospodarowania garderoby jako komputerowni. Bez możliwości przerobienia domu na salon +3 sypialnie+miejsce do pracy nie biorę projektu pod uwagę, niestety- oboje pracujemy z domu.

    Chciałbym dom mały, ale nie - za mały. Mają się sensownie mieścić w/w funkcje i pomieszczenia, choć nie chce dojść do 170mkw

    2.Pora zapytać sąsiadów o kierunki wiatrów kłopotliwych, czyli w zasadzie zimowych/sezonu grzewczego. Kładł bym na usytuowanie wejścia duży nacisk budując niemal na szczycie wzniesienia w górach, jakby nie patrząc

    Tak, racja, mam nawet kontakt, tym bardziej, że to skarpa.

    3.Jak najbardziej warto scalić garaż z domem. Myślę, że szukacie domu w literę L. Być może koncepcja wizualnie się polepszy, gdy nad garażem powstanie stropodach, np jak w tu:

    Szukałam L- są bardzo szerokie i zwykle główne okna sa z tyłu, nie z boku (czyli widok na krzaki, zamiast na pagórki). Zwykle też mniej miejsca na okna skutkuje ciemnymi łazienkami.

    Nie wiem też, kiedy garaż powstanie- zrobię wycenę na dom i garaż, ale jeśli będzie to kosztować miliony monet to przesuniemy to na 2 etap. Czyli- na nie-wiadomo-kiedy

    Ten np., jest nawet drewniany, można przerobić garaż na 2 -stanowiskowy :

    https://www.extradom.pl/projekt-domu...wniana-WAI1313



    Mężowi się nie podobał (opcja rozbudowy- schody w miejscu najmniejszego pokoju i zagospodarowanie części strychu)

    Dlaczego nie chcemy szerokiego domu? Zależy nam na możliwym oddaleniu od granicy południowo-wschodniej - może tam powstać dom poniżej, tak jak nasz- blisko granicy. Wówczas żadnych pagórków sobie nie pooglądam Jak się odsunę od granicy i przesunę w głąb to jest szansa, że zostanie coś do oglądania.

    Wydawało mi się, ze 25 m szerokości to bardzo dużo, ale nie- to w sumie dość mało.
    Podwórko tego typu (wolna przestrzeń garaż-dom) ma moja ciocia i jest tam fajnie- zacisznie i jest prywatność.

    Nie chcę takiej sytuacji, kiedy jeden dom zasłania poprzednikowi widok:





    4. W związku z tymi wiatrami przemyślałbym jeszcze okno wielkości boiska, bo będzie ono bardzo drogie (wytrzymałość mechaniczna!). A miało być tanio. Poza tym podmuchy wiatru uderzającego w tak wielki okno są słyszalne w środku jako głuche uderzenia. Słyszałem już takie uderzenia i są one przerażające, bo powstaje wrażenie, że okno wpadnie do środka

    Dodałam dodatkowe podziały i zmniejszyłam nieco wymiar tych "wrót" (zamiast 2 części na szerokości 300cm są 3 części na szerokości 270cm)w ścianie szczytowej - są teraz dość typowe, ale cenna uwaga-oczywiście dobrze byłoby zagadać o wiatry sąsiadów (jak to brzmi ), może trzeba jeszcze jakieś kombinacje wprowadzić
    Ostatnio edytowane przez Orzech123 ; 17-01-2023 o 11:30

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał Orzech123 Zobacz post
    (gdzie tu jest funkcja "cytuj?)
    Klikasz przycisk "Odpowiedz z cytatem" w prawym dolnym rogu posta, a potem wycinasz to co chcesz i kopiujesz i wklejasz znaczniki wedle potrzeby. Pewnie można to uprościć opcją multi cytowania, ale nie wiem jak ona działa
    Po kliknięciu "Zaawansowana edycja" będziesz miała podgląd posta.
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    Klikasz przycisk "Odpowiedz z cytatem" w prawym dolnym rogu posta, a potem wycinasz to co chcesz i kopiujesz i wklejasz znaczniki wedle potrzeby. Pewnie można to uprościć opcją multi cytowania, ale nie wiem jak ona działa
    Po kliknięciu "Zaawansowana edycja" będziesz miała podgląd posta.
    Działa tak, że klikasz Multi-Cytat Tego Posta w kolejności, w jakiej chcesz odpowiadać na kilka postów w jednej odpowiedzi, a potem klikasz Odpowiedź z cytatem.
    Cytat Napisał Orzech123 Zobacz post
    Teraz jest nam potrzebne niewiele powierzchni- salon+2 pokoje (jeden mały i może być dość ciemny). Być może, jeśli kiedyś będzie nas więcej potrzebować będziemy dodatkowego pokoju lub nawet dwóch.
    Dom skrojony na miarę to dom tani, dom "przyszłościowy" to dom drogi.
    Chciałbym dom mały, ale nie - za mały. Mają się sensownie mieścić w/w funkcje i pomieszczenia, choć nie chce dojść do 170mkw
    Na tym cała trudność polega, żeby dobrać. Daj sobie na to 6 miesięcy. Jak po tym czasie nic więcej się nie urodzi w głowach, to znaczy, że można składać o PnB.
    Szukałam L- są bardzo szerokie i zwykle główne okna sa z tyłu, nie z boku (czyli widok na krzaki, zamiast na pagórki). Zwykle też mniej miejsca na okna skutkuje ciemnymi łazienkami.
    Temat łazienek wyszedł: chcesz mieć dobrze doświetloną łazienkę czy nawet kilka łazienek? To dość wymagający punkt.
    Nie wiem też, kiedy garaż powstanie- zrobię wycenę na dom i garaż, ale jeśli będzie to kosztować miliony monet to przesuniemy to na 2 etap. Czyli- na nie-wiadomo-kiedy
    Zaprojektuj dom z garażem i ew. wiatą w przestrzeni "ślepej ściany", ale na potem. Garaż warto mieć od razu, nawet na jedno stanowisko. Wtedy ten garaż zasłoni mniej frontu domu.
    Dlaczego nie chcemy szerokiego domu? Zależy nam na możliwym oddaleniu od granicy południowo-wschodniej - może tam powstać dom poniżej, tak jak nasz- blisko granicy. Wówczas żadnych pagórków sobie nie pooglądam Jak się odsunę od granicy i przesunę w głąb to jest szansa, że zostanie coś do oglądania.
    Trzeba porobić zdjęcia z miejsca posadowienia domu i wykonać wizualizacje (zdjęcia jako tło widoczne z wnętrza przez okno). Może walczysz niepotrzebnie o dobre widoki, bo zawsze będą tak samo dobre (albo nie do końca dobre).
    Wydawało mi się, ze 25 m szerokości to bardzo dużo, ale nie- to w sumie dość mało.
    Podwórko tego typu (wolna przestrzeń garaż-dom) ma moja ciocia i jest tam fajnie- zacisznie i jest prywatność.
    Ciężko mi ocenić, czy przestrzeń między domem i garażem daje zacisz i prywatność w tym wypadku, bo jakoś tego nie widzę. Jest chyba odwrotnie?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Orzech123

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Posty
    85
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    Klikasz przycisk "Odpowiedz z cytatem" w prawym dolnym rogu posta, a potem wycinasz to co chcesz i kopiujesz i wklejasz znaczniki wedle potrzeby. Pewnie można to uprościć opcją multi cytowania, ale nie wiem jak ona działa
    Po kliknięciu "Zaawansowana edycja" będziesz miała podgląd posta.
    Aaaa bo to trzeba na nie swój post kliknac, ostatnio jak gdzies cytowalam to inaczej to szło, dzieki

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Orzech123

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Posty
    85
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Działa tak, że klikasz Multi-Cytat Tego Posta w kolejności, w jakiej chcesz odpowiadać na kilka postów w jednej odpowiedzi, a potem klikasz Odpowiedź z cytatem.
    Już umiem, ale dzięki

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Dom skrojony na miarę to dom tani, dom "przyszłościowy" to dom drogi.
    Wybieramy niestety droższą opcję. Świadomie. Domów, które rosną wraz z potrzebami mieszkańców praktycznie nie ma. Zwykle jest to "poddasze odkładamy na później" i to by było na tyle w temacie. Albo masakra na bryle - tu daszek, tam daszek...Nie chcę tak. Pytanie- na ile to będą większe koszty, metraż, kubatura...Dla nas opcją do zaakceptowania, wraz z kosztami dodatkowymi jest antresola do późniejszego wykorzystania. Ewentualnie- jeden pokój "na zaś" i możliwość wydzielenia kącika biurowego w innym miejscu. Jeśli masz projekt "mały, ale rozwojowy" pod ręką chętnie zajrzę

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Na tym cała trudność polega, żeby dobrać. Daj sobie na to 6 miesięcy. Jak po tym czasie nic więcej się nie urodzi w głowach, to znaczy, że można składać o PnB.
    Siedzę w tym już trochę To, co jeszcze rozważam to rozwiniecie koncepcji na miarę u mojej Pani architekt. Ale rewolucji w programie użytkowym i mkw nie przewiduję.

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Temat łazienek wyszedł: chcesz mieć dobrze doświetloną łazienkę czy nawet kilka łazienek? To dość wymagający punkt.
    Zgadza się- temat łazienkowy jest ważny. dorobić pokój, a dorobić łazienkę to inny próg trudności. Dla parterówki może być łazienka plus WC z umywalką, dla domu o dwóch kondygnacjach- na każdym z pięter po jednej, nawet skromnej. Okno - mile widziane, jeśli mam odkleić garaż od głównej bryły żeby je uzyskać- wolę okno ( i mąż też)

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Zaprojektuj dom z garażem i ew. wiatą w przestrzeni "ślepej ściany", ale na potem. Garaż warto mieć od razu, nawet na jedno stanowisko. Wtedy ten garaż zasłoni mniej frontu domu.
    Z boku garaż za bardzo poszerza dom, odpada. Mamy teraz garaż na jedno stanowisko i się nie sprawdza- stoi tam rzadziej używane, ale droższe auto. Właśnie pracujemy nad zmianą tej sytuacji. Czyli- albo dwa stanowiska, albo wolę poczekać. Teraz użytkuję parking jak w bloku- stawiam blisko wejścia do domu i zasuwam z zakupami na piętro, bez żadnego zadaszenia/połączenia. Nie mówię, ze to jest fajne, ale- szoku nie będzie. Ważniejszy dla mnie jest jednak dom niż pokój dla samochodu, choć wiadomo, że wpływa na komfort. No i najważniejsze- nie wprowadzamy się tam zaraz po oddaniu do użytku. Wg szacunków będziemy tam spędzać 1/4-1/3 roku. Nie musi być wszystko od razu na tip-top.

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Trzeba porobić zdjęcia z miejsca posadowienia domu i wykonać wizualizacje (zdjęcia jako tło widoczne z wnętrza przez okno). Może walczysz niepotrzebnie o dobre widoki, bo zawsze będą tak samo dobre (albo nie do końca dobre).
    Dobry pomysł, tym bardziej, że będę w piątek na działce A walczę- bo dla widoku kupuję tę właśnie parcelę, to nie odpuszczę Chcę znaleźć najlepsze rozwiązanie. Jestem typem, który siedzi na tarasie z książką, termoforem i latarką - very important.

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Ciężko mi ocenić, czy przestrzeń między domem i garażem daje zacisz i prywatność w tym wypadku, bo jakoś tego nie widzę. Jest chyba odwrotnie?
    U cioci przestrzeń jest szerokości ok 7 metrów, stoi tam ławeczka, rosnie drzewo...U nas wyjdzie 5-6m, nie będzie tam wiało (to tak apropo wiatrów) być może będzie duże zadaszenie, pergola, roślinki i daleko do potencjalnego domu ponizej- nawet jak sie coś zbuduje na granicy, to mam sporo roślinek dla zatrzymania wzroku przed ścianą, a góry są i będą wyższe
    Ostatnio edytowane przez Orzech123 ; 17-01-2023 o 14:30

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Orzech123 Zobacz post
    Wybieramy niestety droższą opcję. Świadomie. Domów, które rosną wraz z potrzebami mieszkańców praktycznie nie ma. Zwykle jest to "poddasze odkładamy na później" i to by było na tyle w temacie. Albo masakra na bryle - tu daszek, tam daszek...Nie chcę tak. Pytanie- na ile to będą większe koszty, metraż, kubatura...Dla nas opcją do zaakceptowania, wraz z kosztami dodatkowymi jest antresola do późniejszego wykorzystania. Ewentualnie- jeden pokój "na zaś" i możliwość wydzielenia kącika biurowego w innym miejscu. Jeśli masz projekt "mały, ale rozwojowy" pod ręką chętnie zajrzę
    Siedzę w tym już trochę To, co jeszcze rozważam to rozwiniecie koncepcji na miarę u mojej Pani architekt. Ale rewolucji w programie użytkowym i mkw nie przewiduję.
    Moim zdaniem lepiej jest pozostawić wolną rękę projektantce. Masz wiedzę, żeby odpowiadać na jej pytania, bo sama ich sobie wiele zadałaś. Ping pong via forum średnio się sprawdza wobec profesjonalistki. Tak to widzę na tę chwilę.

    Co do rozwojowości domu, to ja bym użył słowa "skalowalność". Nie wiem co tam planujecie, ale może podejść do tematu projektując dom dla 2+0, 2+1, 2+2 itd. Coś z tego będzie można wywnioskować.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Orzech123

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Posty
    85
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pod dachem znalazłoby się ponad 30mkw, umówmy się, ze ten dziwny zielony prostokąt to pergola porośnięta zimozielonym bluszczem (lubi cień, nie potrzebuje, żeby się nim zajmować). Można zrobić zielony dach- jak już się zdecydujemy przeprowadzić to można trochę poszaleć w drugim etapie





    W ciociowym klimacie- z ławeczkami

    Ostatnio edytowane przez Orzech123 ; 17-01-2023 o 15:09

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar glemp
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    42-450
    Posty
    78

    Domyślnie

    Hmmm.... z góry przepraszam jeżeli w czymkolwiek nadszarpnę Twój entuzjazm bo wiem jak bardzo do budowy jest potrzebny
    w skrócie...
    jestem trochę dalej niż Ty a dziwnym trafem choć daleko od siebie budujemy w zasadzie takie same domy...
    takie same jeśli chodzi o kształt, wymiary, rozplanowanie w środku i nawet działki mamy podobne metrażowo (ja 1000m2 (20x50m) i ze spadkiem coś około 3m po długości.... nawet pagórki się znajdą, może nie takie góry ale tez nie jest źle

    ale od początku

    już sam ten spadek robi problem musisz pomyśleć o punkcie posadowienia poziomu 0 domu i patrzeć co wyjdzie w przestrzeni u mnie na 8 metrach długości domu wyszło ponad metr chyba, trzeba o tym myśleć.
    tak samo jak o tym co zrobić z wodą z topniejącego śniegu, z wejściem do domu, z wysokością tarasu (który okazuje się wychodzi metr nad ziemią i trzeba coś z tym zrobić) z posadowieniem szamba/oczyszczalni (pod górę nie poleci), z odwodnieniem fundamentów itp.

    dalej
    dom mam w zasadzie te same wymiary, ta sama powierzchnia i ten sam rozkład choć przysięgam że sam go rysowałem od początku do końca i ten gotowy projekt widzę pierwszy raz na oczy
    zerknij co juz "zbudowałem"

    https://forum.muratordom.pl/showthre...o%C5%82a-DIY-)

    więc trochę wiem o czym mówię jeśli chodzi o wymiary

    Wizualizacje, które są do tego projektu są widzę niestety przesadzone, jest na nich dużo więcej miejsca niż w rzeczywistości jest.
    U mnie stoi już konstrukcja, nie ma co prawda wypełnionych ścian ale już widać ile jest i będzie miejsca. na antresoli nie spodziewaj sie żadnych cudów jeśli chodzi o przestrzeń a o dwóch pokoikach i łazience to raczej trzeba zapomnieć, chyba że mają mieć wielkości pokoików w bloku.

    jeśli chodzi o wysokości domu to mam 6.50 a antresola jest na poziomie 3 metrów, dach się zaczyna na 3.50 i ma spadek 37 stopni, myślę że masz bardzo podobne parametry.

    elewacji z desek nie trzeba malować, jeśli zrobisz deski opalane tak jak Japończycy my tak planujemy właśnie

    Nie doczytałem, albo nie napisałaś w jakiej technologii chcesz ten dom zrobić, wiem z doświadczenia, że takie rozpiętości związane z ta dużą pustką nad salonem nie są łatwe i proste i co za tym idzie nie tanie, też zwróć na to uwagę, też sie na to uparliśmy i utrudniło to bardzo sprawę

    Jeśli będziesz mieć jakieś pytania, tu lub na DM to pisz śmiało jeśli tylko będę mógł to pomogę...
    tak samo jeśli chcesz sobie zrobić wycieczkę i "poczuć" wymiary to oczywiście zapraszam na Jurę Krakowsko Czestochowską
    Ostatnio edytowane przez glemp ; 17-01-2023 o 16:16

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Orzech123

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Posty
    85
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    glemp dobry człowieku, ależ oczywiście że zajrzę do dziennika <3

    Co do wycieczki- umówimy się, ja jestem wiercipięta i dla mnie gdzieś jechać to sama przyjemność a na Jurę z miejsca gdzie mieszkam mam 120-150km zależy gdzie, więc nie ma tragedii.

    U mnie wysokosć 6,95 wg przekroju, (w świetle 6,22), 30 stopni nachylenia dachu.

    Małe pokoiki- to trzeba sobie przeanalizować, w programie było, ze albo my, albo dzieciarnia ewentualnie zajmie górę. Jeśli my- mniej ścianek, trochę przestrzeni na komputerownię, sypialnię z niskimi raczej meblami i łazienką- jaka wyjdzie (pewnie kabina się nie zmieści, ale zasłonka?)

    technologia- szkieleciak

    Spadek ok 1,5m po szerokości, długość się jakoś trzyma jednego poziomu
    Ostatnio edytowane przez Orzech123 ; 17-01-2023 o 16:14

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar glemp
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    42-450
    Posty
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał Orzech123 Zobacz post
    glemp dobry człowieku, ależ oczywiście że zajrzę do dziennika <3

    Co do wycieczki- umówimy się, ja jestem wiercipięta i dla mnie gdzieś jechać to sama przyjemność a na Jurę z miejsca gdzie mieszkam mam 120-150km zależy gdzie, więc nie ma tragedii.

    U mnie wysokosć 6,95 wg przekroju, (w świetle 6,22), 30 stopni nachylenia dachu.

    Małe pokoiki- to trzeba sobie przeanalizować, w programie było, ze albo my, albo dzieciarnia ewentualnie zajmie górę. Jeśli my- mniej ścianek, trochę przestrzeni na komputerownię, sypialnię z niskimi raczej meblami i łazienką- jaka wyjdzie (pewnie kabina się nie zmieści, ale zasłonka?)

    technologia- szkieleciak
    na antresoli jeden fajny pokój i łazienka i moim zdaniem bardziej to dzielić to zbrodnia
    jeśli chodzi o szkieleciak to dopytaj, bo tez chciałem ale zrobienie takiej pustki z drewna wiązało się z tak dużymi przekrojami drewna że było to kompletnie nieopłacalne....
    dlatego robię szkieleciaka ze stali choć chciałem drewnianego bo juz takiego jednego zbudowałem i byłem zachwycony
    w ogóle uważam, że projekt gotowy plus adaptacja to w zasadzie te same koszty co zrobienie projektu gotowego od razu dla siebie więc lepiej sobie samemu narysować
    jeśli lubicie się przejechać to nie ma daleko a na tym etapie mogę Wam podpowiedzieć kilka rzeczy dzięki którym zaoszczędzicie a dziś jest jak jest zawsze warto heheh

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał Orzech123 Zobacz post
    Można zrobić zielony dach
    Jeśli jeszcze nie orientowaliście się jakie są koszty takiego dachu to sprawdźcie, bo to może znacząco wpłynąć na wasze plany.
    My za chwilę będziemy mieszkać dwa lata, chyba nie muszę mówić, że zielonego dachu nie ma
    I nie zanosi się żeby był przynajmniej w najbliższych pięciu latach.
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony