dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 82
  1. #61
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Orzech123

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Posty
    82
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zagospodarowanie działki:



    Czerwony prostokąt to klapa szamba-nieco niżej niż reszta domu, na środku działki by nie mieć tego czegoś pod oknami. Planowane jest posadzenie tam krzaków - być może w koszach, by korzenie nie narobiły kłopotów. Płot mniej więcej zgodnie z linia zabudowy+murek oporowy od frontu. Duży, szeroki podjazd bez płotu. Skarpy przylegające do tarasów.

    Na tym rysunku dom ma te 1,5m więcej, namęczyłam się i juz mi sie nie chce zmieniać

    Tu bez spadku, ale za to troche dokładniej i z sasiadem:

    Ostatnio edytowane przez Orzech123 ; 06-03-2023 o 10:33

  2. #62
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Skarpy należy dokładnie wymodelować w tym Sketchupie i dodać wszelkie inne elementy otoczenia. Ma znaczenie, co znajduje się na ścianie sąsiada, czy ma psa, budę, gdzie jest jego śmietnik, szambo itd itp. Naprawdę nie warto iść po łebkach.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #63
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Ty sama będziesz tę budowę prowadzić? Wypalisz się.
    Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji i motywacji. U nas co prawda 10 lat to nie trwało, ale moja żona ogarnęła sama praktycznie wszystko związane z budową.
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  4. #64
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Orzech123

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Posty
    82
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ratpaw i znów odpowiem cytatą:

    "Nie poganiaj mnie bo tracę oddech, nie poganiaj mnie bo gubię rytm"

    Dokładny rysunek zagospodarowania będzie się robił równolegle z projektem, narysuję nawet klapy od śmietników jak będzie trzeba Na razie- najważniejsze sprawy:

    1. Umiejscowienie szamba
    2. NIE wyrównywanie całej działki i robienie tym samym grzędy ze stromą, krótką skarpą na końcu- do czego my skłanialiśmy się od początku, a architektka prosiła o potwierdzenie, co niniejszym uczyniłam i przy okazji wstawiłam rysunek tutaj
    3, Psy są uwzględnione nasze- czyli te najważniejsze. Tak jak jest płot- czyli równolegle z domem, a nie przed nim, przy samej granicy-teraz mamy i bardzo to sobie chwalę. Psy nie szczekają jak są wypuszczone na podwórko przy samym płocie, 10 cm od przechodnia tylko 4 m dalej (na naszej działce linia zabudowy to 6m, więc jeszcze dalej) Gdyby nie psy to przesunięta byłaby furtka całkiem w głąb- za wejście, ale wówczas miałabym tak jak teraz- musze się ubrać, a psy na smyczy przeprowadzić do ogrodzonej części działki i dopiero spuścić. Przy okazji dygresja dla wrażliwych- moje psy zdecydowanie więcej czasu spędzają na spacerach niż na podwórku, ale czasem miło jest wypuścić je w szlafroku z kubkiem kawy w ręce bez ubierania się do tego celu i wychodzenia na zewnątrz.
    4. Jest miejsce na budowle na zgłoszenie 35mkw (5x7) na wysokości garażu- gdyby kiedyś okazało się to potrzebne. Wyprowadzamy się daleko od rodzinnych stron, zarówno moich jak i męża więc w razie W...
    5. Nachylenie skarpy jest uzależnione od rodzaju gruntu, z którego skarpa jest wykonana, mam taki miły podręcznik "Mechanika gruntów" i umiem z niego korzystać Natomiast nie wiem, jaki grunt będzie nawieziony. Jest oczywiście "bezpieczny" kąt nachylenia dla wielu rodzajów gruntów, ale jest spory i po co sobie z góry cos narzucać? Ogród będzie projektowany przez kogoś- jestem roślinkowym mugolem, a i warunki nietypowe i dla mnie dotąd nieznane (spadek, glina pylasta, wzgórze...)

    pdothash żona jak rozumiem spisała się dobrze i nadal żyje? Pozdrawiam pokrewną duszę <3

    U nas główny ciężar logistyczny spoczywa na mnie, bo ja 1. Zaczęłam temat 2. Mam wiecej wiedzy i wymagań
    Mąż za to bardzo się przyda przy wykończeniówce i negocjacjach. Pomimo wykonywania siedzącej pracy lubi pracę w drewnie, wymienił płytki na balkonie (30mkw...) zrobił balustradę na schodach wewnętrznych, częściowo przęsła płotu i balustrady zewnętrznej. Drobniejszych prac nie będę wymieniać- dużo ich było. W dodatku jest samoukiem.

    Pytanie do Panów i Pań, które siedzą w temacie- jak duży ma być ten garaż, oprócz tego, że im większy tym lepszy? Planowany jest wymiar wewnętrzny 7,2mx5,5m Ma być to co zawsze w garażu- dwa samochody i trochę gratów. Starczyli to? Czy bezpieczniej zrobić te 6m długości, co je wszyscy mają?

  5. #65
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Orzech123 Zobacz post
    Pytanie do Panów i Pań, które siedzą w temacie- jak duży ma być ten garaż, oprócz tego, że im większy tym lepszy? Planowany jest wymiar wewnętrzny 7,2mx5,5m Ma być to co zawsze w garażu- dwa samochody i trochę gratów. Starczyli to? Czy bezpieczniej zrobić te 6m długości, co je wszyscy mają?
    Rozumiem że 7,2m to szerokość, a 5,5m to długość?
    Ja mam 4,9m szerokość i 6,85m długość (wymiary wewnętrzne).
    5,5m długości to moim zdaniem za mało, chyba że wiecie że:
    1. Nigdy nie będziecie mieli większego samochodu i przez większy nie mam na myśli Forda F150, tylko zwykłego Passata.
    2. Jesteście w 100% pewni że nic nie będzie stało na ścianie garażu na przeciwko bramy.
    Fajnie mieć możliwość zaparkowania tak, żeby samochód można było obejść dookoła, czyli żeby można coś włożyć do bagażnika ale i sprawdzić poziom oleju pod maską.
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  6. #66
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Orzech123

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Posty
    82
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Teraz mamy dwa pierdzitki, mój samochód raczej będzie zawsze mały, nie jestem fanką motoryzacji i dla mnie auto to takie samo narzędzie jak każde inne. Jednak maż ogląda teraz Berlingo, a docelowo- volvo xc60, na które choruje od jakiegoś czasu... A że za mały garaż to będzie MOJA wina, wolę sie zawczasu ubezpieczyć Wydaje nam się, że ta szerokość 7,2 (tak, 5,5m to długość) pozwoli na zagospodarowanie jednej ściany z oknem na różności- ale może to jednak mało? Tylko, ze dłuższy garaż to większa chałupa... do góry też.

  7. #67
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Ja mam 8m szer i 7 m dług. Weź pod uwagę, że bez piwnicy będziecie trzymać w garażu wszelkie graty. Moim zdaniem należy od rozmiarów garażu odjąć po 1m z każdej strony, wjechać w wyobraźni samochodem i otworzyć swobodnie drzwi z każdej strony. Wtedy zobaczysz ile miejsca będzie wokół auta. Tak naprawdę mam garaż ponad 70 m2, bo w głębi jest miejsce pod zabudowę: mały warsztacik albo dodatkowe wąskie pomieszczenie na magazyn energii, falowniki itp. Weź też pod uwagę wysokość garażu, rozmiary otworu pod bramę, ilość miejsca ponad podciągiem na mechanizm ze sprężynami, kierunek i napór wiatru na bramę wjazdową i naświetlenie boczne garażu (okna, luksfery).

    Nie ma czegoś takiego jak za duży garaż czy lodówka, tak jak nie ma za starych skrzypiec.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  8. #68
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Ja mam 8m szer i 7 m dług. Weź pod uwagę, że bez piwnicy będziecie trzymać w garażu wszelkie graty.
    Niekoniecznie, jeszcze strych można mieć, dla mnie to jedna z najgenialniejszych rzeczy w domu.
    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Nie ma czegoś takiego jak za duży garaż
    Zgadzam się, Orzech23 wybudujcie największy na jaki możecie sobie pozwolić.
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  9. #69
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Orzech123

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Posty
    82
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ło Jezusicku...

    Największy mówicie....więcej niż 6m w takim domku chyba nie ma sensu.....

    Zmierzyliśmy garaż na dole, dla jednego auta- 4,6x5,45 sporo jeszcze wlezie a i auto tam stoi słusznych rozmiarów. Ale parkuje zawsze tylko jedna osoba

    Dooobra-7,2x6 starczy na dwa auta (duże i małe), opony, piłę typu krajzega 0,8x0,8m, rowery sztuk 4- powieszone na linkach, składane meble ogrodowe, szpadle łopaty i zapas ziemi ogrodowej worek sztuk 1, wiertarki i im pochodne urządzenia sztuk 4 oraz blat roboczy?



    Co do strychu to już czuję się kompetentna- służy do słusznych celów: 1. suszenie prania 2. przechowywania mebli ogrodowych 3. przechowywanie zapasowych krzeseł (miewamy spore imprezy rodzinne)
    Cele niesłuszne, również stosowane:- różnej maści nie-skarby: stare klamoty, stare niemodne buty i torebki, góra ciuchów "do malowania się przyda" podręczniki szkolne, resztki płytek (nie przydały się), zaschnięte resztki farb (nie przydały się),ale nade wszystko- żelastwo. Części do motorów, części do malucha (!!!) i opony, które również wliczam do tej kategorii. Był nawet komplet umywalka, brodzik, kibelek - produkcji rodzimej, koniec lat 80, skąpo oblany powłoką. Zestawik był absolutnie nie do użytku- zbyt chropowaty. Kupione toto okazyjnie nie doczekało się nigdy zamontowania, za to leżakowało bezpiecznie i zajmowało całkiem sporo miejsca. Aż się skończyły dobre czasy i po kolei "coś" spadało na jeden bądź drugi element i zestaw skończył jako gruz poremontowy.

    Za dużo mieć powierzchni to też źle
    Ostatnio edytowane przez Orzech123 ; 07-03-2023 o 20:22

  10. #70
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Kolejność jest taka: najpierw rzeczy lądują w szafie, potem w pomieszczeniu gospodarczym, potem w garażu, potem na śmietniku. Zerknij co się dzieje w garażu, gdy nie ma piwnicy (nie mówię o poddaszu, bo to co innego): rzeczy wędrują, jakby miały nogi.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  11. #71

    Domyślnie

    Ja mam piwnice i dwa garaże i wszystko zawalone rupieciami pod sufit. Do jednego już się nie da wjechać samochodem a do drugiego jeszcze się da ale można urwać lusterko. Jakbym zrobił dwa razy większy garaż to bym po postu miał dwa razy więcej rupieci a przestrzeni tyle samo. To wolna przestrzeń magazynowa tworzy rupieciarnie, jakby jej nie było to wszystko by lądowało od razu w śmietniku.

  12. #72
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Jasne, garaż i piwnica winne
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  13. #73

    Domyślnie

    No są ludzie którym wolna przestrzeń rodzi potrzebę jej szybkiego zapełnienia

  14. #74
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Orzech123

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Posty
    82
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No i ja chyba do nich należę i to jest niestety rodzinne....więc w moim przypadku- za dużo nie może być...

  15. #75
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Fajny projekt, zróbcie tylko zamiast 2szt bram wjazdowych do garażu jedną szeroką. To ułatwi parkowanie i manewrowanie gratami.
    Ja mam garaż 42m2 i mniejszego bym nie robił

  16. #76
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Orzech123

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Posty
    82
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    exetterenak dziękuję za miłe słowa

    rozważaliśmy jedna bramę- bo dwie to większe koszty, dwa piloty do pamiętania, który jest który...

    Architektka jednak opowiedziała, jak została "uwięziona" jak jej brama się zepsuła. była w stanie otworzyć ją ręcznie, bo nie była tak ciężka jak wrota 5-6m. ewentualnie, jak zepsuje się brama to drugim autem, jeśli będzie w środku, można pojechać. Już się zobaczyłam w tej sytuacji bo ja jakoś tak mam szczęście do tego typu sytuacji, a jak sie śpieszę i jest coś ważnego to już w ogóle....Czarnowidztwo przeważyło
    Ostatnio edytowane przez Orzech123 ; 14-03-2023 o 20:00

  17. #77
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Orzech123 Zobacz post
    exetterenak dziękuję za miłe słowa

    rozważaliśmy jedna bramę- bo dwie to większe koszty, dwa piloty do pamiętania, który jest który...

    Architektka jednak opowiedziała, jak została "uwięziona" jak jej brama się zepsuła. była w stanie otworzyć ją ręcznie, bo nie była tak ciężka jak wrota 5-6m. ewentualnie, jak zepsuje się brama to drugim autem, jeśli będzie w środku, można pojechać. Już się zobaczyłam w tej sytuacji bo ja jakoś tak mam szczęście do tego typu sytuacji, a jak sie śpieszę i jest coś ważnego to już w ogóle....Czarnowidztwo przeważyło
    Bramę 5m otwierało ręcznie moje dziecko (jak było dzieckiem, bo teraz to on by ją z kopa wywalił).
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  18. #78
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Otwarcie takiej szerokiej bramy ręcznie to nie problem. Większy widze w kłopotach z parkowaniem samochodu. Auta stają się coraz większe a zwłaszcza szersze i trudno będzie manewrować przy wjeździe.
    Ale to wasze wybory

  19. #79
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Orzech123

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Posty
    82
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Angry

    Niestety musze zameldować, że wycofaliśmy się z zakupu działki. Nie sprawdziliśmy przed deklaracją kupna zbyt dobrze kwestii budowy dróg w okolicy, wydawało sie nam (błąd!) że na TAKIEJ wysokości przecież nikt nam autostrady nie pociągnie. Otóż nie- jest w planach, z którymi zapoznaliśmy się w marcu, będą po raz kolejny w okolicy. Nadmienię, że ani urzędnicy, ani sąsiedzi nam o tym nie wspomnieli - znaleźliśmy baner na płocie odległym o kilka kilometrów i dopiero wówczas zapoznaliśmy sie z tematem. Dla zainteresowanych:

    NIE dla wariantu A2!!! TAK dla wariantu A4!!! Droga S8 (Kłodzko-Bardo) - można znaleźć na FB

    (jak ktos chce wiedzieć gdzie pojedzie droga to polecam wygooglac punkt widokowy Kukułka wraz z Domem Krawca)

    Także pomimo jak nam się wydawało- skrupulatnych działań mających na celu sprawdzenie nieruchomości zabrakło nam jednego, kluczowego punktu, a trzeba było wejść w dokładne mapy GDDKiA - dopiero tam było widać jak nam to może wpłynąć na komfort zycia.

    Mamy już upatrzoną nowa działkę, trochę (tfu tfu) sie najeździliśmy, przyszło nam po raz kolejny zweryfikować marzenia i możliwości (inflacja/kryzys....). Zobaczymy ile tym razem potrwają formalności - przeciąganie sprawy nam wyszło jednak na dobre. Architekt jest z rodziny, więc jakoś udało się temat projektu również w miarę bezboleśnie zakończyć, także straty materialne są nieduże (symboliczny zadatek, mapa do celów projektowych) jak na zaawansowanie "prac".

    Trzeba było się odsunąć od miasta, większe zadupie, ale za to teren pod ochroną. Kwota ta sama (przypadek?) tyle, ze nie ma tak dużego spadku terenu oraz ma mieć kanalizacje- więc wyjdzie jednak suma sumarum- taniej.

    Będę śledzić z zainteresowaniem rozwój sytuacji drogowej, zdażyłam już polubić to miejsce, trzymam kciuki za wariant tunelowy, niech działeczka komuś posłuży, kto być może ma większe skłonności do ryzyka ode mnie
    Ostatnio edytowane przez Orzech123 ; 23-06-2023 o 14:19

  20. #80
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Kolejny raz okazało się, że pośpiech to jest dobry, ale przy łapaniu pcheł. Pochwalam rozsądek i unikanie niepotrzebnego ryzyka - jest go i tak wiele podczas samej budowy domu.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony