dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Niwelacja skarpy pod płytą fundamentową

    Witam serdecznie.

    Postawiłem sobie rękoma innych ludzi taki oto domek:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	20,2 KB
ID:	463232

    W związku z nachyleniem terenu firma wykonująca fundamenty musiała wyrównać teren w tym przypadku wysiewką. O ile nie przekąsza mi ona na bokach (mam zamiar zabezpieczyć ją matą kokosową lub czymś w tym stylu i zmniejszyć jej nachylanie dokładając ziemi, o tyle chciałbym zlikwidować skarpę i przekształcić ją najlepiej w pionową ścinek z tyłu domku.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie 2.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	9,3 KB
ID:	463233

    Poszukuję jakiegoś pomysłu jak usunąć ową skarpę i jak zabezpieczyć wysiewkę pod płytą przed osuwaniem się. Myślałem o grodzicach z tworzywa sztucznego ale ich pogrążenie wymaga stawiania wibromłotów na dźwigu lub koparce a ściana domku jest bardzo blisko.

  2. #2

    Domyślnie

    Ta podbudowa niwelująca różnice poziomów niestety wygląda bardzo ubogo. Górna platforma jest praktycznie po obrysie budynku.
    Pamiętam jak projektowałem u siebie to konstruktor w wytycznych zawarł info iż musi być poszerzona min. 100 cm względem obrysu budynku a przy podstawie u mnie wychodziło ponad 250 cm ale u mnie był relatywnie ciężki budynek mimo wszytko ten tez ma swoja masę.
    2-ga sprawa czy grunt był wykorytowany przed budowaniem skarpy ? Jeśli by był to tym gruntem można było skarpę obsypać tu tego nie wykonano
    3 "Wysiewka" to często jest to materiał lokalny mieszany z kruszywem często gliniasty ilasty i uplastycznia się pod wpływem wody, pytanie co u ciebie się pod tym słowem kryje. W moich terenach w kruszarni "wysiewka" to glina z kruszywem najtańsze błotonośny materiał, nie nadający się na jakakolwiek podbudowę.
    4 ja bym to odrenował przed jakimkolwiek równaniem
    Ostatnio edytowane przez irtherm ; 12-01-2023 o 10:22

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kosze gabionowe

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki, wezmę to pod uwagę!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony