dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Jaka młotowiertarka-makita, dewalt czy hikoki?

    Planuje zakup młotowiertarki do prac wykończeniowych we własnym domu. Coś tam może podkuć ale głównie wiercenie w betonie. Na oku mam takie modele :
    1. MAKITA HR2631 ew. 2470
    2. Dewalt 25144k
    3. Hikoki DH26PC2 WSZ.

    DeWalt najmocniejszy w tym zestawieniu, cena porównywalna z makitą, z kolei hikoki mocniejszy niż makita no i też najtańszy. Wcześniej byłem zdecydowany na dewalt-a ale poczytałem internety i doszły jeszcze ww modele. Ktoś może pracuje na ww sprzęcie i może się wypowiedzieć, polecic/odradzić?
    Jak z jakością wykonanie? Czytałem opinie o hikoki, że jak za 500 zł (za tyle można już ja wyrwać) to chińczyk jak 700 to produkcja japońska, ale jakoś mi ta opinia wygląda na wyssana z palca. Wiadomo rozbieżność cenowa w internecie duża. Ewentualnie może ktoś poleci coś innego na czym pracuje?
    Ostatnio edytowane przez arturpucz ; 12-01-2023 o 17:25

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Mam HR2630X7, taka sama moc 800W, udar taki sam. 6 lat bezlitosnej pracy i dalej działa jak trzeba. Wykonanie bardzo dobre, długi przewód zasilający, dość lekka (ważne przy wierceniu czy kuciu poziomo czy wręcz pod sufitem). Warto wziąć zestaw z walizką i futerkiem sds-cylinder. Kupiłem też z dłutami, ale już się starły.

    Dewalt może też ok, słyszałem dobre opinie, a hikoki się nie wypowiem.

    Tak szczerze, na taki sprzęt wydałbym może z 600 zł max. Szkoda płacić za jakąś redukcję drgań, bo nie pracuje się godzinami takim sprzętem, a krótko to drgania nie przeszkadzają.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.248

    Domyślnie

    https://mistama.com/mlotowiertarka-g...h-walizka.html

    U mnie na razie przeżyła prawie pół budowy systemem gospodarczym i dalej służy.

    Miałem porównanie i w De Walt i siła udaru 3J jest tam raczej zawyżona.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    https://mistama.com/mlotowiertarka-g...h-walizka.html

    U mnie na razie przeżyła prawie pół budowy systemem gospodarczym i dalej służy.

    Miałem porównanie i w De Walt i siła udaru 3J jest tam raczej zawyżona.
    No cenowo jednak trochę za wysoko, maks to myślę ~800 zł. Mówisz dewalt trochę zawyżone parametry? A jak jego wykonanie, jak jakościowo?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Mam HR2630X7, taka sama moc 800W, udar taki sam. 6 lat bezlitosnej pracy i dalej działa jak trzeba. Wykonanie bardzo dobre, długi przewód zasilający, dość lekka (ważne przy wierceniu czy kuciu poziomo czy wręcz pod sufitem). Warto wziąć zestaw z walizką i futerkiem sds-cylinder. Kupiłem też z dłutami, ale już się starły.

    Dewalt może też ok, słyszałem dobre opinie, a hikoki się nie wypowiem.

    Tak szczerze, na taki sprzęt wydałbym może z 600 zł max. Szkoda płacić za jakąś redukcję drgań, bo nie pracuje się godzinami takim sprzętem, a krótko to drgania nie przeszkadzają.
    Makita mówisz, jak z jakością? Cenowo wychodzi ciekawie. 2.4J daje rade nie ma problemu z betonem, stropy, fundamenty itp?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturpucz Zobacz post
    Makita mówisz, jak z jakością? Cenowo wychodzi ciekawie. 2.4J daje rade nie ma problemu z betonem, stropy, fundamenty itp?
    Napisałem jak z jakością - bez zarzutu. 2,4J jest to wiercenia wystarczające, bo robotę robi wiertło w 80%, 20% to wiertarka. Do dłutowania niewielkich ilości też wystarczy. To nie jest młot wyburzeniowy.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    HIKOKI - a cóż to jest za firma ? To jakaś tandetna podróbka Hitachi czy o co chodzi ?

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Ja mam Makite 2470. Prócz tego, że na samym początku coś padło w przekładni, co zostało naprawione na gwarancji, to chodzi do tej pory bez zarzutu. Wierci, kuje, miesza tynki. Sam jestem w szoku, że jeszcze działa.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał coachu13 Zobacz post
    HIKOKI - a cóż to jest za firma ? To jakaś tandetna podróbka Hitachi czy o co chodzi ?
    Hitachi to teraz właśnie Hikoki, w 2017 zmienili nazwę

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturpucz Zobacz post
    Planuje zakup młotowiertarki do prac wykończeniowych we własnym domu. Coś tam może podkuć ale głównie wiercenie w betonie. Na oku mam takie modele :
    1. MAKITA HR2631 ew. 2470
    2. Dewalt 25144k
    3. Hikoki DH26PC2 WSZ.

    DeWalt najmocniejszy w tym zestawieniu, cena porównywalna z makitą, z kolei hikoki mocniejszy niż makita no i też najtańszy. Wcześniej byłem zdecydowany na dewalt-a ale poczytałem internety i doszły jeszcze ww modele. Ktoś może pracuje na ww sprzęcie i może się wypowiedzieć, polecic/odradzić?
    Jak z jakością wykonanie? Czytałem opinie o hikoki, że jak za 500 zł (za tyle można już ja wyrwać) to chińczyk jak 700 to produkcja japońska, ale jakoś mi ta opinia wygląda na wyssana z palca. Wiadomo rozbieżność cenowa w internecie duża. Ewentualnie może ktoś poleci coś innego na czym pracuje?
    Jakieś opinie o MAKITA HR2631 ew. 2470 ?

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Z tego zestawienie postawiłbym na DeWalt'a, jednak to moja opinia, bo z doświadczenia wiem, że czy wybierzesz DeWalta czy Makitę, to i jedno i drugie Ci długo posłuży przy normalnym użytkowaniu, a nie katowaniu. Z elektronarzędziami Hikoki miałem do czynienia najmniej, zawsze albo wybierałem w/w marki albo bardziej budżetowego Tresnara, jeśli wiedziałem, że dane elektronarzędzie będzie używane raczej sporadycznie niż do ciągłej pracy.
    Tego nie pomalujesz (:

  12. #12

    Domyślnie

    W mojej opinii Dewalt to najmocniejsze narzędzie i jakościowo też ok. Makita też daje radę choć w obecnych czasach bywa z nią różnie. Przede wszystkim trzeba sobie postawić pytanie do czego chcemy jej używać ? Jeśli planujemy głównie wiercenie i sporadyczne kucie to obie się sprawdzą. Jeśli więcej kucia to postawiłbym na młot udarowy. Ja kupuje u nich dobre ceny i duży wybór
    https://www.mactom-trade.com/mloty-u...towe-c-99.html

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam446 Zobacz post
    Jakieś opinie o MAKITA HR2631 ew. 2470 ?
    Post #8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony