dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Zamykanie i otwieranie rolet góra/dół

    Dzień dobry,
    Na początku wspomnę że jestem kompletnie zielony w tym temacie.
    W nowo budowanym domu mam 5 rolet na parterze i 6 rolet na piętrze.
    Chciałbym przy rozprowadzaniu instalacji na parterze wykonać że tak powiem centralny włącznik i wyłącznik rolet osobno na parter i piętro gdzieś w przedpokoju by nie zamykać każdej rolety osobno.
    Podejrzewam że trzeba będzie sprowadzić wszystkie przewody od rolet do jednego miejsca jednak co dalej? Czy są może jakieś specjalne centralki?
    Z góry dziękuję za odpowiedzi

  2. #2

    Domyślnie

    Spawę możesz rozwiązać czysto elektrycznie, tj. odpowiednio połączyć.
    Albo skorzystać np. z jakiejś automatyki. Od bardzo prostych na stycznikach do "ynteligentych" jak np. Grenton.

  3. #3

    Domyślnie

    Przede wszystkim zastosuj pogłębiane puszki z miejscem na jakiś sterownik. Wtedy nawet przy doprowadzeniu do puszek tylko zasilania rolet jesteś w stanie poprzez sterowniki zrealizować takie sterowanie z przycisku lub aplikacji w telefonie.

    Pozdrawiam Łukasz

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arwz Zobacz post
    Spawę możesz rozwiązać czysto elektrycznie, tj. odpowiednio połączyć.
    Co więcej, można to tak połączyć, że będzie możliwość sterowania zarówno każdą roletą z osobna jak i wszystkimi na raz.
    Generalnie otwieranie i zamykanie rolet sprowadza się do zwierania przewodów.
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    Co więcej, można to tak połączyć, że będzie możliwość sterowania zarówno każdą roletą z osobna jak i wszystkimi na raz.
    Da radę zrobić otwieranie centralne tylko na przyciskach beż sterowników, przekaźników?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Cytat Napisał K-DOM_Instalacje Zobacz post
    Da radę zrobić otwieranie centralne tylko na przyciskach beż sterowników, przekaźników?
    Bez sterowników tak ale bez przekaźników czasem nie, no chyba że sam przycisk ma kilka par styków przełączających.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Bez sterowników tak ale bez przekaźników czasem nie, no chyba że sam przycisk ma kilka par styków przełączających.
    Tak tylko pytam bo napisałeś, że da radę to tak połączyć, więc myślałem, że na samych połączeniach jesteś w stanie to zrealizować. Już myślałem, że o czymś nie wiem.

    Pozdrawiam Łukasz

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    siinski

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-025
    Posty
    125

    Domyślnie

    11 rolet każda w puszce ma przekaźnik.W holu centralny przycisk bez żadnego przekaźnika Sterowane z przekaźników można zatrzymać w dowolnym punkcie .Z centralnego tylko góra -dół w położenia skrajne.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał siinski Zobacz post
    11 rolet każda w puszce ma przekaźnik.
    Do wysterowania jednej rolety potrzebne są dwa przekaźniki.

    Pozdrawiam Łukasz

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony