dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Drzwi do mieszkania

    Witam

    Wymieniam drzwi wejściowe do mieszkania z wielkiej płyty.
    Jakiego producenta polecacie i na co zwrócić uwagę?

    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Na zgodność drzwi z Twoimi oczekiwaniami.
    Nie znamy budżetu ani wielkości otworu.
    Jeśli:
    - oczekujesz że będzie czysto i cicho w trakcie wymiany- dobierz drzwi maksymalnie dopasowane do istniejącego otworu.
    - chcesz by drzwi były bardzo ciche - określ mniej więcej oczekiwania - czy zwyczajnie nie chcesz słyszeć każdego przechodzącego schodami sąsiada to wystarczą zawykłe, dobre drzwi. Jeśli potrzebujesz coś maksymalnie cichego - szukaj drzwi o jak najlepszym Rw. Dwie polskie firmy wypuściły na rynek serie typowe pod mieszkania z Rw przekraczającym 40dB i normlanej cenie.
    - jak mają być antywłamaniowe to patrzysz na klasę Rc. RC2 to norma dla dobrych drzwi, za RC3 trzeba już dopłacić, ale trzeba już czuć takie zagrożenie by w to iść.

    Oczywiście są też drzwi "marketowe", które będą tańsze niż 3- czy nawe 2 tys zł ale one nie łapią się w kategoriach które opisałem.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Budżet w granicach myślę +/- 3 tysięcy
    Drzwi będą pod wymiar otworu (zamówię montażystę na zebranie wymiaru)
    Drzwi chciałbym w najbardziej ciche do zakładanego budżetu.
    Klasa antywłamaniowa RC2 myślę, że w zupełności wystarczy.

    Dzisiaj byłem w salonie VOX i tam przedstawili mi drzwi marki KR Center.
    Czy to dobra firma ?
    Myślałem też nad drzwiami od DRE

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Za ok 3 tys. nie poszalejesz, ale da się już kupić coś sensownego. Oczywiście mówimy o cenach z wymianą, ale licz się że większość firm mówi, że wymiana nie obejmuje choćby wstępnych obróbek.
    KR Center - nie znam bliżej. Widzę że są dośc popularne w branży. Jeśli mowa o dedykowanych wewnętrzklatkowych to płyta mdf. Niezła akustyka (jak na standard) ale brak podanych żadnych innych parametrów. Nie wiem jak z wymiarówką. Dre ma podobną ofertę.
    Osobiście teraz preferuję stalowe.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Kwota bez montazu na same drzwi ( zamontuje je ekipa co robi u mnie generalny remont )

    Finlandia pisałeś wcześniej:
    "Dwie polskie firmy wypuściły na rynek serie typowe pod mieszkania z Rw przekraczającym 40dB i normlanej cenie".

    Mógłbym prosić o te firmy/ modele drzwi?

  6. #6

    Domyślnie

    Do wielkiej płyty polecam pooglądać Ci drzwi co mają też rozmiar "N" czyli o 40-50mm węższe drzwi od standardowych (u danego producenta) 80ek czy 90ek. Takie coś pozwala ominąć kosztowne cięcie ścian w wielkiej płycie, bo tam często gęsto były montowane drzwi na ościeżnicach połówkowych (narożnych). Takie coś szukaj sobie w tym budżecie np. w Erkado, Wikędzie czy KMT. W dwóch ostatnich (stalówki) z serii drzwi zewnętrznych patrz na podstawowe modele w cenie +/-3 tyś. Albo dedykowane serie do bloków. Z ciekawych płytówek to albo DRE albo np. Interdoorsy Tower.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wspomniałeś o Erkado. Wypuścili ostatnio katalog z drzwiami stalowymi robionymi na wymiar... nie miałem jeszcze okazji ich widzić, ale w w skajnych wypadkach może to być jakaś alternatywa.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Podłogi Poznań

    Zarejestrowany
    Mar 2023
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-462
    Posty
    21

    Domyślnie

    [QUOTE=theme;8171851]Do wielkiej płyty polecam pooglądać Ci drzwi co mają też rozmiar "N" czyli o 40-50mm węższe drzwi od standardowych (u danego producenta) 80ek czy 90ek. Takie coś pozwala ominąć kosztowne cięcie ścian w wielkiej płycie, bo tam często gęsto były montowane drzwi na ościeżnicach połówkowych (narożnych). Takie coś szukaj sobie w tym budżecie np. w Erkado, Wikędzie czy KMT. W dwóch ostatnich (stalówki) z serii drzwi zewnętrznych patrz na podstawowe modele w cenie +/-3 tyś. Albo dedykowane serie do bloków. Z ciekawych płytówek to albo DRE albo np. drzwi Interdoorsy Tower.

    Zapewne to jest ściana konstrukcyjna więc nie wolno jej ciąć. Jak będziesz miał wrednych sąsiadów to donos do inspekcji. Można tylko i wyłącznie usunąć "nadlewkę"


    z powyższych co opisałeś Erkado i DRE nadają się na drzwi wewnętrzne. Mają w swojej ofercie do mieszkań, ale ja z doświadczenia temu nie ufam.
    Kmt - wgl nie chce mieć nic z tym wspólnego.
    Interdoor Tower się zgodzę ale to będzie podobne do B-30 w dużo wyższej cenie.

    Ja bym polecał Polskone B-30. RC3, 37db a dodatkowo Polskone robi drzwi w wielu wymiarach bez dopłat.
    Rama z pełnego drewna i zintegrowana z progiem.
    Ostatnio edytowane przez Podłogi Poznań ; 28-03-2023 o 16:34

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony