dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    „dzwon” zaczął nadawać
    Weź tabletkę.
    Tylko co ma piernik do wiatraka i co z tym balem będzie ???
    Bal to ty zaczynasz tu rozkręcać - jak ma poprawnie pracować kocioł + siłownik bez panelu pokojowego. Co ma określić lub wskazać kiedy i co ma być wyłączone.

    PS.
    Zamienił przewody we wtyczce poprawnie, bo hydraulicy często mylą biegunowość bazując na instrukcji. Przed tym zamiast w lewo to w prawo kręcił. Dodatkowo wyjaśnił pare reguł itp bo byłem kompletnie zielony w temacie.
    Jaja se robisz czy zielony pouczał zielonego.
    Regulamin forum

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Jaja se robisz czy zielony pouczał zielonego.
    To proszę pokaż jak powinno wyglądać to poprawnie.

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serpher Zobacz post
    To proszę pokaż jak powinno wyglądać to poprawnie.
    Co mam Ci pokazać jak wszystko jest u Ciebie. Sprawdź dokładnie instrukcję sterownika związaną z podpięciem zaworu i ustaw to wszystko tak żeby to co pisałeś wcześniej działało tylko że odwrotnie:
    jednak podczas rozpalania zawór 4D całkowicie się otwiera na instalację i dopiero po ok godzinie wyrównuje się na ok 50%
    .
    Regulamin forum

  4. #24

    Domyślnie

    Oooo cóż za przełom w temacie i jakim że to sposobem się okazało, że już szlak trafił ten projekt :
    Można by dołożyć do tego panel pokojowy.
    Ja bym to jednak przerobił i dołożył zawór temperaturowy 55'C na powrocie kotła.
    W takim trybie (PID) powinien pracować palnik z mocą modulowaną pod kontrolą panelu pokojowego.
    Weź tabletkę. - Se weź ale pigułkę/pigułkę se weź !
    ... - jak ma poprawnie pracować kocioł + siłownik bez panelu pokojowego.
    Co ma określić lub wskazać kiedy i co ma być wyłączone.
    Jaja se robisz czy zielony pouczał zielonego. - A nie że ślepy niemego – jak oni zieleni to jakiegoś koloru ty jest ?
    Do tego o konieczności zainstalowania bufora ani słowa – no koniec świata widać po tym już jest bliski.

    @Serpher cóże to mam Ci w zalinkowanym temacie @3echo dopisać do tego co tam o 4 D jest by dotarło, to w końcu do ciebie jak z tym 4 D jest – jak on dział – jak temperaturę na ochronie powrotu utrzymuje i jak temperaturę na instalację podaje ???

    Podmieszanie – wiesz co to jest – termin kojarzysz – skoro to na 4 D za trudne dla Ciebie jest, to spróbuj to to rozwikłać na 3 D termostatycznym – zasada pracy ta sama – w 4 D masz siłownik sterowany sterownikiem kotła a w 3 D masz wkładkę termoregulacyjną – ogarniesz ???

    Acz zara co też ja prawię – wszak tu o tym jest napisane :
    Cytat Napisał Serpher Zobacz post
    W sterowniku można testować prawo/lewo zachowanie zaworu i zmieniałem dla testu polaryzację, ale wtedy bardzo długo trzyma na małym obiegu kotła.
    U @3echo 4 D działa jak napisał o tym a u Ciebie nie inaczej jak napisałeś o tym też, więc czego chcesz od tego i jak Twoim zdaniem być to powinno – zwłaszcza, że masz taką technikę palenia a nie inną – ale o tym jak wspomniałem wcześnie – po kolei a nie na łeb i szyję czyli : groch z kapustą!!!

    Tak na marginesie – wstydził byś się tak zawalony wymiennik w stanie eksploatacyjnym utrzymywać – do DTR-ki zaglądałeś ??? – ten z serwisu kotła Ci o tym nie mówił ???, że to trzeba okresowo czyścić !!!, że przez taki wymiennik to się grzeje komin !!! a nie w kotle wodę !!! którą ciepło jest przenoszone do odbiorników !!!. Ciekawe ile już przez to utopiłeś i ile utopisz jeszcze za nim się za to weźmiesz ???.

    W kominie co masz – zaglądałeś do niego a właściwie co za komin masz, bo tak jak to palisz teraz i wkładu w kominie nie masz, to tylko patrzeć jak czarny śmierdzący syf z komina na ścianie kominowej będziesz mieć !
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 30-01-2023 o 17:04

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony