dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Question Niedoróbki na dachu - co poprawić przed ociepleniem.

    Cześć,

    dekarze skończyli robić dach, w końcu sucho w domu . Może ktoś poradzić które z tych rzeczy są do poprawy bo sam nie jestem fachowcem:

    1) Lekkie pęknięcie na 2 dachówkach - do wymiany? Czy lepiej przejść po dachu i poszukać innych pękniętych czy dać sobie spokój?

    https://imgur.com/a/WJBwuti

    2) Na membranie paroprzepuszczalnej jest trochę odpadów, wióry, resztki dachówek etc. Czy trzeba i można coś z tym zrobić?

    3) W niektórych dachówkach wentylacyjnych nie założono siatek.

    4) Membrana jest na zakładki, napięta ale nie jest sklejona. Czy kleić ją teraz z jednej strony taśmą jednostronną? A może bliżej środka zakładek taśmą dwustronną? Może nie kleić?

    5) Membrana ma dziury w 2 miejscach o średnicy palca - zakleić to taśmą 1-stronną czy jest jakaś inna metoda?

    Pozdrawiam

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    1. Do wymiany

    2. Teraz co zrobisz? Trzeba było ich zmusić do posprzątania przez położeniem samej dachówki. Jeśli te śmieci nie blokują jakiś newralgicznych ścieżek odpływu skroplin (np. wokół komina czy w koszach), to lepiej nie grzebać.

    3. Będziesz miał lęgowiska szpaków. Niech naprawią

    4. Jeśli zakład jest odpowiedni to nie ma znaczenia

    5. Teraz to można tylko zakleić taśmą.

    Dachówkę kładzie się na pełnym deskowaniu z papą, a nie na membranach, bo kuny, uszkodzenia podczas robót, UV, wiatr wtłaczający deszcz i śnieg pod dachówkę. Trwałość dachówki >> trwałość membrany. Teraz jak najszybciej rób podbitkę i zakryj membranę przed UV. Jak nic za 10 lat zakładać firmę dekarską, bo naprawy tych dachów budowanych w tym boomie z membraną i dachówką, to będzie żyła złota.
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 15-01-2023 o 23:40

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Amen. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Śmieci raczej nie ma na tyle dużo, żeby blokowały odpływ. Jednak jak się "puknie" w membranę to je słychać.

    W kwestii sklejania warstw membrany słyszałem, że wiatr nie będzie tak podwiewał czyli będzie lepsza izolacja. Dzisiaj wiatr wiał prosto na połać dachu od północy. Przystawiłem rękę do szczeliny między membraną i czuć było powiew chłodu, jak przy nieszczelnym oknie. Zakleiłem to taśmą i przestało.

    Jeśli chodzi o izolację to jednak to coś daje, jeśli chodzi o przewietrzanie wełny to pewnie jest gorzej bo powietrze tam nie wchodzi.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Jacek2345 ; 20-01-2023 o 21:44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony