Witam wszystkich,

Mam w planach kupienie nieruchomości na wsi. Według WZ jest to ziemia rolna zabudowana oraz ziemia orna. Działka znajduje się we wsi i sąsiaduje z jednej strony z inna działką zabudowaną. Jest to działka składająca się z dwóch oddzielnych działek o wielkości nie zpełna 2000m2 każda. Na działce stoi budynek mieszkalny który stoi częściowo na jednej i częściowo na drugiej działce. Budynek stoi w odległości większej niż 3m od granic działek sąsiadujących. Budynek jest do kapitalnego remontu (w zasadzie to zostają same ściany zew.). Chciałbym przeprowadzić rozbudowę tego domu a mianowicie dobudować ściankę kolankową w celu podniesienia dachu oraz dobudowanie dwóch wiatrołapów i zadaszonego tarasu. Za bardzo nie wiem co mi wolno a co nie nie będąc rolnikiem i nie prowadząc produkcji rolnej. Informacje które znajduję w sieci często są ze sobą sprzeczne. Na jednej ze stron wyczytałem że da się to zrobić na zgłoszenie natomiast na innej że potrzebuję pozwolenia na budowę. Jak się ta cała sytuacja ma do tego że nieruchomość stoi na działce rolnej. Od czego zacząć i jak to ugryźć aby nie wpakować się w kłopoty. pozdrawiam