dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Folia paroizolacyjna a wentylacja.

    Witam, chce rozwiązać jeden problem. Jeśli szczelnie "zafoliuje" poddasze to gdzie ta para będzie miała ujście ? (bo z łazienki to wentylacją) ale w innych pomieszczeniach ??? nie robię reku, czy mam zrobić obowiązkowo wentylacje w każdym pomieszczeniu ??? Albo zrobić takie w wełnie przestrzenie żeby szło do góry i na szczyt do kalenicy to co się zbierze między folią i płytą???

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał KUBEK1978 Zobacz post
    czy mam zrobić obowiązkowo wentylacje w każdym pomieszczeniu ???
    Oczywiście, że tak. I to nie tylko dlatego, że rozporządzenie w sprawie WT tego wymaga.

    § 147.
    [...]
    2. Wentylację mechaniczną lub grawitacyjną należy zapewnić w pomieszczeniach przeznaczonych na pobyt ludzi, w pomieszczeniach bez otwieranych okien, a także w innych pomieszczeniach, w których ze względów zdrowotnych, technologicznych lub bezpieczeństwa konieczne jest zapewnienie wymiany powietrza.


    Chyba chcesz mieć czym oddychać?

  3. #3

    Domyślnie

    ja tez z frakcji "niedzisiejszych" z wentylacja grawitacyjna.

    Kubek chyba miales na mysli, czy w pomieszczeniach poza lazienka robic wywiew. Generalnie rob jak w projekcie. Ja mam na poddaszu komin wentylacyjny w lazience i i wywiewke z kominkiem z garderoby. W pokojach nie ma wywiewu, tylko nawiew - oknami czy tam nawiewnikami (ktore mi wszyscy odradzali, wiec na razie ich nie mam i bede uzywal mikrowentylacji). Powietrze ma isc od sypialni do pomieszczen mokrych/brudnych i na zewnatrz.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.200

    Domyślnie

    To znaczy jak szczelnie ?
    Chcesz zastosować inną folię niż paraprzepuszczalną ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony