dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: XPS nad oknem

  1. #1

    Domyślnie XPS nad oknem

    Witam,

    Potrzebuje pilnej porady. Otwory okienne miałem przygotowane pod okna z roletami nadstawnymi jednak koncepcja się zmieniła i rolety będą zewnętrzne na murze. Tym sposobem mam o ok. 13-17cm za duże otwory okienne które muszę od góry obniżyć. Firma od okien powiedziała że mam wkleić XPS i będzie dobrze. Obawiam się trochę tego pomysłu, czy okna wtedy będą stabilne? Czy do tak grubego XPS da się zakotwić okna i czy można dobrze zamontować rolety od zewnątrz?

    Jakieś inne pomysły ? Okna mają montować na początku marca...

    Dzięki z góry za pomoc.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Powiększyć okna?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Powiększyć okna?
    Niestety nie mogę powiększyć, okna już zamówione i opłacone, poza sufit podwieszany bym miał zbyt nisko względem okna. Zaufałem firmie od okien że rolety zewnętrzne są korzystniejsze pod względem ciepła niż rolety nadstawne i teraz mam problem...

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Jeżeli okna wymagają mocowania górą (czyli mniej więcej od 90cm szerokości) to XPS nie jest dobrym rozwiązaniem.
    Można zastosować systemowe poszerzenia co tanie nie będzie.
    Albo np. purenit. Też nie będzie tanio.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzychu2114 Zobacz post
    Niestety nie mogę powiększyć, okna już zamówione i opłacone, poza sufit podwieszany bym miał zbyt nisko względem okna. Zaufałem firmie od okien że rolety zewnętrzne są korzystniejsze pod względem ciepła niż rolety nadstawne i teraz mam problem...
    I dobrze firma powiedziała, bo rolety nadstawne to "zło". Tylko do rolet podtynkowych (bo pewnie takie Ci zaproponowano) warto zastosować "coś" stabilnego nad oknem (kolega wyżej napisał co). Bo jeśli firma chce przykręcać okna do styroduru to dobrze nie wróży...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Jeżeli okna wymagają mocowania górą (czyli mniej więcej od 90cm szerokości) to XPS nie jest dobrym rozwiązaniem.
    Można zastosować systemowe poszerzenia co tanie nie będzie.
    Albo np. purenit. Też nie będzie tanio.
    Okna w większości mają 150cm szerokości, tarasowe 300cm. Firma od okien twierdzi że spokojnie mogę podkleic XPS i będzie wszystko dobrze, ale jakoś nie jestem przekonany, tym bardziej że okna będą osadzone w ścianie z porothermu

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzychu2114 Zobacz post
    Okna w większości mają 150cm szerokości, tarasowe 300cm. Firma od okien twierdzi że spokojnie mogę podkleic XPS i będzie wszystko dobrze, ale jakoś nie jestem przekonany, tym bardziej że okna będą osadzone w ścianie z porothermu
    Tak czy inaczej - każda instrukcja mówi o mocowaniu okien górą. Szczególnie środek musi być stabilnie przykręcony, by okno "nie chodziło" przy byle wietrze. Znasz producenta okien które masz zamówione? Poszukaj/ poproś o instrukcję montażu. Zwykle w pierwszych punktach karty gwarancyjnej znajdziesz takie sformułowanie: " gwarancją są objęte produkty zamontowane zgodnie z instrukcją... "
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Tak czy inaczej - każda instrukcja mówi o mocowaniu okien górą. Szczególnie środek musi być stabilnie przykręcony, by okno "nie chodziło" przy byle wietrze. Znasz producenta okien które masz zamówione? Poszukaj/ poproś o instrukcję montażu. Zwykle w pierwszych punktach karty gwarancyjnej znajdziesz takie sformułowanie: " gwarancją są objęte produkty zamontowane zgodnie z instrukcją... "
    A gdybym podkleił nadproże np suporeksem albo czymś podobnym, byłoby lepiej ??

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzychu2114 Zobacz post
    A gdybym podkleił nadproże np suporeksem albo czymś podobnym, byłoby lepiej ??
    Beton komórkowy 500 lub 600 + klej o szybkim wiązaniu początkowym oraz dużej wytrzymałości i będzie spoko.
    PRO QUALITY

  10. #10

    Domyślnie

    Jakaś propozycja jaki to klej?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony