dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Vitodens 100w i dołożenie grupy pompowej

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PokazCoPotrafisz

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-855
    Posty
    15

    Domyślnie Vitodens 100w i dołożenie grupy pompowej

    Witam.
    Zakupiłem kocioł Vitodens 100w i chciałbym dołożyć grupę pompowa oraz sprzęgło. Czy potrzebuję dokupić jakiś moduł komunikacyjny czy w kotle jest uwzględniona możliwość podłączenia i sterowania pompy obiegowej i zaworu trójdrożnego?

    Dodatkowo jaka grupę najlepiej wybrać? Czy to musi być od viessmana Czy mogę dowolnego producenta?

    Instalacja 100% podłogówka, 12 pętli, najdłuższa 100m. Bufor ciepłej wody 100L.

    Kocioł Vitodens 100-W B1HF-19 3,2-19kW
    Ostatnio edytowane przez PokazCoPotrafisz ; 16-01-2023 o 09:04

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PLC_00
    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    STCE
    Posty
    206

    Domyślnie

    Chcesz dołożyć grupę pompową bo ?

    Bufor pełni funkcję sprzęgła. Nie potrzebujesz nic już dokładać

    Do czego Ci zawór trójdrożny ?
    Dom : Przy alabastrowej 20 . 115 m2 powierzchni użytkowej. Ocieplenie : Elewacja 15 cm knauf 0,32 , dach/poddasze 30 cm roockwool , podłoga 15 cm knauf 0,32 . Wentylacja grawitacyjna. Ogrzewanie : Vissmann 100w B1HF. 100 % podłogówka + regulatory pokojowe Salus Quantum SQ610. Okna trzy szybowe Oknoplast winergetic premium . Rodzina 2+2

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PokazCoPotrafisz

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-855
    Posty
    15

    Domyślnie

    Bo pompa z kotła chyba nie daje rady. Nie mogę zmieniać przepływów na rotametrach.

    Chociaż dzisiaj pojawiła się myśl że może układ jest zapowietrzony i od nowa trzeba jeszcze raz odpowietrzyć po kolei wszystkie pętle.

    Ile w Vitodens 100W wynosi wydajność pompy? Mam około 950-1000m rury 16x2. Powinna sobie poradzić czy będzie za słaba? 12 pętli, najdłuższa 100m.
    Ostatnio edytowane przez PokazCoPotrafisz ; 17-01-2023 o 06:16

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PLC_00
    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    STCE
    Posty
    206

    Domyślnie

    Dla B1HF i 1000m pex pompa w kotle sobie nie poradzi. U mnie dla 11 obwodów / ok 800 metrów rury przepływy miałem ok 0,5 - 1 l/min . Przekroje rur między kotłem a rozdzielaczem mam właściwe , krótkie odcinki a i tak zabrakło mocy. Przy dołożonej pompie Willo spokojnie na połowie mocy pompy( ok 18 wat poboru ) jest 2,5 l/min
    Dom : Przy alabastrowej 20 . 115 m2 powierzchni użytkowej. Ocieplenie : Elewacja 15 cm knauf 0,32 , dach/poddasze 30 cm roockwool , podłoga 15 cm knauf 0,32 . Wentylacja grawitacyjna. Ogrzewanie : Vissmann 100w B1HF. 100 % podłogówka + regulatory pokojowe Salus Quantum SQ610. Okna trzy szybowe Oknoplast winergetic premium . Rodzina 2+2

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PokazCoPotrafisz

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-855
    Posty
    15

    Domyślnie

    Ja mam tylko podlogowe bez grzejników. Dom parterowy. Czyli trzeba dokładać pompę.
    A żeby sterowało pompa, to potrzeba modułu do kotła e1-m1?

    Co osoba to opinia. W sklepie z kotłami viessmmana powiedzieli ze pompa powinna dać radę bo to całe g.... dla niej.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    jak dużą instalację obsłuży pompa obiegowa kotła zależy tylko i wyłacznie od oporów hydraulicznych instalacji. Bez obliczeń jest to tylko gdybanie, którego skutki mogą bbyć potem bardzo kosztowne w naprawie.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PokazCoPotrafisz

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-855
    Posty
    15

    Domyślnie

    Jak takie obliczenia wykonać?
    Bo moj instalator zrobił instalacje "bo tak się robi" i teraz wyjechał i kontakt się urwał.....
    Jak sprawdzić czy wszystko jest ok i czy pompa z kotła da radę?
    Bo teraz już sam nie wiem czy dokładać tą pompę czy nie dokładać, po czym można poznać że jest za mała moc pompy?

    Pewnie jestem tym szczęśliwcem który się obudził z ręką w nocniku.....

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    niestety 99% instalacji jest robione w podobny sposób... trzeba uruchomić i zobacyzc co będzie. Nie ma co się martwić na zapas.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony