dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Problem z drzwiami, jak rozwiązać otwór 88 cm pod drzwi 80

    Witam, mam przejście do jednego z pokojów z klatki tak jak na rysunku czyli bez węgarków. Szerokość to 88 cm, tynku jest po 1-1,5 cm na stronę . Czy jest jakiś system żeby tam jakoś zmieścić drzwi 80 ??? bo monterzy doradzają drzwi 70 ale to za wąsko wg mnie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi88.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	5,3 KB
ID:	463288  

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał KUBEK1978 Zobacz post
    Witam, mam przejście do jednego z pokojów z klatki tak jak na rysunku czyli bez węgarków. Szerokość to 88 cm, tynku jest po 1-1,5 cm na stronę . Czy jest jakiś system żeby tam jakoś zmieścić drzwi 80 ??? bo monterzy doradzają drzwi 70 ale to za wąsko wg mnie.
    Ościeżnica regulowana do drzwi przylgowych w większości przypadków zmieści się w otwór 88cm. Pozostaje przycięcie opasek.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Ościeżnica regulowana do drzwi przylgowych w większości przypadków zmieści się w otwór 88cm. Pozostaje przycięcie opasek.
    Jeśli 88 jest "po tynkach" to cięcie opsek będzie niemal po bandzie, czyli po samym zawiasie oraz zaczepie zamka (warto go wykręcić przed przycinaniem bo szkoda jechać piłą po wkrętach).

    Ostatnio wymieniałem drzwi w takim układzie, tyle że klient miał 60tki i zmianę na 70tki przyjął z ogromną radością Tylko że po zdemontowaniu starych drzwi otwór okazał się być na 85cm.... i całą grubość ościeżnicy trzeba było zlicować ze ścianą.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG20221208162026(2).jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	80,6 KB
ID:	463292
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG20221208173021_01(2).jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	77,0 KB
ID:	463291
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony