dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Garaż murowany/z płyty warstwowej/blaszany - porównanie kosztów

    Witam, jestem na etapie wyboru surowca garażu dwustanowiskowego 35 m2 ocieplonego tynkowanego z dachem dwuspadowy. Wycena, którą otrzymałem od producentów garaży z blachy bądź z płyty warstwowej to ok 50-60 tys. zł (w tym orynnowanie, brama segmentowa, drzwi, okno oraz montaż).Cena mnie troszkę przeraziła, więc zastanawiam się czy w tej cenie nie udałoby się wykonać murowanego. I tu moje pytanie, czy ostatnio nie budował ktoś podobnego garażu, jak to wyszło cenowo, materiał i robocizna?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Co prawda nie 35 m2, ale 60-70m2 w 2019 r. 100 tys.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  3. #3

    Domyślnie

    ... ja na wiosnę przymierzam się do blaszaka 4.5x6.5 lekko podwyższonego o jakieś 30 cm (elegancki������ złoty dąb z okienkami) na wylewce, jak postawię można na spokojnie pod "dachem" ocieplić i myślę że w 30 tyś się zamknę...

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    za 60tyś murowany już postawisz. Kwestia też tego jak porządny będzie fundament.
    Sąsiad ostatnio konczyl garaż i wyszlo go niecale 30tyś (40m2) ale fundament mial wylany razem z domem kilka lat wczesniej.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maniek82r

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Posty
    197

    Domyślnie

    Jestem na tym samym etapie, wybor technologii garazu do 35m2.

    Moje wyceny rowniez na 50-60tys, blizej 60tys oczywiscie podloze czyli plyta lub stopy fundentowe i kostka po mojej stronie...

    Czy metoda tradycyjna nie wyjdzie czasem taniej i solidniej? Jednak co murowany to murowany a nie plyta warstwowa kilka cm...

    Czy orientujecie sie, czy na zgloszenie mozna dokleic taki garaz do 35m2 na zgloszenie do istniejacego zamieszkalego domu czy musi to byc obiekt wolnostojacy?
    Jesli tylko wolnostajacy to jaka odleglosc od domu takiego garazu?

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    asafa

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Wierzchoslawice
    Kod pocztowy
    33-122
    Posty
    12

    Domyślnie

    Jestem dokładnie na tym samym etapie. Garaż z płyt warstwowych już odrzuciłem ze względu na niedorzeczne koszty w mojej ocenie (około 60000 zł). Byłem niemal zdecydowany na garaż szkieletowy, ale zacząłem się zastanawiać nad murowanym i w obliczu dzisiejszych cen za drewno, nie wiem czy to przypadkiem nie wyjdzie porównywalnie?

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maniek82r Zobacz post
    Jesli tylko wolnostajacy to jaka odleglosc od domu takiego garazu?
    Nie ma chyba przepisów, które by o tym stanowiły. Gdy ja zgłaszałem budowę garażu to moje Starostwo interesowały jedynie odległości od granicy. U mnie jest 2,5 m między domem a garażem. Zrób tak, żebyś miał wygodnie przejść, przejechać taczką, przenieść coś o większych gabarytach.

  8. #8

    Domyślnie

    Witam,

    Ja również jestem na etapie wyboru surowca pod budowę garażu ok 35 m z płaskim dachem i aktualnie rozważam garaż z płyty warstwowej styropianowej gr. 5 cm lub garaż murowany w technologii tradycyjnej .

    Koszt garażu z płyty warstwowej ok 55 k zl na gotowo (w tym orynnowanie, brama segmentowa, drzwi, okno , transport oraz montaż) bez fundamentów.

    Udało mi się również znaleźć wycenę z Zimmermann - Hause na ok 80 k za garaż dwustanowiskowy wraz z płyta fundamentową

    https://www.zimmermann-haus.pl/promo...wustanowiskowy

  9. #9

    Domyślnie

    Zimmermann dobra opcja, ale niestety wykonują garaż tylko wtedy jak zamówisz też dom

    Mam jeszcze pytanko o zbrojenie płyty fundamentowej gr.15 cm. Mam siatki zbrojeniowe fi10 15x15cm, zbroić górę i dół płyty?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony