dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Okna - Kraków i okolice

    Hej,

    jak setki przede mną jestem w trakcie wyboru okien.
    Znalazłem kilka firm, które je oferują w okolicy Krakowa i otrzymałem wyceny:

    Dwie wyceny okien AdamS VEKA SL 82 - Premium-line, jedna Winenergetic i jedna PERFECTHERM - te raczej sobie odpuszczam.

    Zostają mi dwie wyceny
    - TeamPlast Team Balance MD - tutaj przekonują mnie w miarę dobre opinie firmy, która oferuje produkt i montaż a raczej polecenie firmy i certyfikaty bo opinii mało.
    - Vetrex V82 - a tutaj znowu ciut niższa cena (różnica jest dla mnie akceptowalna zależy mi na jakości okien i montażu), oraz lepsze opinie/oceny na oknotest.pl. O salonie z którego dostałem wyceny nie znalazłem raczej złych opinii. W sumie to prawie wcale ich nie znalazłem .

    Obie firmy pokazują zdjęcia z montażu na FB ale z FB wynika że firma oferująca Vetrexy robi tych montaży więcej.

    Czy ktoś miał doświadczenia z tymi oknami / producentami okien ostatnio(nie 10 lat temu bo o Vetrexach ostatnio piszą coś, że szkło z wadami)? Które waszym zdaniem są lepsze (jakoś, serwis, gwarancja, reklamacje).

    Przykładowe parametry:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1000x230.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	19,1 KB
ID:	463300
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1100x1100.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	20,2 KB
ID:	463301
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2000x2300.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	20,3 KB
ID:	463302

    Z góry dzięki.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Widzę że skupiłeś się na Vece. Ok. Wszyskie wymenione firmy cieszą się uznaniem w branży i każdej można by wskazać jakąś płaszczyznę na której jest liderem.

    Vetrex kontra TeamPlast - obie firmy bardzo dobre i nie dziwię się dylematom. Faktycznie brałbym pod uwagę wybór przedstawiciela i wszystko co można na jego temat znaleźć.
    Posty na fb pisane codziennie to już firma marketingowa. Co tydzień jest bardzo obiecujące, co miesiąc - można oznaczać że Wykonawca nie przywiązuje uwagi do tego kanału przekazu. Opinie google (i nie same "piątki" na jedno kopyto) też czasem sporo mówią.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Tak patrzę i Vetrex daje 7 lat gwarancji na okna a Teamplast 5 lat.
    Czy wiecie może jak jest z ta gwarancją w tych firmach?
    Na papierze może być i 50 lat jak i tak odrzucą z byle powodu, bo wiatr wiał lub słońce świeciło.

    I czy okna firmy Teamplast powinny być droższe od Vetrex ?
    Na 10 oknach jest około 2000 zł różnicy na samych oknach.
    Ostatnio edytowane przez Janki19 ; 17-01-2023 o 21:35

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Nie znam aktualnych cen Teamplastu. Wydaje mi się, że te ceny powinny być na podobnym poziomie. Jak zawsze w takich przypadkach zaczynam podejrzewać, że jest inny zakres wyceny (inne rozwiązania konstrukcyjne, dodatki w postaci podwalin, obszerniejszy montaż itp itd) - często to ogladam w ofertach, które dostaję do oceny.
    Jak masz wątpliwości - wyślij jeszcze kontrolnie zapytanie do konkurencyjnego salonu z danej sieci nie po to by zbijać kwotę, ale upewnić się, że ktoś nie chce na Tobie zrobić "złotego strzału"..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Hej,

    byłem w salonie Vetrex no i przedstawiciel zwrócił mi jeszcze uwagę na okna Lum 'UP którymi się zachwyciła moja żona.
    Ogólnie UW mają 0,8 czyli minimalnie większe niż V82 ale przeszklenia są trochę większe a więcej okien mam od południa wiec uzysk ciepła ze słońca może mi to wyrówna

    Czy ktoś ma te okna?
    Czy ktoś jest w stanie coś więcej o nich powiedzieć bo papier wszystko przyjmie a jak to wygląda w praktyce?

    Dodatkowo Vetrex korzysta z pakietów szybowych Pilkington z tego co wiem, a widziałem sporo opinii, że bardzo dużo wad materiałowych jest w tych szybach.
    Pytałem o to sprzedawcę i mówił, że u każdego producenta takie wady występują i pokazał mi miarkę wad szkła oraz wady akceptowalne (te których producent szkła nie uwzględni w reklamacji czyli np. jedna rysa nie większa niż 3cm a suma rys nie większa niż 9cm) . Jestem w stanie uwierzyć, że każdy producent szkła coś takiego ma ale czy ktoś jest w stanie potwierdzić/zanegować te informacje o nadmiernych wadach?
    Ogólne czy mam się przejmować tym, że to będą szyby Pilkington a nie inne?

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli chcesz koniecznie zmienić producenta szyb to spytaj o powłokę ECLAZ (zwiększa przepuszczalność światła i ciepła). To jest chyba patent Saint-Gobain a tu ktoś pisał że vetrex ma to w ofercie. Pewnie trzeba bedzie doplacic a takze zainwestować w jakies oslony okienne na lato (skoro okna od poludnia to i tak konieczne chyba ze masz okap).

  7. #7

    Domyślnie

    W sumie to nie chce zmienić jeżeli są dobre albo porównywalne do innych w tej klasie.
    No ale właśnie pytanie jest czy te szyby Pilkington są dobrej jakości?

    Z ciekawości zapytam o ECLAZ ale ni widzę nic takiego u nich na stronie.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janki19 Zobacz post
    Jestem w stanie uwierzyć, że każdy producent szkła coś takiego ma ale czy ktoś jest w stanie potwierdzić/zanegować te informacje o nadmiernych wadach?
    Ogólne czy mam się przejmować tym, że to będą szyby Pilkington a nie inne?
    Każdy z największych dostawców pakietów szybowych (Pilkington, Glassolutions, Pressglass) ma kryteria oceny jakościowej dla szyb zespolonych bazujące na normie EN 1279 a norma w najnowszych wydaniu jest powiedzmy bardzo pro-producencka, gdyż dopuszcza mnóstwo wad (obecnie to nie wady a cechy szyby zespolonej). Jakość u 3 dostawców jest porównywalna. Każdy z wymienionych dostawców ma dokładnie rozpisane kryteria jakości i się ich sztywno trzyma. Kryteria mogą przestraszyć (często na kilkadziesiąt stron, ocena z 3 metrów) ale tak jest wszędzie. Mniejszy dostawca szkła ma może mniej obostrzeń w ocenie jakościowej ale jak przyjdzie do reklamacji to i tak i tak powoła się na normę EN 1279 a na starcie jakość będzie gorsza.


    Cytat Napisał marvinetal Zobacz post
    Jeśli chcesz koniecznie zmienić producenta szyb to spytaj o powłokę ECLAZ (zwiększa przepuszczalność światła i ciepła). To jest chyba patent Saint-Gobain a tu ktoś pisał że vetrex ma to w ofercie. Pewnie trzeba bedzie doplacic a takze zainwestować w jakies oslony okienne na lato (skoro okna od poludnia to i tak konieczne chyba ze masz okap).
    Eclaz jest praktycznie niedostępny na polskim rynku. Co prawda jest w cenniku Glassolutions dostępny na zapytanie ale gdy pytałem Glassolution w zeszłym roku o niego to żaden oddział w Polsce nie miał i przedstawiciel przekazał, iż raczej wycofają go z Polski. Niezbyt mogę znaleźć zresztą w Polsce zastosowanie dla takiego szkła: w lato każdy chce aby szyba przepuszczała mniej energii niż więcej, w zimę słońce poświeci góra parę razy w miesiącu więc uzysk pomijalny a przepuszczalność światła to realnie nie wiem bo nie sprzedałem. Na próbce szyby Eclaz wygląda jakby przejrzyściej ale próbka jest na pojedynczej szybie a nie na pakiecie 2-komorowym. Obliczeniowo szału nie ma bo w Glassolution standardowy pakiet 2-komorowy ma przepuszczalność światła 73% a przy powłoce eclaz 77%.

    EDIT: użytkowni stary zwrócił mi uwagę, iż Eclaz jest dostępny od ręki. Sprawdziłem u dostawcy i obecnie powłoka Eclaz jest dostępna od ręki. Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Na przyszłość będę odświeżał informację a nie bazował na kilku letnich.
    Ostatnio edytowane przez michal000 ; 20-02-2023 o 10:14 Powód: podanie błędnej informacji

  9. #9

    Domyślnie

    Hej michal000,

    dzięki za odpowiedź, w sumie takich informacji potrzebowałem jeżeli chodzi o szyby.

    Jeszcze raz dziękuję!!

    Teraz mi tylko zostaje dylemat między V82 a LUM'UP. Jeżeli ktoś może je porównać, doradzić lub odradzić to będę wdzięczny.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal000 Zobacz post
    Eclaz jest praktycznie niedostępny na polskim rynku..
    Hm, czyli to są reklamy nieistniejącej oferty?

    https://www.adams.com.pl/oferta/szyby/eclaz

    https://krispol.pl/wiecej-swiatla-ci...-okna-krispol/

    Cytat Napisał michal000 Zobacz post
    Niezbyt mogę znaleźć zresztą w Polsce zastosowanie dla takiego szkła: w lato każdy chce aby szyba przepuszczała mniej energii niż więcej
    No po coś się zakłada te żaluzje fasadowe czy inne refleksole za kilkadziesiąt tysięcy

    Cytat Napisał michal000 Zobacz post
    w zimę słońce poświeci góra parę razy w miesiącu więc uzysk pomijalny
    Niektórzy forumowicze zjedli by cię za takie obrazoburcze tezy, dopiero co dowodzono że jednokomorówki są bardziej energooszczędne niż trzyszybowe

  11. #11

    Domyślnie

    Krispol wrzucił na stronę informację o eclazie w 2021 a Adams w 2019. Kilka lat temu eclaz był intensywnie promowany przez Glassolutions. Teraz już trochę im przeszło. Producenci wrzucają na strony bo coś trzeba wrzucać a w przypadku okien PVC niezbyt jest miejsce na jakiekolwiek innowacje, więc chwalą się i powłoką która będzie stosowana w mniej niż 1‰ ich okien. Powłoka wciąż jest w cenniku Glassolution więc nie jest tak, że wcale nie jest dostępna. Gdyby zadzwonić do Glassolution i powiedzieć, że mam zamówienie na 500m2 pakietów szybowych z eclazem i mogę poczekać to raczej by dostarczyli. Ale przy pojedynczym zamówieniu eclaz będzie dostępny jedynie jako resztka z inwestycji, więc częściej go nie będzie niż będzie.

    A co do wyższości okien z pakietem 1-komorowym nad 2-komorowymi to cóż ja mogę powiedzieć
    Ostatnio edytowane przez michal000 ; 13-02-2023 o 18:45

  12. #12

    Domyślnie

    Hej,

    nikt nie miał do czynienia z oknami Lum'UP od Vetrex ?

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.595

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal000 Zobacz post
    Krispol wrzucił na stronę informację o eclazie w 2021 a Adams w 2019. Kilka lat temu eclaz był intensywnie promowany przez Glassolutions. Teraz już trochę im przeszło. Producenci wrzucają na strony bo coś trzeba wrzucać a w przypadku okien PVC niezbyt jest miejsce na jakiekolwiek innowacje, więc chwalą się i powłoką która będzie stosowana w mniej niż 1‰ ich okien. Powłoka wciąż jest w cenniku Glassolution więc nie jest tak, że wcale nie jest dostępna. Gdyby zadzwonić do Glassolution i powiedzieć, że mam zamówienie na 500m2 pakietów szybowych z eclazem i mogę poczekać to raczej by dostarczyli. Ale przy pojedynczym zamówieniu eclaz będzie dostępny jedynie jako resztka z inwestycji, więc częściej go nie będzie niż będzie.......
    Nie bardzo rozumiem skąd te wiadomości dotyczące terminów na okna z powłoką eclaz...
    W Adamsie nie ma żadnych problemów z dostępnością takich produktów. Wcześniej równiez nie było problemów z zamówieniem pojedynczych okien. Upewniałem się dzis oraz dodatkowo w Glassolutions i powłoka jest dostępna w normalnych terminach- jak pozostałe.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary Zobacz post
    Nie bardzo rozumiem skąd te wiadomości dotyczące terminów na okna z powłoką eclaz...
    W Adamsie nie ma żadnych problemów z dostępnością takich produktów. Wcześniej równiez nie było problemów z zamówieniem pojedynczych okien. Upewniałem się dzis oraz dodatkowo w Glassolutions i powłoka jest dostępna w normalnych terminach- jak pozostałe.
    Wiadomości z Glassolutions Fakt, że ostatni raz próbowałem wyceniać powłoki eclaz w 2021 roku a wtedy Glassolutions miało limity tygodniowe nawet na podstawowe szyby, więc być może dlatego dostałem odpowiedź jaką dostałem. Obecnie tylko sprawdziłem, iż w najnowszym cenniku powłoki mają czas dostępności "na zapytanie". W poniedziałek skontaktuje się Glassolutions i potwierdzę. Być może mam przeterminowane informacje i na chwilę obecną powłoki są dostępne od ręki.

    EDIT: użytkowni stary zwrócił mi uwagę, iż Eclaz jest dostępny od ręki. Sprawdziłem u dostawcy i obecnie powłoka Eclaz jest dostępna od ręki jedynie na Eclaz ONE trzeba czekać ale też jest do sprowadzenia. Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Na przyszłość będę odświeżał informację a nie bazował na kilku letnich i plotkach branżowych.
    Ostatnio edytowane przez michal000 ; 20-02-2023 o 10:17

  15. #15

    Domyślnie

    Hej dodam tylko, że ostatecznie zamówiłem V82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony