dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Kabina prysznicowa w domu drewnianym

    witam, chcę w domku drewnianym (budowany metodą szkieletową, ocieplony wełną) postawić kabinę prysznicową. Prosiłbym o poradę, czy od strony deskowania wystarczy płyta gipsowo kartonowa i na to płytki (+ folia w płynie) czy pod płytę g-k warto dodać jeszcze płytę OSB, cienką 8mm do usztywnienia? Zastanawia mnie czy sama płyta g-k wystarczająco usztywni konstrukcję przy pracującym drewnie?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.209

    Domyślnie

    Nie usztywni, Płyta OSB jest obowiązkowa.
    Wełna oczywiście zaizolowana folią paroszczelną.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Tak, pod deskami jest folia paroizolacyjna, przynajmniej tak producent / wykonawca domku podawał (Izolacja termiczna (ocieplenie): Folia wiatroizolacyjna, wełna mineralna 10 cm, folia paroizolacyjna). Podczas budowy pod deskami wewnętrznymi była żółta folia na wełnie, więc zakładam, że jest

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.684
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Jeśli jest deskowanie pełne od wewnątrz jak wynika z Twoich wpisów to wystarczy gk.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony