dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    hooma

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-225
    Posty
    4

    Domyślnie Wyciek w łazience i gnijący regips.

    Witam.

    Wynajmuję mieszkanie, nad którym sprawuje pieczę emerytka. Nie będę się tu rozwodził nad tematem bo nie o to tu chodzi, ale ona się na budowlance nie zna , ja zaś ślusarz/monter i nigdy nie zdarzyło mi się samemu czegoś remontować. W tym mieszkaniu jestem przez nią proszony żeby samemu zaradzać sytuacjom.
    Na podłogach płytki, na ścianach doklejony regips (raczej z małym lub gdzie niegdzie bez odstępu bo nie słychać "pustego dźwięku"). Zrobili jej kolanko 90* w ukryte za regipsem połączone z odpływem. Do niego wpina się wąż odprowadzający wodę z pralki. Po ok. 3 latach domniemam z powodu zwyczajnie prania rożnych rzeczy (dwójka dzieci ) zapchało się to połączenie syfem i zaczęła drążyć woda w kierunku rogu ścian i ku podłodze. Byłem na delegacji, a moja zgłaszała, że zaczął puchnąć regips. Gdy wróciłem pojawiła się już pleśń na płycie. NIe mam pojęcia ile litrów wypiła ściana - sąsiad z dołu nic nie zgłaszał. Na tą chwilę chwyciłem ze specyfik do usuwania pleśni i grzybów. Wyszorowałem do białego. W takim pasie z ok. 1 metra i szer. 20-30cm papier wierzchni się oderwał i zostało tylko wnętrze płyty, czyli kreda. Suszyłem ścianę 2 x 6h grzejnikiem pokojowym 2000W.
    Pytanie?
    Czy da się uniknać remontu i czymś teraz zaciągnąć tę ścianę i pomalować. Nie mam ręki do gładzi, ale kto wie... przypomnę tylko, że wokół regips jest pomalowany na biało, a w tych miejscach "uszkodzenia" już przez oderwany papier trochę chropowaty i sypki.

    Dzięki z góry.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Raczej bez rozbierania możesz tylko na jakiś czas zamaskować to co się stało. Awaria została usunięta?
    Tego nie pomalujesz (:

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    hooma

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-225
    Posty
    4

    Domyślnie

    WItam.
    Tak, Poprostu rozebrałem kolanko, wyczyściłem ze szlamu i włosów (element sprężyny z kulką), Człowiek się uczy ciągle, wiec teraz będę mieć na uwadze zaglądanie tam częściej. Obszar gdzie namókł papier z regipsu usunąłem go i nałożyłem gladź szpachlową gotową z wiaderka. Oczywiście wygląda to mizernie jeśli nie przeszlifuję tego papierem, ale zastanawiam się czy wszystko nie odpadnie tymbardziej po malowaniu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony