dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maniulka

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    30
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Maskowanie drzwi wewnętrznych

    Witajcie, pojawiło się u nas problem z zamaskowaniem szpary nad drzwiami wewnętrznymi. Nie chcemy drzwi drewnianych w kolorze sosny, a zwykłe mdf. Szpara na osiadanir ma 5 cm, a wszyscy "wiodący producenci" proponują maskownice max. 6cm szerokości - za wąskie. Czy napotkaliście na taki problem? Jakie macie drzwi w swoich domach z bali i jak je maskowaliście?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maniulka

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    30
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie macie drzwi w domach?

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.684
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Mamy drzwi w domu z bala i nie mamy problemu. Chcesz drzwi w ścianie z bala? Jaki bal bo to dość szerokie pojęcie.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  4. #4

    Domyślnie

    Nie wiem jak to dokładnie wygląda, ale u nas jest po prostu opaska drewniana zarówno wokół drzwi jak i okien. Opaska to deska calówka i dla ozdoby ma sfazowane krawędzie pod kątem 45 stopni. Nie mogę dodać zdjęcia z jakiegoś powodu, niestety.

    Zależy też, z której strony drzwi to maskowanie ma się odbyć. W ścianie z bala zazwyczaj wymagane to jest tylko od strony, na którą drzwi się otwierają i tam łatwo taką maskownicę z deski zrobić bo framuga jest zlicowana z balem. Z drugiej strony nie powinno być w ogóle konieczności maskowania, bo słup wiązany, w który wstawia się drzwi ma specjalne wcięcie na framugę i po wstawieniu ładnie wszystko wygląda, ale to zależy od technologii, więc trudno coś w szczegółach doradzić.
    Ostatnio edytowane przez ozehov ; 23-01-2023 o 22:20

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maniulka

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    30
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki, że ktoś się odezwał.
    Tak, drzwi w ścianie z bała, bal 20cm.

    Opaska, jak już pisałam, jest za wąska. Producenci drzwi (przynajmniej ci wiodący), robią opaski max. 8cm (czyli na ścianę nachodzi około 4cm), ja mam szparę na górze 5cm, więc zabraknie, by dziurę zamaskować. Oczywiście są na rynku opaski 10, a nawet 12 cm, ale w sklepie z drzwiami twierdzą, że te opaski nie będą pasowały do ościeżnic tychże producentów.
    Ostatecznie możemy zrobić opaski z drewna (tak jak mamy okna), ale to ogromny koszt i dlatego zastanawiam się, jak inni to rozwiązali.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony