dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 48
  1. #1

    Domyślnie Spalanie czyste do każdego kotła !!! W zastępstwie paliw dedykowanych 4000/2000 zł/t.

    Spalanie czyste do każdego kotła zasypowego i nie tylko !!! W zastępstwie paliw dedykowanych jak węgiel po 4000 zł/t i pellet 2000 zł/t a w tym nie licząc transportu do tego !!!
    https://www.youtube.com/watch?v=3bzkRHTJ6ng Rakietowy piec pana Jana
    https://www.youtube.com/watch?v=umz7BAjkEeQ piec rakietowy c.o
    https://www.youtube.com/watch?v=8NbbYSIkFPs Ogrzewanie odc.1: Budowa palnika na pellet i przeróbka zwykłego piecyka na piecyk rakietowy

    Ogrzewanie odc. 2: Budowa palnika szamotowego na pellet do kotła centralnego ogrzewania na miał.

    Palnik Do Kotła Centralnego Ogrzewania Na Paliwa Stałe https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...inie/#comments

    Palnik Rurowy Jacka M Samsu.pl https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...cka-m-samsupl/

    W : https://forum.muratordom.pl/showthre...gla-kamiennego - https://forum.muratordom.pl/showthre...w-sta%C5%82ych – jest tego o tym więcej i jest ciąg dalszy tego jak i nie brakuje na FM-ie reszty do tego koniecznej.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    5 lat temu?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    5 lat temu?
    Miałem Cię z poważną osobę a Ty tu zabobonem trącasz jakimś : https://forum.muratordom.pl/showthre...i-p%C5%82ytowy - https://forum.muratordom.pl/showthre...ny-i-nie-tylko - "Powinni przestać wycierać sobie usta frazesami o praworządności". Andrzej Duda o aferze korupcyjnej w PE https://polskieradio24.pl/5/1223/art...rupcyjnej-w-pe – przeżyliśmy „potop szwedzki i radziecki” kto wie czy to nam się uda przeżyć ???
    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...z-podajnikiem/

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Miałem na myśli, że nic nowego post nie wniósł.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Miałem na myśli, że nic nowego post nie wniósł.
    A te tematy jak bumerang powracające o paleniu w Gs-ach od góry, to co to jest – postęp jakiś czy dalej walka z ciemnotą i zabobonem, bo tu na FM-ie @Last Rico założył o tym temat 28-11-2007 r. a już mamy 2023 r. więc z czym tu do czynienia mamy.
    Masz lepszy sposób lub pomysł na to by kopciuchów od kopcenia odwieść – ŁADUJ !!!

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Atom !!
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    A te tematy jak bumerang powracające o paleniu w Gs-ach od góry, to co to jest – postęp jakiś czy dalej walka z ciemnotą i zabobonem, bo tu na FM-ie @Last Rico założył o tym temat 28-11-2007 r. a już mamy 2023 r. więc z czym tu do czynienia mamy.
    Masz lepszy sposób lub pomysł na to by kopciuchów od kopcenia odwieść – ŁADUJ !!!
    Może i masz rację. Skoro tematy wracają, to i zapotrzebowanie na wiedzę jest. Ja wstępnie znalazłem rozwiązanie kopcenia kopciucha mojego wujka - możliwie dobre uszczelnienie domu, grubo styropianu na ściany, ocieplić cokół, a to co ucieka z domu uzupełniać pompą ciepła. Mam wstępną aprobatę od mieszkańca. "Stary", 6-cio letni kocioł pozostanie w razie W, podobnie jak z pół tony węgla do niego i ze metry kubiczne drewna.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    "Stary", 6-cio letni kocioł pozostanie w razie W, podobnie jak z pół tony węgla do niego i ze metry kubiczne drewna.
    Jak pamiętam dobrze – wujek na Viadrusie jedzie który jest GS-em – wszystkich żeliwnioków wspólną cechą jest to, że wymienników zasadniczo nie mają – na węglu sobie radzą jako ale do spalania drewna – dla mnie to tragedia.

    Za nim swe plany ziścisz czasu upłynie trochę i nie wiadomo czy przypadkiem i w przyszłym sezonie nie będzie służyło to za źródło ciepła – do tego CWU po za sezonem grzewczym (chyba ma bojler) – tak że jeśli nie wujek, to może Ty.

    Nie musi być to na stałe, bo może być to na kółkach i jeśli jest miejsce na to, to i wujek by miał zajęcie fajne.

    Palnik rurowy zacząłem budować zasadniczo przez takiego jednego z InfoOgrzewanie, który mając Gs/Ds-a i mieszkając gdzieś w Szczecinie i jakiejś zabudowie dosyć zwartej miał problem straszny z dymu puszczaniem przez komin a zależało mu na grzaniu CWU też po za sezonem grzewczym.

    Swą pracę rozpocząłem od zrobienia z cegieł dziury w drzwiczkach paleniskowych w którą patyków napchałem i szczęściem moim było to, że akurat dobrze nad kominem wiało gdy te patyki podpaliłem. Efekt tego był dla mnie porażający do tego stopnia, że zacząłem pomału dokładać do tego palnika resztę.
    Najpierw, to miało być tylko do grzania CWU po za sezonem ale że, pieruństwo okazało się tak skuteczne, to jakoś przy tym zostałem i jakoś tak poszło.

    Widziałem Viadrusy z domątowanymi palnikami na pellet – retorta z podajnikiem też do tego by chyba podeszła a jak nie to teraz są przecież z podajnikami palniki rurowe SV 200. Wujek nie będzie coraz młodszy a i raczej nie przedłoży swojej roboty przy kotle nad PC jak już będzie – tak że mniej baczenie i na to co by się nie okazało, że wujkowi PC nie spasi i to Ty będziesz musiał z Viadrusem się szarpać – zwłaszcza, że tyle paliwa ma w zapasie, które z przezorności swoje jak nic będzie uzupełniał.

    Proponowane rozwiązanie ma tylko jedną wadę, że jak już odgazowane paliwo zostanie (koks), to jest problem z przetransportowaniem ciepła przez małą dziurę z paleniska do tzw. wymiennika i tu albo wentylator nadmuchowy bym zalecał albo coś w rodzaju palnika dwu biegowego - mały palnika do gazu z duży do "koksu".

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Atom !!
    Siema Viktor – sie nie boisz z atomem do gniazda mego wchodzić ?

    A tak na serio – myślisz, że atomu tego doczekamy, że dzięki niemu odejdziemy od spalania paliw stałych, bo ja mam wątpliwość czy to tak będzie jak by być miało.
    Żarnowiec szlak trafił – w Ostrołęce B w bagnie zostało utopione kupę szmalu. https://www.ostroleka.pl/aktualnosci...ie_ostroleka_b – sami węglem kopcą a nam pomimo tak potężnych kosztów dalszej budowy zabronili.

    O tym słyszałeś już - https://biznes.interia.pl/finanse/ne...o-,nId,6539838
    https://www.money.pl/podatki/rosna-p...04930624a.html Rosną podatki za nieruchomości.
    We wszystkich miastach wojewódzkich podjęto już decyzje o podniesieniu podatków od nieruchomości. Stawki poszły w górę przeciętnie o 12 proc. Gminy podejmują swoje decyzje w oparciu o maksymalne dozwolone prawem stawki podatków od nieruchomości.

    Nie wiesz jak z tym jest lub może ktoś nie wie co o tym, bo :
    USTAWA z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych 1)
    Rozdział 1
    Przepisy ogólne
    Art. 1. Ustawa normuje:
    1) podatek od nieruchomości;
    Art. 1a. 1. Użyte w ustawie określenia oznaczają:
    1) budynek – obiekt budowlany w rozumieniu przepisów prawa budowlanego, który jest trwale związany z gruntem, wydzielony z przestrzeni za pomocą przegród budowlanych oraz posiada fundamenty i dach;
    Przykładowo było z tym tak, że np. za budynek była stawka 0.89 zł/m2 a za nieruchomość na której budynek stoi 0.54 zł/m2 co razem daje 1.43 zł/m2 a co jeśli ktoś ma budynek piętrowy, to miał płacić 2 X 1.43 czy 1.43 + 0.89 – co z budynkiem dwu piętrowym - co z budynkiem wielokondygnacyjnym ?
    Bo tak jak to w tym ustawodawstwie jest określone, to wychodziło by na to, że gruntu na którym budynek stoi nie powinno wliczać się do opłaty za powierzchnię budynku.

    Jak widać już po tym ta droga do budowy elektrowni atomowej coś mgłą zaczyna zachodzić i mam taką obawę, że jak tak dalej to postępować będzie, to się tej energii z tego nie doczekamy.
    Teraz jeśli już ją mieć będziemy, to czy stać nas na nią będzie, bo tak patrząc po tym : https://forum.muratordom.pl/showthre...%C4%85d+kW%2Fh i co pamiętam z tego, to na dzień dzisiejszy - kolorowo z tym nie jest w tych krajach które z atomu energię czerpią i patrząc na to przez pryzmat państwa polskiego, to my nie tylko dalej kopci będziemy paliwami stałymi by się ogrzać ale jeszcze do tego kopcić będziemy by w ciemnicy nie siedzieć czyli żarówki na kaganki i łuczywa zamienimy.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Dobrze pamiętasz, że wujek ma Viadrusa. Model 11 kW, górne spalanie. Jak go kupował upierał się na koks, po chwili już koksu nie było na rynku prawie wcale, ale co poradzisz na starego człowieka. Do słabego spalania drewna dochodzi jeszcze taki sobie komin. Węgla i koksu ma niewiele, 1 tonę, może 1,5 w sumie. Do końca sezonu starczy. W razie jeśli nie starczy, kupię paletę węgla workowanego i tyle.
    Już z nim rozmawiałem i jest zapalony na pompę ciepła, bo to automat, nie trzeba chadzać do piwnicy i brudzić się pyłem. Nie trzeba też rąbać drewna, układać, taczkować wungla. Powiedział to samo: młodszy już nie będę, sił coraz mniej.

    Po drodze jeszcze pozostało ocieplenie dachu od poddasza, bo tamtędy ucieka z 50% ciepła. Docelowo obciążenie będzie gdzieś w okolicach 3 kW w największe mrozy, ale zrobię jeszcze OZC dla pewności i wiedzy, ile ciepła rozdzielić po pomieszczeniach. Raczej nie będę inwestował w Viadrusa, wujek też został poinstruowany o planie instalacji kanałówki, więc pieniążki będzie odkładał.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  11. #11

    Domyślnie

    @Ratpaw - wygląda to ciekawie – widzę w tym masę pieniędzy zainwestowanych i kupę inwestycji zrealizowanych – napiszesz co więcej o tym t.j o instalacji CO i ociepleniu lub masz może jakieś linki do tego by każdy sam sobie popatrzeć mógł za tym.

    Z 50% ciepła ucieka - powiadasz – znaczy się, że poddasze inwestycja nowa w trakcie realizacji i w rozumieniu takim to jest, że tylko z tzw. komory poddasza a nie, że z całości jako budynku.
    „Docelowo obciążenie będzie gdzieś w okolicach 3 kW w największe mrozy,” - na domek nazwijmy piętrowy o powierzchni gdzieś pewnie coś ok. 200 m2 – takie zapotrzebowanie jak to napisałeś – a w okresach przejściowych – a w taką zimę jak teraz w chwili obecnej mamy co porównać można z okresem przejściowym – te 3 kW, to błąd piśmienny jest – wszak z tym poddaszem takie jakie on jest to jako całość ten budynek pewnie w 4 kW w największe mrozy by się już zmieścił a że zasadniczo jak na zimę to ciepło na zewnątrz jest, to pewnie tak jak teraz 1 kW wszystko razem ciągnie i niech będzie, że przy zadanej i utrzymywanej na poziomie średniej temperatury 21 *C w pomieszczeniach bytowych np. w łazience i sypialni.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Domek jest prawie zrobiony. Na ścianach styropian d 12 do 15 cm, okna starsze 2-szybowe, cokół ocieplony 5 cm XPS (trzeba będzie dodać gdzieniegdzie kolejne 5 lub 10, np wokół łazienki). Dach płaski, papa, pod nim pustka powietrzna w postaci poddasza o wysokości 70 cm (około). Powierzchnia użytkowa tego parterowego domu to ok. 65 m2. Drwi wejściowe nowe w dobrej klasie szczelności i termoizolacji (Wikęd). W środku wszystko zrobione, mniej lub bardziej wygodnie. CWU z bojlera 50l (prysznic w łazience).

    CO zrobione 6 lat temu, ale przez jakiegoś dziadka leśnego, który dał dość cienkie rurki, tanie grzejniki klasy C22, raczej nie przewymiarowane. Kocioł Viadrus U22 11 kW z buforem 200l, sterowanie jakimś eurosterem, ale BEZ regulatora pokojowego. Po prostu trzeba napalić na oko i czekać aż sterownik kotłowy wykryje odpowiednią temperaturę na górze bufora i zacznie pchać na grzejniki wodę.

    Przed ociepleniem dom czasem musiał dostawać parametr 60 stopni na grzejniki, teraz daje radę na 55. Trzyma ciepło i o to chodziło. Szacuję, że dom obecnie potrzebuje 5 kW w mrozy, po ociepleniu pianką PUR dachu od strony poddasza szacuję zejście do 3 kW. OZC to pokaże dokładniej, bo cieplo.app nie bierze pod uwagę kilku sporych mostków cieplnych.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  13. #13

    Domyślnie

    Skoro to stryszek jest a nie poddasze – po co dach ocieplać, że przez ograniczenie tych mostków tak duże zyski będą – mostki tak czy inaczej zostaną – ocieplenie dachu swoje pochłonie i ile to amortyzować się będzie – strop ocieplony a docieplić tego, by nie lepiej było ?

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Strop nie jest ocieplony.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Strop nie jest ocieplony.
    Znaczy się co, że z uwagi na to : https://mlynwiedzy.org.pl/ubraniowe-...wania-do-zimy/ „Większość ciepła tracimy przez odkrytą głowę?” bój o czyste powietrze zaczęliście nie jako od tyłu ???

    Na FM-ie wiele się gada o tym i FM wielu specy ma na to, tylko jak z tym faktycznie jest ???

    Okna dwu-szybowe – coś z „doktore OZC” próbowałem wyorać o tym ale tylko tyle mi się udało, że jak dwu-szybowe są, to nie ma sensu na trzy-szybowe ich wymieniać – dlaczego i że niby co ???

    Za po mocą termometru próbowaliście określić różnicę temperatur w pomieszczeniu a za firanką przy oknie na wysokości klamki – za parę zeta są takie z sondą, co pokazuje z sondy i obudowy termometru tego lub nawet cóż za problem w tym jest by najpierw za firanką określić temperaturę a później w pomieszczeniu – z apteką tu do czynienia nie mamy wszak.

    Kiedyś były tzw. okna skrzynkowe (dudeltowe) później weszły tzw. szwedzkie dwu-szybowe – następnie te dwu-szybowe hermetyczne i na cholerę skoro jak z tego wynika, to wszystko jest daremne gdy bój o czyste powietrze od nóg się zaczyna a nie od głowy w stronę nóg.

    Tak jak z tym dachem – będziesz mi łaskaw wyjaśnić to – ocieplając dach – zyskasz nową komorę, która i tak emitować będzie chłód do tego co ogrzewane będzie – prawami fizyki jest udowodnione to, że skutkiem posunięcia takiego uzyskamy poprawę ale przez to problem ograniczony tylko zostanie a nie rozwiązany – więc co o tym sądzisz i jak uważasz ???

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Domek jest prawie zrobiony. Na ścianach styropian d 12 do 15 cm, okna starsze 2-szybowe, cokół ocieplony 5 cm XPS (trzeba będzie dodać gdzieniegdzie kolejne 5 lub 10, np wokół łazienki). Dach płaski, papa, pod nim pustka powietrzna w postaci poddasza o wysokości 70 cm (około). Powierzchnia użytkowa tego parterowego domu to ok. 65 m2. Drwi wejściowe nowe w dobrej klasie szczelności i termoizolacji (Wikęd). W środku wszystko zrobione, mniej lub bardziej wygodnie. CWU z bojlera 50l (prysznic w łazience).

    CO zrobione 6 lat temu, ale przez jakiegoś dziadka leśnego, który dał dość cienkie rurki, tanie grzejniki klasy C22, raczej nie przewymiarowane. Kocioł Viadrus U22 11 kW z buforem 200l, sterowanie jakimś eurosterem, ale BEZ regulatora pokojowego. Po prostu trzeba napalić na oko i czekać aż sterownik kotłowy wykryje odpowiednią temperaturę na górze bufora i zacznie pchać na grzejniki wodę.

    Przed ociepleniem dom czasem musiał dostawać parametr 60 stopni na grzejniki, teraz daje radę na 55. Trzyma ciepło i o to chodziło. Szacuję, że dom obecnie potrzebuje 5 kW w mrozy, po ociepleniu pianką PUR dachu od strony poddasza szacuję zejście do 3 kW. OZC to pokaże dokładniej, bo cieplo.app nie bierze pod uwagę kilku sporych mostków cieplnych.
    W tej pustce 70 cm pod dachem ja bym zapodał perlit koszt kubika 60 zł nadupcyć ile wlezie i masz ciepło akmulację w jednym , kilka dni temu u młodego właśnie sypaliśmy ten perlit na drewnianym stropie jakieś 10 cm na to wełna 10cm potem dodatkowo 10 wełny w poprzek i świeczka zagrzeje dom tzn pompa ciepła z klimatyzatora 5kw.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Tak jak z tym dachem – będziesz mi łaskaw wyjaśnić to – ocieplając dach – zyskasz nową komorę, która i tak emitować będzie chłód do tego co ogrzewane będzie – prawami fizyki jest udowodnione to, że skutkiem posunięcia takiego uzyskamy poprawę ale przez to problem ograniczony tylko zostanie a nie rozwiązany – więc co o tym sądzisz i jak uważasz ???
    Odpowiem tylko na ten fragment, bo ten zrozumiałem. Otóż termoizolacja kładziona była wraz elewacją, która zleciłem w swoim domu, stojącym obok.
    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    W tej pustce 70 cm pod dachem ja bym zapodał perlit koszt kubika 60 zł nadupcyć ile wlezie i masz ciepło akmulację w jednym , kilka dni temu u młodego właśnie sypaliśmy ten perlit na drewnianym stropie jakieś 10 cm na to wełna 10cm potem dodatkowo 10 wełny w poprzek i świeczka zagrzeje dom tzn pompa ciepła z klimatyzatora 5kw.
    Nie mogę obciążać tego "stropu", bo to po prostu deski nabite od dołu na poprzecznie położone belki. Wujek uparł się, żeby tego nie ruszać. Po drugie, gdybym dał termoizolację na spód strychu, to jednostka klimatyzacji wraz z kanałami byłaby w nieogrzewanej przestrzeni.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Nie mogę obciążać tego "stropu", bo to po prostu deski nabite od dołu na poprzecznie położone belki. Po drugie, gdybym dał termoizolację na spód strychu, to jednostka klimatyzacji wraz z kanałami byłaby w nieogrzewanej przestrzeni.
    To tak jak teraz jest, to tylko belki i deski na tym „stropie” są i do tego tylko planujesz dach ocieplić – tak ?
    Jakoś nie bardzo to widzę by ten „strop” w stanie takim utrzymał ciepło w pomieszczeniach które przykrywa.
    Coś lekkiego by się na to zdało i coś po czym by można było chodzić jak i na czym by można było tą instalację rozprowadzić – jak to widzisz ?

    W kwestii okien jak pojmuję – stoisz na stanowisku, że tak jak jest, to już jest wystarczająco dobrze i tu nie trzeba nic więcej – np. gęstą firanką na dzień wnękę okienną od ogrzewanego pomieszczenia odcinać a na noc zasłonami to jeszcze uzupełniać lub może nawet na zimę ramy z szybami we wnęki okienne wstawiać.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Jest tylko kilka niewielkich okien, ich wymiana spowoduje kilka % oszczędności na ogrzewaniu. To jakiś żart z tymi ramami wstawianymi w wnęki okienne?

    Napisałem wcześniej, że górą ucieka połowa ciepła, dlatego trzeba ją ocieplić. I raczej nie na stropie, tylko pod połacią dachową.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Odpowiem tylko na ten fragment, bo ten zrozumiałem. Otóż termoizolacja kładziona była wraz elewacją, która zleciłem w swoim domu, stojącym obok.

    Nie mogę obciążać tego "stropu", bo to po prostu deski nabite od dołu na poprzecznie położone belki. Wujek uparł się, żeby tego nie ruszać. Po drugie, gdybym dał termoizolację na spód strychu, to jednostka klimatyzacji wraz z kanałami byłaby w nieogrzewanej przestrzeni.
    Perlit waży tyle co pierze od gęsi no może trochę przesadzam ale 200kg z 1 m3 to raczej niczego nie obciąży jak rozciągniesz .

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony