Byćmoże będę zmuszony zaopatrywać dom w wodę dowożoną beczkowozem przez okres ok 1. roku. Nie chcę wchodzić w dyskusje o przyczynach ani o alternatywach w postacji wodociągu lub studni gdyż te alternatywy mam już zbadane i skorzystam z nich na 100% jeżeli tylko będzie to możliwe. Inne alternatywy mile widziane.

Rozważam użycie zbiornika 5m3 zaopatrywanego 2x w miesiącu beczkowozem z wodą pitną. Zbiornik byłby podłączony na stałe do instalacji wodnej w domu i zakopany. Na co powinienem zwrócić uwagę? Przychodzą mi do głowy następujące aspekty:

1. Woda stojąca w zbiorniku się "psuje". Jakieś glony czy inne żyjątka się pojawiają itp. Jak temu zapobiec? Czy taki zbiornik trzeba jakoś zabezpieczyć przed dostępem powietrza? Jak go wówczas napełniać? Czy jakoś go trzeba chlorować/dezynfekować? Jak i czym?

2. Stacja uzdatniania wody. Czy jakaś będzie potrzebna zakładając, że woda dostarczana będzie wodą zdatną do picia wprost z wodociągu.

3. Koszt zbiornika. Skąd pozyskać zbiornik nadający się do przechowywania wody pitnej, 5m3 żeby nie zapłacić fortuny przy założeniu że będzie miał przeżyć rok, maks dwa.

Wszelkie konstruktywne przemyślenia od osób które użytkowały lub wykonywały taką instalację bardzo mile widziane. Podobnie oferty od wykonawców na terenie małopolski