dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Komfovent Domekt sorpcyjno-entalpiczny - opinie?

    Cześć,
    przymierzam się do zakupu rekuperatora.
    Początkowo odrzucałem entalpiczne z uwagi na wysoką wilgoć w aktualnym miejscu zamieszkania lecz im więcej czytam, tym bardziej przekonuje się, że to dobry wybór.
    Jedyne co mnie zastanawia to jakiego zakresu wilgoci można się spodziewać latem w wymiennikach ERV, wtedy też natrafiłem na domekt sorpcyjno-entalpiczny i stąd ten temat.


    Czy ktoś ma rekuperator jak w temacie i może się podzielić opinią?


    Według zapewnień producenta i podobno 5 letnich badań, zeolit nie ulega degradacji i stąd 15 lat gwarancji..
    Z tego co zdążyłem się zorientować tego typu wymiennik jest na rynku od dłuższego czasu, ale do tej pory był wykorzystywany w przemysłowym sprzęcie.

  2. #2

    Domyślnie

    Zastosowanie wymiennika entalpicznego nie spowoduje zwiększenia wartości wilgotności w domu, lecz jej zmniejszenie.
    Różnica pomiędzy entalpicznym, a zwykłym jest taka, że entalpiczny w mniejszym stopniu osuszy powietrze w domu.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał pincup Zobacz post
    Cześć,
    przymierzam się do zakupu rekuperatora.
    Początkowo odrzucałem entalpiczne z uwagi na wysoką wilgoć w aktualnym miejscu zamieszkania lecz im więcej czytam, tym bardziej przekonuje się, że to dobry wybór.
    Jedyne co mnie zastanawia to jakiego zakresu wilgoci można się spodziewać latem w wymiennikach ERV, wtedy też natrafiłem na domekt sorpcyjno-entalpiczny i stąd ten temat.


    Czy ktoś ma rekuperator jak w temacie i może się podzielić opinią?


    Według zapewnień producenta i podobno 5 letnich badań, zeolit nie ulega degradacji i stąd 15 lat gwarancji..
    Z tego co zdążyłem się zorientować tego typu wymiennik jest na rynku od dłuższego czasu, ale do tej pory był wykorzystywany w przemysłowym sprzęcie.
    To są Bzdury.
    Zajmuje się przemysłowymi centralami na co dzień i jeszcze nie spotkałem rotora sorpcyjnego, który się "nie sypie".

    Nie ma sensu dopłacać do takiego rotora w domu.
    Dla takich małych wydajności to przerost formy nad treścią.
    Zwykły rotor kondensacyjny jest wystarczający.

    Rotor kondensacyjny jest wyborem optymalnym.
    Nie ma tak wysokiej sprawności odzysku zimą jak przeciwprądowy ERV, za to nie generuje problemu latem.

    Zobacz sobie na posty kolegi Owczar, on dokładnie opomiarował swoją wentylacje z wymiennikiem przeciwprądowym ERV
    Doszedł do wniosku, że na lato lepiej założyć zwykły wymiennik.
    Tym bardziej jak ktoś planuje klimatyzację.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak napisał _John, zwykły kondensacyjny będzie odzyskiwał wilogć tylko wtedy gdy będzie taka potrzeba.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony