dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Drzwi w mieszkaniu

    Witam. W kupionym mieszkaniu futryna drzwi wejściowych i próg, są ok 8mm nad płytkami. Mieszkanie jest wykończone i grube przeróbki nie wchodzą w grę. Chcę coś z tym zrobić bo próg się ugina jak się na nim stanie, a w szczelinach pod futryną widać po ciemku światło z korytarza. W jaki sposób można to poprawić? Myślałem, żeby pod próg i framugę wkleić coś twardego, np paski płytek ceramicznych a potem po całości to zasilikonować i zasłonić kątownikiem alu. Czy to sensowny pomysł?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Miałem Ci na to odpowiedzieć na fb, ale nie znalazłem już tego tematu (nie wiem na której grupie był).

    Ja bym w kilku miejscach podparł próg plastikowymi klinami (ale najmniejsze mają zdaje się 9mm), ew. podkładkami do szklenia używanymi przez monterów stolarki. W ostateczności też płytki, ale te mogą 'trzeszczeć" i pękać przy nadepnięciu.
    Potem użyłbym pianki (lepiej wypełni puste przestrzenie) a po wyschnięciu na krawędź dałbym fugę z silikonu, ew. jakiejkolwiek zaprawy - co tam masz pod ręką.
    Możesz też w ogóle pod próg napchać kleju, masy itp, tylko wcześniej oklej próg i podłogę.
    Kątownik alu to już kwestia estetyki - jak będzie pasował do progu to czemu nie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Skasowałem posta, jak przeczytałem porady żeby tam napchać silikonu Też myślałem o klinach, bo futryna wisi w powietrzu na kołkach i nie jest niczym podparta. Oglądałem to wczoraj z każdej strony i waham się z użyciem pianki, bo jest kupa szczelin przez które może wyjść i poniszczyć drzwi lub futrynę. Szpary są między progiem a futryną, futryną a płytkami na korytarzu. Ogolnie jest to jakoś dziwnie zrobione. Pod srodkową czescia progu jest takie betonowe podwyzszenie i pewnie do tego jest przykrecony, część od strony korytarza na klatce przylega scisło do płytek, tylko w mieszkaniu próg jest w powietrzu jakieś 8mm i ok 5cm w głąb. Natomiast futyna jest w powietrzu aż do samych płytek na korytarzu. Jak wpuszczę tam piankę to może zacząć wyłazić w wielu miejscach

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Na zdjęciu nie było widać wyraźnie - w pierwszej chwili założyłem że drzwi stoją na podłodze korytarza.
    Tak czy inaczej - dobrze jest je podeprzeć w miejscu ościeżnicy oraz w 2-3 miejscach sam próg by się nie uginał. Pianka puszczone z wyczuciem uszczelni dziury pod drzwiami (nie będzie wiało spod progu ani nie będzie czuć zapachów z klatki. Nie wyjdzie, ale mówimy o takiej pistoletowej a nie "wężykowej". Dla pewności zaklejam taśmą malarską potencjalne szczeliny. Jeśli nie psikniesz jej tam na maksa to nie wyjdzie. Po wyschnięciu i obcięciu możesz wykończyć krawędź.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Próg to w zasadzie do ogarniecia, nie ma podparcia tylko 5cm wgłąb. Natomiast głębokość szczeliny pod ościeżnicą jest do samych płytek na korytarzu. Ok 10cm. Ona na niczym nie stoi. Dodatkowo nie ma żadnego uszczelnienia na korytarzu a płytki kończą się równo z nią. Tam są wszędzie szczeliny takie do 3mm. Jak psiknę tam za dużo pianki to wyjdzie na zewnatrz. Chyba, że najpierw uszczelnie te wszystkie szpary a dopiero potem wpuszcze pianke od srodka. Masakra. Blok z 2016r a tyle niedoróbek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony