dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Projekt Czysta Bryła -kto buduje?

    Czy ktoś może skorzystał z darmowego projektu z bazy GNUB (Główny Urząd Nadzoru Budowlanego)?

    Ciekawy jestem jak wygląda w rzeczywistości, chętnie odwiedzę z dobrym winem kogoś kto taki buduje.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	foto_czysta_bryla.JPG
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	81,4 KB
ID:	463408  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zważywszy na fakt, ze ten program dopiero wystartował, trudno oczekiwać , ze będą już realizacje

    Patrząc na wersje nr3 - w sypialni rodziców zwężono szafę, aby pomieszczenie wydawało się wieksze.
    Zastosowano podciąg przez całą bryłę budynku, co generuje większe koszty budowy.
    W dziecięcych sypialniach łóżka stoją na styk z otworem drzwiowym. A co, jeśli łóżko będzie miało zagłówek (bo na rysunku wrysowany jest jedynie wymiar materaca?
    Jak otworzyć okno balkonowe w sypialni? Zawadza o łóżko. Salon ma tylko 15 m2.
    W kuchni brak miejsca na blat roboczy.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 24-01-2023 o 18:09

  3. #3

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za cenne uwagi.

    Co jeszcze można by poprawić w tym projekcie podczas jego adaptacji?

  4. #4

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za cenne uwagi.

    Co jeszcze można byłoby poprawić w tym projekcie na etapie jego adaptacji?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut pomieszczen_czysta bryla-702.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	463417  

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pytanie czy to ma być mieszkanie dla 2+2?

  6. #6

    Domyślnie

    To ma być domek całoroczny wykorzystywany rekreacyjnie. Przeważnie dla rodziny 2+2. Oczywiście tani w budowie, stąd taki a nie inny metraż.
    Wydaje mi się że mały dom bez poddasza użytkowego będzie tańszy przy tym metrażu.
    Zależy mi natomiast na 3 osobnych sypialniach.
    Jest to jedyny o tak małym metrażu jaki znalazłem z 3 sypialniami.

    Jednak może rzeczywiście warto w tym projekcie dodać 4m2 aby powiększyć nieco obie sypialnie, bo na łóżka rzeczywiście się nie zmieszczą.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Plan_czysta_bryla.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	101,9 KB
ID:	463418  

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jesli ma być rekreacyjny to nie potrzeba szaf ani dużej kuchni (bo zakładam, ze więcej będzie się robiło grilla w ogrodzie.
    czyli dom nie musi mieć wszytskich funkcji jakie powinien mieć dom całoroczny (np. biurka w sypialni dziecka)

    Zdecydowanie likwidowałabym okno w pom. gospodarczym

  8. #8

    Domyślnie

    Zgadza się. Widać że temat masz małym palcu.
    To może zamiast wydłużać sypialnie dziecięce o 10-15 cm każdą wystarczy wyrzucić biurka i łóżka ustawić prostopadle na drugiej ścianie? Co Pan o tym sądzi? Czy jednak lepiej nieco poszerzyć cały budynek o 30cm?

    Myślę też o zamianie okien w tych pokojach na jednoskrzydłowe drzwi balkonowe o tej samej szerokości co okna z wyjściem na taras, który chcę powiększyć i zrobić narożny, gdyż ten główny bedzie wychodził na pólnocny-wschód a pokoje dziecinne wypadają na południowy wschód. Wejście do budynku od drogi to południowy zachód.

    Pisałeś też coś o drogim podciągu przez cały budynek, czy można to zamienić na tańszą alternatywę?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    poszerzenie budynku spowoduje, ze dom nie będzie spełniał wymogu 70m2 pow. zabudowy.

    Zamiana podciągu to zmiana konstrukcyjna - trzeba będzie zapłacić za przeprojektowanie stropu.

    wprowadzając zmiany w układzie okien radzę zastanowić się nad przyszłym umeblowaniem.

    Można pomyśleć o ustawieniu domku szczytem do drogi.

  10. #10

    Domyślnie

    Jeśli i tak występuję o pozwolenie na budowę to powierzchnia ponad 70m2 nie ma chyba znaczenia?
    Czy zatem przesuniecie całej ściany to duże wyzwanie dla architekta i kosztowne?

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    myślałam, że chodziło o oszczędności, dlatego wybrałeś akurat ten projekt?
    Jak pisałam - jako letniak na krótkie pobyty jest ok

    Przeprojektowanie tego budynku to zazwyczaj pół projektu rysowane od zera. Wyjdzie ci tyle, co zrobienie tego podciągu, więc ekonomicznie prawdopodobnie nie ma sensu.
    Ale aby mówić o szczegółach trzeba byłoby znać konstrukcję tego domu.

    tutaj letniak z firmy http://www.hana.com.pl/berenike.html
    oryginał ma 100 m2 pow. zabudowy i ok. 80 m2 pow. użytkowej
    Można go zwęzić do 70 m2 pow. użytkowej


  12. #12

    Domyślnie

    Konstrukcja murowana, strop drewniany. Kąt nachylenia dachu min.30 stopni. Powierzchnia zabudowy nie większa jak 84m2.
    Rozważałem projekty z użytkowym poddaszem, ale znalazłem ten parterowy, ale słusznie zauważyłaś że miejsca szczególnie na łóżka jest w nim za mało.

    Czy przesuniecie w projekcie po 15cm scian bocznych aby powiekszyć obie sypialnie to duża zmiana?
    Czy lepiej szukać coś z poddaszem użytkowym, bo koszty nie bedą sie znacznie różniły?

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zastanawiam się dlaczego przy stosunkowo niewielkiej rozpiętości stropu wprowadzili podciąg? Takie domy i nawet większe załatwia się bez ścian nośnych, podciągów. Ale nie jestem konstruktorem, nie umiem odpowiedzieć.

    przesuwanie ścian to duża zmiana, bo zmienia się od razu konstrukcja dachu, obrys.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony