dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Domyślnie Aranżacja salonu - naświetlenie

Cześć, zacząłem powoli planować wykończenie swojego przyszłego mieszkania i naszła mnie pewna rozterka. Mam mieszkanie narożne, skierowane na północ - tak jak na załączonym obrazku. Wykończenie salonu (bo o niego głównie mi się rozchodzi) planuje zrobić w klimacie nowoczesnym, w stosunkowo ciemnej kolorystyce. Czy przy takiej ekspozycji okien - jedne na zachód, te kuchenne, drugie na wschód - balkon, nie będzie zbyt ciemno? Nadmienię tylko, że obydwa okna są większe niż przeciętne (osadzone na wysokości 55cm). Co do samej kolorystki - meble będę szukał w kolorze ciemnego orzecha (coś w stylu frontów kuchennych Sinarp z Ikei ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), ściany na pewno w odcieniu szarości (tutaj akurat nie wiem na jak ciemny kolor będę mógł sobie pozwolić), podłoga jasne drewno, sufit biały. A i kanapa, krzesła itp. postawię na zieleń (butelkowa) - wyjątkowo lubię te barwę. Swoją drogą, co myślicie o takiej "ziemistej" kompozycji kolorystycznej w salonie (brąz-zieleń-szarość)?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	17,3 KB
ID:	463410

Domyślnie

Tak, będzie ciemno, bedzie grób.
    Tak, czarne wygląda fajnie, ale co dwie godziny musisz przecierać żeby nie bylo widać kurzu i odbitych palców. To dobrze wygląda tylko na folderach i w Dorota was urządzi. No chyba że masz gosposie na etacie.
    Co do reszty kolorów to kwestia gustu.

Domyślnie

Zasadniczo to żadnej czerni nie mam zamiaru stosować, może jedynie jakieś drobne detale (nóżki krzeseł czy coś w ten deseń). Z racji na to, że salon mam połączony z kuchnią (a w kuchni planuję szafki ze wspomnianymi frontami Sinarp na dół oraz biały połysk (voxtrop) na górę), to chcę utrzymać maksymalnie zbliżoną kolorystykę mebli w salonie - tj. ciemny orzech - NIE czerń. Kwestia tego, jak dobrać głębie szarości ścian, żeby przy takiej ekspozycji salonu na słońce zachować przyzwoitą jasność, możliwie nieprzytłaczającą.

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dzeus86

Kod pocztowy
    05-806

Domyślnie

Nie wiadomo co myśleć, bo nie wiemy o czym myślisz i niekoniecznie to o czym myślisz musi wyglądać to jak to o czym ja myślę czytając Twój opis

Generalnie kolory typu szarość i biel są uniwersalne i przyszłościowe, ale nie wiem o jakiej szarości myślisz..
    Połączenie szarości, szkła, drewna i akcentów czarnych i białych sufitów + butelkowej zieleni np. krzeseł jest ok - tak zupełnie ogólnie pisząc.

Lepiej jeżeli nie masz żadnego projektu, to coś zamieść z internernetu co odpowiada Twojemu opisowi.. bo ludzie różnie interpretują różne terminy i dla jednego będzie nowoczesne, a drugi stwierdzi że owszem nowoczesne to to było ale 20 lat temu.

EDIT: ciemne drewno i cały odbiór lepiej sprawdza się na większych przestrzeniach inaczej może przytłaczać. Masz może zdjęcie realizacji kuchni na której się wzorujesz?
    Ostatnio edytowane przez Dzeus86 ; 26-01-2023 o 20:03

Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

Domyślnie

Szanowny Panie,
    polecam skorzystanie z testerów farb, dzięki którym można zobaczyć, jak dany kolor prezentuje się na ścianie o różnych porach dnia. W ten prosty sposób można optymalnie dopasować kolorystykę pomieszczenia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia