dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Izolacja balkonu i płaskiego dachu

    Witam, piszę z prośbą o pomoc w rozwiązaniu pewnego problemu. Posiadam w domu dość pokaźny balkon 25m2 o wymiarach 7m szerokości i 3,5m głębokości, oraz płaski dach pod którym jest część garażu, kotłowni i pół pokoju na dole. Problem polega na tym, że na piętrze mam 15cm do wykorzystania na ocieplenie oraz posadzkę, planuje 8cm styropianu, 5cm anhydrytu oraz te 2 cm zostawione jest na panele/płytki. W dwóch pokojach jest wyjście na wcześniej wspomniany balkon który obecnie jest na równi ze stropem... wiem, że rozwiązanie może nie dobre, ale już po ptakach. Obecnie zamawiam okna, i mam problem ile cm mają mieć te listwy systemowe, poszerzające do okien wyjściowych na balkon z tych pokoi. Żeby nie wyszło tak, że balkon z posadzką będzie wyżej niż pokoje.. w planach mam dać tam 8cm styropianu lub płyty PIR, wylewka ze spadkiem i narazie nałożona będzie na to 2x papa i tu nasuwa się pytanie czy takie 8cm styro starczy do ocieplenie balkonu od góry czy lepiej pójść w 8cm płyty pir ? Balkon będzie oczywiście też ocieplony po bokach i od dołu. A teraz kwestia płaskiego dachu, tam strop jest zaniżony względem pokoi o około 3cm, jest to nie dużo i tam też właśnie planuje takie samo rozwiązanie co na balkonie, no może te 2cm więcej styro czy płyty pir. Pytanie do was, czy taka ilość ocieplenia starczy ? Nie będzie jakiegoś wielkiego przemarzania ? Z góry dziękuje za odpowiedzi, jeżeli ktoś zna się dobrze na tym temacie to mogę nawet podać numer telefonu, jeżeli byłby chętny pomóc.

  2. #2

    Domyślnie

    Przy dociepleniu płyty balkony od spodu i od czoła, powinno być ok.
    Jeśli chcesz jak najlepiej wyeliminować problem mostka termicznego użyj materiału termoizolacyjnego o dobrych parametrach.
    PIR będzie chyba najlepszy, ewentualnie pomyśl o XPS zamiast zwykłego styropianu.

    Co do systemowego poszerzenia pod oknami, to już sam musisz obliczyć jaka wysokość, ewentualnie pomoże firma przy pomiarach okien.

    Nad pomieszczeniem ogrzewanym (garaż) proponuję zastosować paroizolację bezpośrednio na istniejącym stropie - przed ułożeniem warstwy ocieplenia i wylewką

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedź. Folię paroizolacyjną planowałem dać i tak zarówno pod ociepleniem balkonu jak i płaskiego dachu. Czyli jak rozumiem 8cm xps lub piru, starczy w przypadku jeżeli płyta będzie ocieplona od dołu jak i od czoła ?

  4. #4

    Domyślnie

    Folia PE jako paroizolacja to bardzo słabe rozwiązanie - niski opór dyfuzyjny, zbyt cienka grubość, liczne łączenia arkuszy ...
    Jeśli budujesz dla siebie i chcesz mieć szczelny taras na lata to pomyśl nad lepszym rozwiązaniem.
    Do wyboru papa, membrany bitumiczne, masy bitumiczne - te ostatnie wyjdą chyba najlepiej jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny, szybkości i prostoty wykonania.
    Szukaj masy bitumicznej KMB, najlepiej grubowarstwowej i co ważne bezrozpuszczalnikowej, co ma istotne znaczenie przy kontakcie takiej masy z warstwą termoizolacyjną (bezrozpuszczalnikowe nie reagują z eps, xps itp).
    Np. https://hydroizolacje.shop/pl/p/PCI-...-bitumiczna/31

  5. #5

    Domyślnie

    Czyli np ta masa PCI, na to styropian, wylewka i papa i będzie okej ? Jakie jest zużycie tej masy którą Pan wstawił na m2 ?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał arek176 Zobacz post
    Czyli np ta masa PCI, na to styropian, wylewka i papa i będzie okej ?
    Nie jestem zwolennikiem papy ale jeśli chodzi o układ warstw to TAK - jest OK

    Zużycie masy KMB to ok 4L / m2 dla grubości ok 3mm po wyschnięciu

  7. #7

    Domyślnie

    Dobra decyzja zapadła będzie chyba na płaskim dachu 10cm płyty PIR a na balkonie 8cm XPS. Jako paroizolacja masa KMB lub też papa. Sądzi Pan, że to będzie optymalne rozwiązanie ?

  8. #8

    Domyślnie

    Tak, będzie OK

  9. #9

    Domyślnie

    Witam wszystkich ponownie !! Nie chce zakładać nowego tematu, dlatego zapytam tutaj Powiedzcie mi.. w jakiej kolejności mam wykończyć attykę.. mianowicie mam murek attykowy 40cm i nie wiem w jakiej kolejności mam co zrobić:

    1. Na goły strop pierwsza warstwa papy wywinięta również na attykę > Ocieplenie z xps attyki od góry i od strony płaskiego dachu i zaciągnięcie tego klejem z siatką

    2. Najpierw ocieplić attykę i zaciągnąć klejem > klejenie pierwszej warstwy papy z wywinięciem na attykę

    Mam dwa takie pomysły, ogólnie warstwy na dachu to będą:
    1. Pierwsza warstwa papy jak paroizolacja (to właśnie ta którą chce wywinąć na attykę)
    2. Folia budowlana
    3. Styro 20cm.
    4. Wylewka
    5. 2x papa, podkładowa i wierzchniego krycia
    6. Deska kompozytowa.

  10. #10

    Domyślnie

    Aaa i dodam, że to już ostatnie warstwy papy też zamierzam wywinąć aż do góry attyki, żeby zrobić taka wannę a potem osb i blacha na attykę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony