dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1

    Domyślnie Pompa Ciepła Mitsubishi - czy warto ?

    tak wygląda obudowa (przykład jednego z wkrętów) jednostki zewnętrznej PC Mitsubishi po około 2 latach ( jednostka zewnętrzna stoi pod sporym okapem dachu więc jest sporo chroniona). Kolejny raz zgłoszona reklamacja, Tak mnie zastanawia czy taka jakość urządzeń trafia także do Niemiec, Francji... ?
    PC kosztowała sporo, zainwestowałem w jakość i markę producenta ale chyba błąd , z obudowy jednostki spływa rdza
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img_20230125015031_20230117_152346_zmniejszamy_pl.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	36,4 KB
ID:	463412
    Ostatnio edytowane przez MiroMirek ; 24-01-2023 o 18:02

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomasz197710

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    105

    Domyślnie

    Nie wierzę w to co czytam
    Człowieku nowe auta rdzewieją a ty składasz reklamację bo srubka zardzewiała?
    Czego oczekujesz że ci ktoś ją przyjedzie wymienić?

    Oni tam muszą mieć niezły polew z ciebie
    Piszesz ze nie polecasz to nie ważne że pompa działa 2 lata bez awaryjnie pompa ale śruba pokryła się rdzą jak mogła?

    Współczuję im takiego klienta i boże broń abym ja na takiego nigdy nie trafił
    W aso też zgłaszałeś że ci śrubka rdzewieje w aucie?
    My wychodzimy z DOMU !!

    #Start Zimbabwe !!




    Dom ok 180m2 ocieplony średnio żeby nie powiedzieć słabo OZC 10KW
    Temperatura w domu 22-23 stopnie

    panasonic t-cap 12kw

    cwu 400l nierdzewka dwie wezownice + 3 palskie kolektory bufor 100l

    99% grzejniki w części domu przewymiarowane

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomasz197710

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    105

    Domyślnie

    No nie spodziewałem się po tobie innych wniosków
    Można tylko współczuć sprzedającemu i serwisowi
    I dla twojej wiadomości nie jestem handlarzem tylko usługodawcą
    Za kilka miesięcy kończy ci się gwarancja i cie oleją
    My wychodzimy z DOMU !!

    #Start Zimbabwe !!




    Dom ok 180m2 ocieplony średnio żeby nie powiedzieć słabo OZC 10KW
    Temperatura w domu 22-23 stopnie

    panasonic t-cap 12kw

    cwu 400l nierdzewka dwie wezownice + 3 palskie kolektory bufor 100l

    99% grzejniki w części domu przewymiarowane

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rrrrrrr

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    laskowice
    Kod pocztowy
    86-130
    Posty
    188

    Domyślnie

    Cyżby taki przedsiębiorca pt gwarancja do bramy i się nie znamy a w czasie gwarancji stajemy na głowie by się wyślizgać.
    Dom z danymi https://cieplo.app/wynik/1dkd6 Pompa Rotenso Aqami split 10kw. Tylko grzejniki c22. Bufor=sprzęgło 200 L równolegle na zasilaniu. CWU 200L -trzy osoby.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.740

    Domyślnie

    Trzeba było haiera kupić tam nic nie rdzewieje i też działa bezawaryjnie

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomasz197710

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    105

    Domyślnie

    Może on mieszka w jakiś nadmorskich rejonach wtedy wszystko zardzewieje
    My wychodzimy z DOMU !!

    #Start Zimbabwe !!




    Dom ok 180m2 ocieplony średnio żeby nie powiedzieć słabo OZC 10KW
    Temperatura w domu 22-23 stopnie

    panasonic t-cap 12kw

    cwu 400l nierdzewka dwie wezownice + 3 palskie kolektory bufor 100l

    99% grzejniki w części domu przewymiarowane

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.740

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    tu akurat bym polemizował - moja PC jest naprawdę cicha, z 5-6 metrów praktycznie nie słychać jednostki zewnętrznej, natomiast sąsiad ma Haiera i jest bardzo głośna - stoi około 25 metrów od mojego ogrodzenia i jak ostatnio były większe mrozy to w pierwszej chwili nie wiedziałem co tak hałasuje a to właśnie ten Haeier. Sąsiad instaluje te PC to zakładam ma poprawną instalację.
    Co tam hałas ale śrubki przynajmniej nie rdzewieją pompa ma grzać to grzeje a że buczy no cuż taki urok

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.297

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    no cóż argumentów Ci brakło ? , nie wiem jaką usługę świadczysz ale z powyższego wnioskuję raczej nie PC, słabo się znasz, z reguły producenci dają gwarancja na PC na 5 lat.
    Z regóły to jest 2 - 3 lata i nieliczni dają 5, oczywiście przy zachowaniu terminarzu przeglądów.
    Czasem gwarancja na pompę ma 24 lub 36 miesięcy natomiast na sprężarkę 60m-cy.
    Czy w pakiet gwarancyjny wchodzi lakier, perforacja obudowy?
    Sądzisz że z powodu jednej zardzewiałej śrubki przyjedzie serwis i wymieni całą obudowę czy też tylko wykona zaprawkę.
    To jasne że poczekają aż pompa ulegnie awarii i wtedy zrobią kompleksowo........ no fakt.... mogli by chociaż odpowiedzieć na zgłoszenie
    Ale od razu wielkie słowa o przedsiębiorcach wykorzystujących maluczkich klientów.

    Czy naprawdę nie uważasz, nie uważacie że zgłaszanie zardzewiałego wkręta to lekka przesada.

    Po pierwsze to za gwarancję odpowiada sprzedawca

    Poza tym zamieszczę jeden punkt z gwarancji Mitsubishi.

    Warunkiem obowiązywania gwarancji jest wykonywanie co najmniej 2 razy w roku odpłatnego przeglądu konserwacyjnego, który może być zrealizowany tylko przez
    Autoryzowaną Firmę Instalacyjną. Okres pomiędzy kolejnymi przeglądami nie może być krótszy niż 5 miesięcy i dłuższy niż 7 miesięcy, przy czym pierwszy przegląd powinien zostać zrealizowany nie później niż w ciągu 7 miesięcy od uruchomienia Urządzenia. W razie niezrealizowania przeglądu konserwacyjnego w wymaganym
    terminie, gwarancja wygasa z upływem terminu na jego wykonanie.

    Przegląd oczywiście kiedyś był bo instalator zapomniał przykręcić do końca ową śrubkę, ale czy śrubka i obudowa zardzewiała przez 5 miesięcy, czy po prostu gwarancja się skończyła i kupujący krzyczy teraz na forum aby dać upust swojemu nieszczęściu, bo przy następnym przeglądzie instalator na pewno wymienił by wkręt oraz przeczyścił obudowę.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 05-02-2023 o 09:06
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  9. #9

    Domyślnie

    Z jednym się zgodzę. Tak nie powinny wyglądać wkręty w "przerośniętym klimatyzatorze" w cenie małego samochodu.

    Jednak już powyższe wywody co do "odszkodowania" przyznanego przez sąd wg mnie zbyt daleko idące. Pewnie nie masz praktycznego doświadczenia z sądami i ich wyrokami więc piszesz to, co się tobie wydaje. Tak samo nie jest prawdą (ogólną), że to producent daje gwarancję na produkt. Może w tym przypadku tak jest ale nie jest to wcale oczywiste.
    Proponuję trochę uspokoić emocje bo nie są one dobrym doradcą.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.297

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    już to opisałem ale widać nie doczytano - z tego co mi ustnie przekazano prawdopodobnie do wymiany będzie element obudowy co pewnie jest wynikiem złej jakości blachy
    ...
    OK.....W trzeciej wiadomości która była odpowiedzią dla innego użytkownika wspomniałeś że element obudowy zostanie wymieniony,

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    kompletnie pokręciłeś, jeżeli już to gwarancję na urządzenie daje producent, doczytaj proszę w/w ustawę , którą powyżej przytoczyłem
    ...
    Napisałem że za gwarację czyli jej realizację odpowiada sprzedawca więc w tym względzie nic nie pokręciłem.

    Zresztą w karcie jest o tym zapis:

    "Obowiązki Gwaranta wynikające z niniejszej gwarancji wykonuje Sprzedawca
    Urządzenia, który posiada aktualny status Autoryzowanej Firmy Instalacyjnej, który
    dokonał montażu i uruchomienia"

    Czytaj pełnym zdaniem bo do poziomu czepiania się sformowań lub konkretnych wyrazów staram się nie schodzić.

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    Czas na naprawę gwarancyjną powinien być określony w karcie gwarancyjnej. Jeżeli go nie wskazano – niezwłocznie, ale nie później niż w terminie 14 dni, czyli w przypadku przekroczenia terminu lub gdy go w ogóle nie podano mam prawo wynająć inną firmę a adresatowi reklamacji wysłać fakturę do zapłacenia...
    .
    Masz prawo więc jeśli nie możesz dalej znieść owej zardzewiałego wkrętu lub wadliwego zabezpieczenia obudowy objawiajacego się rudym nalotem wokół otworu na wkręt to tak zrób.

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    nie bardzo rozumiem, konsument ma prawo dbać o swoje prawa a forum jest po to aby miedzy innymi informować zainteresowanych o słabych produktach oraz o prawach konsumentów, poczytaj może bardziej forum to pewnie znajdziesz spore grono "zadowolonych" z firm budowalnych, wykonawców, producentów AGD, pomp ciepła ...etc, etc
    .
    Ja nadal nie rozumiem skąd w Tobie tyle zawziętości.
    Rozumiem ze w kontaktach z usługodawcami i sprzedawcami masz złe doświadczenia ale nie uogólniaj ładując wszystkich do jednego kotła, przy okazji szkalując na forum dobre imię Bogu Ducha winnego producenta który tam gdzieś w Tokyo nie ma zielonego pojęcia o problemie @MiroMirka


    A teraz ostudź trochę swoje emocję spróbuj na chłodno stanąć z boku owej dyskusji i abstrahując od tematu reklamacji napisz, dlaczego aż tak uwziąłeś się na producenta pompy?
    Kosztowała 2 razy drożej od Haiera sąsiada a jego nie rdzewieje?
    Czy może problem leży jednak po Twojej stronie bo jakimś dziwnym trafem nie przyjmujesz do wiadomości że wadliwa obudowa jednak zostanie wymieniona tylko ważniejsze jest dla Ciebie przestrzeganie tych 14 dni na wymianę.
    Masz te wszystkie regułki z prawa konsumenta oczywiście w małym paluszku z tym że to wcale nie jest tak że ktoś chce Cię zaraz zrobić na szaro i wyślizgnąć się z realizacji zobowiązań reklamacyjnych.
    Czy naprawdę nie możesz poczekać kilku tygodni miesięcy dłużej.
    Nie ważne jest że firma która to sprzedała i zamontowała robi co może ale w związku z wojną na wschodzie i zakłóconymi łańcuchami dostaw ma związane ręce.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    [I][B]Zgodnie z nowym prawem (od 01/01/2023)
    Nie czytałem ustawy ale zazwyczaj prawo nie działa wstecz więc "nowe prawo" w tym przypadku raczej nie ma zastosowania. Do tego gwarancja (a o niej cały czas wspominasz) rządzi się swoimi prawami (czyli warunkami gwarancji opisanymi w umowie gwarancyjnej) i nie mają do niej zastosowanie terminy ustawowe.
    Ale to temat rzeka dla prawników...
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    tak wygląda obudowa (przykład jednego z wkrętów) jednostki zewnętrznej PC Mitsubishi po około 2 latach ( jednostka zewnętrzna stoi pod sporym okapem dachu więc jest sporo chroniona). Kolejny raz zgłoszona reklamacja, Tak mnie zastanawia czy taka jakość urządzeń trafia także do Niemiec, Francji... ?
    PC kosztowała sporo, zainwestowałem w jakość i markę producenta ale chyba błąd , z obudowy jednostki spływa rdza
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img_20230125015031_20230117_152346_zmniejszamy_pl.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	36,4 KB
ID:	463412
    No i MiroMirek nagle zmienił zdanie i na "wielkie odszkodowanie przyznane przez sąd" przestał liczyć. Czyżby dostał informację od sprzedawcy lub producenta o prawnych aspektach pisania takich postów?
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    No i MiroMirek nagle zmienił zdanie i na "wielkie odszkodowanie przyznane przez sąd" przestał liczyć. Czyżby dostał informację od sprzedawcy lub producenta o prawnych aspektach pisania takich postów?
    nie zmieniłem zdania, fakty są oczywiste i widoczne na zdjęciu. Reklamacje są formalnie zgłoszone. Reklamacja na zardzewiałą obudowę już raz była pozytywnie załatwiona (czyli była istotna) ale problem ponownie wrócił i to jest ponownie zgłoszone reklamacją. Jeżeli usterka nie zostanie definitywnie wyeliminowana we właściwym czasie i/lub rozpadnie się obudowa sprawa zostanie skierowana do odpowiedniej instytucji. Natomiast doszedłem do wniosku, że ten wątek nie wnosi już nic nowego a poszedł właściwie od początku w nieistotnym dla sprawy kierunku.
    PC jest regularnie i zgodnie z warunkami gwarancji przeglądana - pozostało jeszcze 3 lata gwarancji. Nie wiem jak inni ale ja szanuję swoje ciężko zarobione pieniądze (jak mówią anglosasi " pieniądze nie rosną na drzewach") i zamierzam reklamować każdą usterkę urządzenia.

    edit; minęło parę godzin i co ciekawe już parę osób podziękowało za informację o nowym prawie o ochronie konsumentów
    Ostatnio edytowane przez MiroMirek ; 05-02-2023 o 17:22

  14. #14

    Domyślnie

    Po co obudowę wymieniać należy całą pompę wymienić bo na sprężarce też może pojawi lub pojawiła się rdza. A na śmigle jest już spora ilość kurzu i wszelkiego rodzaju robactwa.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    nie zmieniłem zdania, fakty są oczywiste i widoczne na zdjęciu. Reklamacje są formalnie zgłoszone. Reklamacja na zardzewiałą obudowę już raz była pozytywnie załatwiona (czyli była istotna) ale problem ponownie wrócił i to jest ponownie zgłoszone reklamacją. Jeżeli usterka nie zostanie definitywnie wyeliminowana we właściwym czasie i/lub rozpadnie się obudowa sprawa zostanie skierowana do odpowiedniej instytucji. Natomiast doszedłem do wniosku, że ten wątek nie wnosi już nic nowego a poszedł właściwie od początku w nieistotnym dla sprawy kierunku.
    PC jest regularnie i zgodnie z warunkami gwarancji przeglądana - pozostało jeszcze 3 lata gwarancji. Nie wiem jak inni ale ja szanuję swoje ciężko zarobione pieniądze (jak mówią anglosasi " pieniądze nie rosną na drzewach") i zamierzam reklamować każdą usterkę urządzenia.

    edit; minęło parę godzin i co ciekawe już parę osób podziękowało za informację o nowym prawie o ochronie konsumentów
    wracam do tematu podsumować wątek, reklamacja oczywiście została uznana, wczoraj po paru tygodniach oczekiwania wymieniono zardzewiały element obudowy jednostki zewnętrznej PC, po czasie okaże się czy problem został definitywnie wyeliminowany.

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar a.gwozdz
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Podsumuję to tak że życzę wszystkim takich 'problemów' z PC, niedawno znajomemu szlag trafił PC poszedł wymiennik w jednostce wew. i zalało sprężarkę ...... już po gwarancji - chyba 7 lat PC
    Fachowcy przyjeżdżali i 'odpowietrzali' instalację CO bo ciśnienie rosło .......

    W międzyczasie czytałem o kilku identycznych przypadkach na innych forach - różni producenci PC.
    Pozdrawiam
    Dom ~130m2 (160m2 netto) - konstrukcja szkieletowa, szacowane OZC przy -20st ~6 kW, grzejniki Kermi v22 45/35 - 5,5 kW
    Panasonic Aquarea J 7KW - WH-SDC0709J3E5 / WH-UD07JE5. Krzywa -18/41 -+2/32 Delta = 6
    MOD 2024.03.01 Krzywa -18/41 -4/35 Delta = 6 + Salus 091FLRFv2

    Pompa obiegowa na grzejniki ALPHA1 L 25-60 180, CWU Termica WW 300 PCE - wężownica 3,2 m^2
    Zład wody : ~230 litrów
    Temp ~23 stopni / garaż ~20 stopni

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    wracam do tematu podsumować wątek, reklamacja oczywiście została uznana, wczoraj po paru tygodniach oczekiwania wymieniono zardzewiały element obudowy jednostki zewnętrznej PC, po czasie okaże się czy problem został definitywnie wyeliminowany.
    Co to za problem z dupy... Ja wiem jak cię potraktuje serwis/montażysta/naprawiacz po gwarancji jak będziesz potrzebować NAPRAWDĘ pomocy... przypomina mi się reklama "sprajta" - serdecznie ci życzę takiej lekcji.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Co to za problem z dupy... Ja wiem jak cię potraktuje serwis/montażysta/naprawiacz po gwarancji jak będziesz potrzebować NAPRAWDĘ pomocy... przypomina mi się reklama "sprajta" - serdecznie ci życzę takiej lekcji.
    prezentujesz poziom analogiczny jak to twoje logo... żadna porządna firma nie obawia się reklamacji, załatwia sprawę i przeprasza Klienta, że sprawiła mu problem.
    Problem z reklamacjami mają wszelkiej maści cwaniaczki.
    Ostatnio edytowane przez MiroMirek ; 11-03-2023 o 21:13

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Gdyby sprawa znalazła się w sądzie to nie miałbyś żadnych szans. Korozja otworu w który wkręca się wkręt, jprdl
    Dobra wola producenta/dystrybutora spowodowała że postanowili w ten sposób załatwić sprawę żebyś przestał "cuchnąć" na forach.
    Problem z dupy, a hałas jakby chodziło o ludzkie życie...
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Gdyby sprawa znalazła się w sądzie to nie miałbyś żadnych szans. Korozja otworu w który wkręca się wkręt, jprdl
    Dobra wola producenta/dystrybutora spowodowała że postanowili w ten sposób załatwić sprawę żebyś przestał "cuchnąć" na forach.
    Problem z dupy, a hałas jakby chodziło o ludzkie życie...
    utwierdzasz mnie w przekonaniu, że Twoje logo koreluje z poziomem Twojej ogłady. Zdecydowanie masz odpowiednie logo ))).
    Ostatnio edytowane przez MiroMirek ; 11-03-2023 o 21:49

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony