dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Cytat Napisał pryczu Zobacz post
    Zdaniem sprzedawców / monterów wpływ na to miały następujące parametry:
    1) powierzchnia grzewcza ok. 170m2 + 40 m2 garaż;
    2) 2 układy po 12 sekcji każdy;
    3) rurki rozłożone nieco gęściej, co 12,5cm.

    .
    Podłogówkę masz już zrobioną, czy coś można zmienić ?
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Co z regulatorami RC310 lub VRC720.
    Budynek 200m to parterówka czy poddasze użytkowe.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pryczu Zobacz post
    Ok, po przekazaniu Waszych wytycznych dostałem nowe wyceny:

    1. Buderus Logamax GB 122 15 kW - cena za zestaw 24.000
    2. Vailant EcoTec Pro 15 CS/1-5 - cena za zestaw 22.500

    W cenie zestawu zasobnik 150l, system kominowy, grupa bezpieczeństwa, sprzęgło, zawór mieszający, dwie pompy obiegowe, osprzęt i materiały do montażu oraz sam montaż i uruchomienie.

    Pytanie który z powyższych modeli jest lepszy.

    Gwarancja na 2 lata z możliwością wydłużenia do 5 lat. Trochę krótka, te 2 lata to standard rynkowy?
    Immergas daje 5 lat (oczywiści przy założeniu corocznych przeglądów).
    Bosch także 5 lat po wykonanii płatnego przeglądu przy końcu trwania gwarancji podstawowej
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Immergas daje 5 lat (oczywiści przy założeniu corocznych przeglądów).
    Bosch także 5 lat po wykonanii płatnego przeglądu przy końcu trwania gwarancji podstawowej
    Wszyscy tak mają.....przegląd musisz robić co roku a dodatkowo Buderus odpłatny po 3 miesiącach użytkowania całości pakietu.

    Drugi podstawowy warunek to zakup pakietu u Autoryzowanego Partnera Handlowego marki XXX
    (zgodnie z wykazem na stronie www.xxx) i już nie znajomy hydraulik Gienio
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 12-03-2023 o 11:26
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Wszyscy tak mają.....przegląd musisz robić co roku a dodatkowo Buderus odpłatny po 3 miesiącach użytkowania całości pakietu.

    Drugi podstawowy warunek to zakup pakietu u Autoryzowanego Partnera Handlowego marki XXX
    (zgodnie z wykazem na stronie www.xxx) i już nie znajomy hydraulik Gienio
    www. xxx ??
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Podłogówkę masz już zrobioną, czy coś można zmienić ?
    Zrobiona i zalana. A co należałoby zmienić?

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Co z regulatorami RC310 lub VRC720.
    Budynek 200m to parterówka czy poddasze użytkowe.
    Dwie kondygnacje i poddasze nieużytkowe. O sterowniki muszę dopytać.

    Czy oba modele Buderus i Vailant są ok, czy jeden z nich jest lepszy od drugiego? A może w tej cenie są jeszcze inne, lepsze opcje?

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    www. xxx ??
    www.xxx = www.buderus, www Vaillant, www Viessmann, www De dietrich, www Immergas itp


    Cytat Napisał pryczu Zobacz post

    Czy oba modele Buderus i Vailant są ok, czy jeden z nich jest lepszy od drugiego? A może w tej cenie są jeszcze inne, lepsze opcje?
    Oba kotły ogólnie są Ok i mają swoje plusy i minusy. Przy dwóch osobnych kondygnacjach w cenie Buderusa ..... no może 500 - 1000zł więcej rozważał bym Vaillanta z podziałem na strefy czyli z dodatkowym modułem mieszacza chyba VR70 lub VR71

    Z reguły parter różni się od poddasza zarówno temperaturą jak i funkcjami pomieszczeń więc kompensacja owej różnicy lub nawet specjalne jej wprowadzenie jest dobrym rozwiązaniem.

    Moduł pozwoli sterować oboma piętrami czyli obiegami osobno zarządzając zarówno ich temperaturą przez dwie osobne krzywe grzewcze jak i ich pompami.
    Do tego regulator oczywiście VR720.
    W następnym roku jeśli budżet obecnie nie pozwala system można rozwinąć o siłowniki do zaworów mieszających tak by wszystko było już automatyczne i bezobsługowe.

    Proszę wspomnieć hydraulikowi z oferty Vaillanta o takiej opcji...... on powinien wiedzieć o co chodzi i wprowadzi poprawki do oferty, no chyba że planuje ( planujecie ) tym sterować w zupełnie inny sposób ( listwa z elektrozaworami i regulator w każdym pokoju )
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 13-03-2023 o 06:58
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Wszyscy tak mają.....przegląd musisz robić co roku a dodatkowo Buderus odpłatny po 3 miesiącach użytkowania całości pakietu.

    Drugi podstawowy warunek to zakup pakietu u Autoryzowanego Partnera Handlowego marki XXX
    (zgodnie z wykazem na stronie www.xxx) i już nie znajomy hydraulik Gienio
    A w Immergas wystarczą tylko doroczne przeglądy (a i tak warto je robić) a instalować może Pan Gienio.
    I nie trzeba NIC dokupywać, trzeba tylo zarejestrować kocioł na stronie www
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    W Immergas raczej Eugenio
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  10. #30
    Banned
    RadekMajewski

    Zarejestrowany
    Mar 2023
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-436
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja od 2 lat użytkuje piec Buderus, jest godny polecenia

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Proszę wspomnieć hydraulikowi z oferty Vaillanta o takiej opcji...... on powinien wiedzieć o co chodzi i wprowadzi poprawki do oferty, no chyba że planuje ( planujecie ) tym sterować w zupełnie inny sposób ( listwa z elektrozaworami i regulator w każdym pokoju )
    Rozmawiałem o tym z autoryzowanym sprzedawcą Vailanta i Buderusa, którzy wykonywaliby także montaż kotłowni (nie wiem czemu się utarło, że ja te oferty zbieram od jakiegoś Gienia czy Eugenia ) - oni robią sterowanie obiema kondygnacjami tylko poprzez sprzęgło + grupy pompowe. Twierdzą, że przy takim układzie wszystko działa i nie trzeba dokupować dodatkowego modułu.

  12. #32

    Domyślnie

    A propos jeszcze samego układu instalacji. W większości zebranych przeze mnie ofert proponowany jest układ z dwiema pompami obiegowymi i sprzęgłem hydraulicznym, przez co cena całego zestawu z kotłem istotnie wzrasta do kwoty ok. 25 tysięcy złotych.
    Czy faktycznie dla mojego domu zasadne jest zastosowanie dodatkowych urządzeń w postaci grup pompowych i sprzęgła, czy też jest to trochę naciąganie na kasę i sama pompa kotła wystarczy?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony