dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Przebudowa łazienki dla osoby starszej.

    Witam,
    będę zmieniał łazienkę aby była przystosowana dla osoby starszej (pełnosprawna).
    Głównie chodzi mi o wymianę wanny na taką ze stopniem aby można było usiąść + system uchwytów do utrzymania równowagi, wstania itp.

    Ktoś ma jakieś doświadczenie i może podzielić się? Np. jakimś sprawdzonym modemem wanny.
    MARTINOS

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.310

    Domyślnie

    Niski brodzik z siedziskiem lub bez brodzika ale wtedy przeróbka większa.
    To najwygodniejsze rozwiązanie i co najważniejsze przyszłościowe.
    Zawsze osoba może stać trzymając się uchwytów a druga wykonać toaletę.
    Na składanym siedzisku z uchwytami na ścianach na razie zrobi to sama.
    Poza tym uchwyty koło WC na odpowiedniej wysokości a w przyszłości sprawdzają się mocowane do muszli podwyższenia aby wygodniej było wstawać.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Prysznic. Bez brodzika bez kabiny. Do tego uchwyt(y) i składane krzesełko na ścianę albo i jakiś taboret który nie boi się wody.

  4. #4

    Domyślnie

    witaj.
    sam mam podobny dylemat z racji stanu zdrowia wanna czy brodzik.?
    Znalazlem co prawda wanny dla niepelnosprawnych, jak cos co prosze o usuniecie linka.
    Tylko te ceny sa wg mnie z kosmosu. Co prawda istnieje mozliwosc dofinansowania z PFRON ale dotyczy to glownie osob z orzeczonym stopniem niesprawnosci.

    Tak czy inaczej jak bedziesz montowal uchwyty to nie zapomnij równiez o klozecie i odpowiednio wolnej przestrzeni na wozek, chodzik etc.
    https://tiny.pl/wlm7j
    Ostatnio edytowane przez Tompas ; 25-01-2023 o 19:20

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wanna jest bez sensu, jesli zmiesci się brodzik.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Tylko walk in!! Żadne wanny & brodziki. Uchwyty na ścianie, składane siedzisko (jeśli mocna ściana) lub taborecik ze sklepu medycznego pod prysznicem. Muszla górna krawędź 45 cm nad posadzką, aby łatwiej wstawać + uchwyty tera lub perspektywicznie. Wiem o czym piszę.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    Witam,
    będę zmieniał łazienkę aby była przystosowana dla osoby starszej (pełnosprawna).
    Głównie chodzi mi o wymianę wanny na taką ze stopniem aby można było usiąść + system uchwytów do utrzymania równowagi, wstania itp.

    Ktoś ma jakieś doświadczenie i może podzielić się? Np. jakimś sprawdzonym modemem wanny.
    Czlowiek pytal o wannę.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Wanna to jest bajer na dziś, jutro pacjent nie podniesie nogi a pojutrze trzeba będzie wjechac na wózku. Przerabiałem temat. Ale jak ktoś się uprze, to ciągle będzie do tyłu.

  9. #9

    Domyślnie

    Bertha , tylko po co ten sarkazm na koncu?.
    Autor pytal o wannę, popraw mnie jesli się mylę i gdzies tam bylo pytanie o alternatywy.

    To tak ad vocem. Niech to zakonczy ten aspekt.

    Rzecz oczywista, ze w miarę pogarszajacego sie stanu zdrowia wanna przestanie byc rozwiazaniem.
    W skrajnym przypadku nie bedzie nim nawet walk inn.
    W linku ktory zamiescilem sa wanny z otwieranymi drzwiami. Nie wnikam w aspekty techniczne i cenę. Choc rozwiazanie za kilka tysiecy zlotych niewiele osob przelknie. Sa rowiez wanny stojace z siedziskiem w cenie ca 10000zl.
    W podobnych rozwiazaniach widzianych w necie - takie wanny są w demontowalnych obudowach wiec mozna to szybko zdemontowac na rzecz kabiny prysznicowej.
    I tak, ja tez wiem co pisze z autopsji. Wanna wsrod częsci ludzi starszych nawet z dysfunkcjami ruchu tez ma admiratorów. i sadze ze tak moze byc w sytuacji pytajacego.

    pozdrawiam

    https://www.liftplus.pl/wanna-oaza-w...pelnosprawnych

    https://www.budoplast.com/wanny-z-dr...nych-szczegoly
    Ostatnio edytowane przez Tompas ; 26-01-2023 o 17:11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony