dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Question Rewizja pod prysznicem | Jak drzwi rewizyjne z płytkami?

    Dzień dobry wszyskim forumowiczom budowlanym

    Robię remont mieszkania i widzę, że jakiś majster z PRLu zamontował 20lat temu wodomierze w kabinie prysznica. Kabina wyłożona płytkami, po okresowej wymianie wodomierzy “fachowiec” zniszczył rewizję na magnesy i założył wszystko grubą warstwą silikonu. Wywaliłem cały dostęp do tego i stawiam do nowa.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rewizja remont Stan Istniejacy.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	463419

    Szukałem jakiegoś systemu drzwi rewizyjnych, które po zamknięciu tworzą barierę wodoszczelną. Jak na razie nic nie znalazłem, kupiłem więc Awenta drzwi rewizyjne montowane na magnesy.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Awenta rewizja 300x300.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	68,8 KB
ID:	463420

    Chcę to zamontować w wartswie regipsu, tak żeby plytki się licowały i połączenie zamknąc silikonem - w załączniku detale i przekrój.
    Raz na 5 lat wymieniają wodomierze, będzie trzeba raz na 5 lat usunąc silikon i założyć nowy.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rewizja remont rys + przekroj.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	463421

    Wiem, rewizja pod prysznicem to masakra, ale nie będe przebudowywał instalacji wodnej.
    Zanim to ruszę pytam na Forum, czy nie macie lepszego rozwiązania.

    Dziękuję z góry za wszelkie dobre rady specjalistów :]

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    https://allegro.pl/oferta/rewizja-kl...lo-12490646330

    https://diamond-service.eu/drzwiczki...euroformat-etp

    Szukaj tego w swoim rozmiarze lub ciut większych. Bez klamek z zatrzaskiem i uszczelką.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 25-01-2023 o 11:39
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki Marek. Oglądałem podobne drzwi na zawiasie, z "klikiem". Problem w tym, ze tu jest rewizja ponizej prysznica, czyli potencjalnie kilka razy dziennie drzwi obmywane są strumieniem wody. Stąd wydaje mi się, że powierzchnia płytek powinna być szczelna, żeby woda nie zalegała w drzwiach, a z tego co widze na rysunkach, uszczelka jest po wewnętrznej stronie drzwi. Szukam podobnego rozwiązania, ale raczejw plastiku i z zewnętrzna powierzchnią szczelną.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    można wykorzystać te drzwiczki z uszczelką i płytę GK zastąpić jakim solidnym podkładem z ( w sensie grubym i o chropowatej strukturze z tworzywa). płytki kleic wtedy do rewizji klejem hydrofobowym.

    ostatecznie.. pominąc kupowanie rewizji i można wyciąć z ceramiki podłogowej np. 0,9 cm dużą odpowiadającą otworowi, który masz do zatkania. Do niej na jej porowatym rewersie przykleić klejem hydro ( np. atlas plus s2) płytki prysznicowe, te które będą widoczne. Tak stworzony "dekiel" wpasować w otwór ustawiając na klinach i szczeline o grubosci fugi miedzy deklem a sciana (na glebokoscv wpakowac 1 cm silikonu), oczywiscie silikon w kolorze fugi, wiec z zewnatrz tez mozna to zrobic estetycznie. Raz na 5 lat przecinajac silikon, wyjąc całość i zasilikonować spowrotem. Uważam, że wszystkie inne magiczne drzwiczki to samobój, bo woda zrobi swoje z tym gk


    like this?:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sciana.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	15,0 KB
ID:	463436  
    Ostatnio edytowane przez Dzeus86 ; 26-01-2023 o 19:35

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony