dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Niepoprawna instalacja? Werfikacja i prośba o pomoc

    Witam,
    Mam problem ze starą instalacją i piecem.
    Instalacja była zmieniana ze starego kopciucha na nowy piec i wsadzony był reczny zawór trójdrożny, nie wiem czy jest poprawnie zamontowany oraz czy reszta instalacji jest zzgodna...
    Piec 10kw ekogroszek bartex gold.
    Problemy:

    -Piec ma problem z dobiciem do temp. i to dosyć niskiej bo już 55 stanowic wyzwanie przy temp zewnetrznych w okolicach 0 stopni...
    -na jelpsze jest to, że mam ustawiony zawór prawie całkowicie na powrot wartosc na skali to 0 ale jest troszke otwarty w sensie takim ze w teori powinna leciec ciepla woda na powrot a wyglada to tak ze woda na grzejniki ma wyzsza o prawie 10 stopni niż ta powrotna zaraz za zaworem. Nie wiem czy dobrze to rozumuje ale cięzko goracej wodzie cosnac sie na do pieca zwlaszcza gdy nad nim chodzi pompka. czy to niej jest bardziej funkcja mieszania?
    Po wrzuceniu dosłownie dwoch kawalkow drewna na retorte temp w piecu szybko osiaga ponad 60 stopni..
    PRosze o pomoc albo jakies wskazowki

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Cytat Napisał scooby4 Zobacz post
    Nie wiem czy dobrze to rozumuje ale cięzko goracej wodzie cosnac sie na do pieca
    W takim układzie pompa C.O powinna być dana przed zawór lub na powrót w krótkim obiegu.
    Po wrzuceniu dosłownie dwoch kawalkow drewna na retorte temp w piecu szybko osiaga ponad 60 stopni..
    Piec 10kw ekogroszek bartex gold
    A powierzchnia (ocieplenie) do ogrzania jaka?.
    Piec ma problem z dobiciem do temp. i to dosyć niskiej bo już 55 stanowic wyzwanie przy temp zewnetrznych w okolicach 0 stopni...
    Proszę podnieść temp. na kotle do 65'C i ustawić start wszystkich pomp na 55'C z krótką histerezą 2-3'C.
    Regulamin forum

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    My tez nie wiemy czy instalacja jest dobrze podłączona ponieważ jej nie widzimy. Może byś się wysilił na jakieś zdjęcia tej instalacji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony