dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Angry Hydroizolacja pod ogrzewnie podłogowe. Problem?

    Cześć,
    jestem przed układaniem styropianu pod ogrzewanie podłogowe. Jak się prawidłowo za to zabrać? Na tą chwilę mam rozłożoną inst. elektryczną i wodną, która przytwierdzona jest do podłoża. Dodam, że zbyt późno zauważyłem, że elektryk przymocował peszle przez folię, która wychodzi spod ścian. Co za tym idzie, mam w niektórych miejscach kiepski dostęp do owej izolacji i ciężko będzie ją połączyć z folią. Jak ugryźć temat? Rozpinać całą instalację i kłaść pod nią folię? Kłaść folię na instalację i wywinąć pod mury? Próbować ja łączyć z izolacją ścian? Proszę o pomoc.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fuman Zobacz post
    elektryk przymocował peszle przez folię, która wychodzi spod ścian.
    ? Możesz jaśniej?

    Cytat Napisał Fuman Zobacz post
    Co za tym idzie, mam w niektórych miejscach kiepski dostęp do owej izolacji i ciężko będzie ją połączyć z folią. Jak ugryźć temat? Rozpinać całą instalację i kłaść pod nią folię? Kłaść folię na instalację i wywinąć pod mury? Próbować ja łączyć z izolacją ścian? Proszę o pomoc.
    Proponuję przykryć całość (chodziak + instalacje) folią. W miejscach ew. przebić (piony kanalizacyjne etc.) wykonać zaprawki klejone taśmą butylową, do folii/plastyku lub klejem paroszczelnym. Folię połączyć z izolacją poziomą pod murami, ew. wywinąć na ścianę (drugą opcję polecał mi kierbud, ale IMO położenie pod izolację poziomą wydaje mi się sensowniejsze...)
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Przede wszystkim podnieś CWU i cyrkulację żeby była w połowie termoizolacji (albo trochę wyżej). Albo będziesz ciepłą wodą grzał grunt pod domem i płacił za to dzień w dzień.

    A co do hydroizolacji - oderwij peszle (spokojnie, bez obaw - nie odlecą) i połóż papę do samej ściany doklejając (jak nie masz pod ścianami papy) taśmą bitumiczną.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony