Cześć, na wstępie zaznaczę, że przeszukałem forum i było kilka podobnych wątków ale nie znalazłem w nich tego czego szukam.
Budynek nowy jeszcze nie zamieszkały, a w trakcie wykańczania. Posiadam PC 7kw allinone panasonic z wbudowanym zasobnikiem 185L do CWU. Moim głównym problem, z ktorym tutaj przychodzę jest czas oczekiwania na ciepła wode w kranie, żeby nie skłamać trwa to dobre kilka minut i to nie tak, że odrazu gorąca ale powolutku się rozgrzewa, żeby po 5-8 minutach zaczęła parzyć. Po czym po 2h nie użytkowania wody jest to samo. Na PC mam ustawione 50 stopni i jak spadnie do 40 to ponownie wygrzewanie. Na rurze za pompą czuć że woda jest gorąca więc grzeje ale do kranu dociera z ogromnym opóźnieniem. Z ciśnieniem problemu nie ma. Instalację wody robiła firma z dużym doświadczeniem i w miarę możliwości pilnowałem więc wydaje mi się, że jest zrobione poprawnie. Całość wykonana na PP zgrzewanym. Podjazdy na 25, a przy kranach redukcja do 20. Odległości do łazienki Ok 6-8 metrów, a kuchnia Ok 10m póki co tylko tam są zamontowane baterie.
Teraz gdyby ktoś sugerował to cyrkulację mam przygotowana ale nie uruchomiana, być może to rozwiąże problem ale na moje coś jest już nie tak a no dlatego, że w każdym domu gdzie byłem i cyrkulacjii nie ma czy to stare czy nowe budownictwo czas oczekiwana na ciepła/gorącą wodę nie był dłuższy niż 10-40 sekund, a nie jak u mnie kilka minut. Czy ktoś ma jakieś pomysły co może być przyczyną ? Jeśli będą potrzebne jakieś konkretne informacje to udzielę.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.