dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie filtr antysmogowy w ścianie

    Witam, czy można umieścić filtr antysmogowy zaraz za czerpnią w przejściu przez ścianę? U mnie na odcinku 40 cm - mur + ocieplenie.

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt nic...., to może uściślę, ze względu na nieciekawe otoczenie chcę zastosować filtr węglowy taki jak np. używają w growboxach. mają one 20 cm średnicy, więc czerpnię i przejście w ścianie zastosowałbym 25cm. filtr byłby wewnątrz. powietrze przez filtr dostawało by się do kanału łączącego z reku fi 125,Oczywiście muszę to wszystko jakoś uszczelnić....w opisie tych filtrów jest przepływ powietrza 160 - 240 m3 co w zupełności mi wystarcza. nie ma niestety nformacji o oporach...dlatego tutaj szukam pomocy.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zbyt mała powierzchnia. Będą duże opory, dodatkowo przed węglowym filtrem powinien być F7, a przed nim M5. Przy takiej średnicy nie widzę sensownego rozwiązania.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  4. #4

    Domyślnie

    a jaka średnica byłaby odpowiednia....ewentualnie coś w zamian...

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Skrzynka na filtry. Jak z dostępnością miejsca?
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  6. #6

    Domyślnie

    no właśnie nie ma miejsca - domek 36m2 dół i poddasze użytkowe.....

  7. #7

    Domyślnie

    Filtr węglowy nie może być na czerpni.
    Węgiel będzie degradował od różnicy temperatur i taki filtr będzie mocno pylił.
    Filtr węglowy montuje się za rekuperatorem, uprzednio stosując filtrację mechaniczną min. F7

  8. #8

    Domyślnie

    OK ale czy mogę wykorzystać taki filtr jak napisałem w drugim poście ?

  9. #9

    Domyślnie

    Tak.
    Ale jeden to za mało - za duże opory.

  10. #10

    Domyślnie

    proszę o wyjaśnienie jeżeli jeden to za mało ze względu na opory, to przecież dwa dadzą jeszcze większy opór.....albo czegoś nie kumam Jeżeli nie te filtry to jakie - zależy mi na miejscu i samodzielnej wymianie węgla.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Filtry stosuje się równolegle. Niestety jeśli chodzi o filtry, szczególnie węglowe, to nie ma tanio - nawet do samodzielnej wymiany. Polecam kontakt z bodim.pl - specjalizują się w tego typu filtrach.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  12. #12

    Domyślnie

    Potwierdzam.

    Gdy ja montowałem filtry węglowe u siebie to nie było na rynku nic z gotowych rzwiązań.
    Wykorzytsałem elementy profesjonalnych filtrów stosowanych w przemyśle
    Kupiłem ramę montażową do filtrów
    https://www.filter-mueller.pl/produk...305x610-ocynk/
    A następnie oddałem ją do lokalnej hurtowni wentylacyjnej by mi wykonała do niej stosowną obudowę.

    Do ramy wchodzi 8 wkładów z węglem.
    https://www.filter-mueller.pl/produk...145x450-ocynk/

    Te wkłady filtracyjne są nitowane, więc można je rozebrać i wymienić zasyp samego węgla.

    Dzisiaj można kupić gotowca - smogbox
    Patrząc na ceny komponentów jego cena jest przyzwoita

    Trwałość takiego filtra jest uzależniona od stosowanych filtrów mechanicznych
    Przy filtrach klasy F9 (ePM1 80%) myślę, że spokojnie 3-4 lata wytrzyma

  13. #13

    Domyślnie

    ok, to jakaś opcja, czy na moją chatkę 70m2, 2 osoby, reku axia kinetic b 250m3 wystarczy taka rama montażowa na cztery filtry patronowe?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacogi Zobacz post
    ok, to jakaś opcja, czy na moją chatkę 70m2, 2 osoby, reku axia kinetic b 250m3 wystarczy taka rama montażowa na cztery filtry patronowe?
    Tak.
    Ale taki zestaw będzie miał przynajmniej 40 Pa, a ten rekuperator zapasu sprężu praktycznie nie ma.
    Trzeba będzie dołożyć i rozbudować instalację by to ze sobą zagrało.

  15. #15

    Domyślnie

    czyli inny rekuperator?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony