dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomot79

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Drenaż opaskowy wokół płyty

    Mam płytę, która stoi na xps 15, chudziak 10 i wymiana gruntu 1,4m : tłuczeń, kliniec i na górze piasek. Wymiana po bokach do 2 m. W projekcie jest drenaż, o którym zapomniałem. Czy rury mam kłaść poniżej wymiany gruntu czy mogę w tłuczniu/ klińcu np. na 0,8- 1m ( tyle wody gruntowe podchodzą wxdeszczowe dni. Jeśli tak to jaknto zrobić, mam już kupione rury drenarskie w otulinie, czy obsypuwać je czy wystarczy że będą obsypane klincem. Ile studzienek?

  2. #2

    Domyślnie

    Wymieniłeś grunt na głębokość -1,4 m na piasek i kruszyw a to są wodoprzepuszczalne materiały jeśli dasz rurę na - 0,8m to nie zadział prawidłowo
    Niestety rura powinna znaleźć się praktycznie na samym dnie wykopu (na niewielkiej podsypce z kruszywa) żeby się nie zamuliła.
    Teraz będzie trudniej bo trzeba by cała podbudowę po obrysie zewnętrzny obkopać ale jak podbudowa jest na szerokości +2 m od budynku to powinno dać rade bez zagrożenia dla budynku. Trudno sie wypowiadać nie znając szczegółowo przypadku

  3. #3

    Domyślnie

    Woda spływa w dół, jeśli płynie w stronę domu, należy ją podnieść do góry. Najlepszym właściwym sposobem byłoby ponowne wylanie betonu, następnym właściwym sposobem byłoby przeciskanie pianą. Myślę, że wszystko inne jest pomocą plastyczną.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony