dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Macie wywiew w schowku pod schodami?

    witam, pytanie jak w tytule - robiliście wentylacji tej nory pod schodami czy nie i jest ok?

    mam schowek pod schodami w kształcie L o ramionach 100x130cm (tu rysunek).
    W projekcie jest wentylowany - mam otwór w stropie na rurę spiro i wywiewkę na dachu, ALE:
    1) jest to trochę skomplikowane, bo ten otwór w stropie jest zaraz obok otworu w stropie pod kominem (komin stoi na stropie), wiec kominkarz może będzie marudził, ze jak to teraz odizolować ORAZ
    2) projekt NIE przewidział wentylacji ocieplonego mini-stryszku pod dachem, gdzie będę trzymał parę gratów i gdzie jest wyłaz dachowy, wiec może sensowniej byłoby wywiewkę na dachu użyć do wentylacji tego stryszku, a nie schowka.

    alternatywnie mógłbym dać kratkę na ścianie schowka gdzie zaznaczyłem na niebiesko, no ale z niej ciągu by nie było. Schowek ma mieć drzwi ażurowe - takie szczebelkowe.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Ja nie mam. Mieszkam drugą zimę i nic się nie dzieje.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja mam mniejszy schowek pod schodami, z podciętymi drzwiami. Często się tam wchodzi (spiżarka), więc samo otwarcie drzwi i ruch człowieka wywołuje wymianę powietrza.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony