dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Problem z oknem narożnym na profilu Veka

    Witajcie, odkąd zaczeła się zima, mam problem z oknem narożnym, na profilu Veka Softline 82 MD. Profil narożny to: Łącznik kątowy 90° - SL 70 76 82 2. Problem jest taki, że za 2 tyg bede miał montowaną kuchnie gdzie blat wjeżdża pod okno a w samym narożniku pod ramą jest wilgoć. Były również przedmuchy ale wydłubałem część pianki z pod samego narożnika i uzupełniłem nową, przedmuchy znikneły. Niestety wilgoć jest dalej, tak jakby spływała z górnej częsci łącznika. Dodatkowo całe okno na tym łączniku poci się od góry do dołu w miejscu zaznaczonym na zdjęciu poniżej:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	narożnik okna.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	463448
    Całe okno od zewnątrz przed montażem parapetów zostało zaizolowane taśmą illbruck, natomiast od środka jest zaizolowane płynna membraną soudalight. Co mogę zrobić zeby poradzić sobie z tym problemem?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Widziałeś taśmy na zewnątrz.
    Skoro wiało pod parapetem przez piankę to chyba coś z jej zastosowaniem było nie tak.

    Jeśli wilgoć spływa z góry to zobacz czy identycznych przedmuchów nie ma także na górze.

    Na łączniku 90* nie ma wzmocnienia stalowej wstawki?
    Prawdopodobnie brak także dodatkowych uszczelnień styków kształtowników okiennych z powierzchnią łącznika do czego należy wykorzystywać zarówno taśmy rozprężne, jak i systemowe uszczelki EPDM oraz silikony.

    Taśma rozprężna i wstawka pokazana na łączniku poniżej
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	15_lacznik_katowy_90_stopni.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	19,6 KB
ID:	463449

    Twoja fotka łącznika 90* to jakiś Wiśniowski
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 27-01-2023 o 10:27
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    Były również przedmuchy ale wydłubałem część pianki
    [...]
    od środka jest zaizolowane płynna membraną soudalight.
    To coś słabo ta membrana została położona, skoro były przedmuchy. A jak wydarłeś ją razem z pianką, to będzie tylko gorzej.
    Spece forumowi od okien ciepło się wypowiadają o płynnym uszczelnianiu. Ja tam jakoś nie wierzę w trwałość takiego rozwiązania - taśma zbrojona pewniejsza.

    Do tego trzeba dodać, że taki profil ma dosyć słabe U i dużą powierzchnię styku ze światem zewnętrznym (który chłodzi) i małą z wnętrzem (które grzeje - więc słabo grzeje). Przez to w środku jest zimno. Kolejny problem to uszczelnienie łączenia styku tego profilu narożnego z ramą okna - jak przyoszczędzili na taśmie rozprężnej, to szczelnie nie masz. A dochodzi do tego kwestia hulania tam wiatru w pionie i szczelności od góry i dołu.

    Można walczyć o szczelność i termoizolację. Ale pełnego sukcesu nie wróżę. Bo w narożnikach nawet tam, gdzie nie ma okien często pojawia się problem (przy normalnie ocieplonym murze o U wielokrotnie lepszym). A tu dochodzi do tego jeszcze wnęka a więc jeszcze bardziej utrudniona cyrkulacja powietrza co przy marnym U nie ma szans dobrze funkcjonować.
    Pytaj projektanta, co Cię na taką minę wpakował.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 27-01-2023 o 16:41

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To coś słabo ta membrana została położona, skoro były przedmuchy. A jak wydarłeś ją razem z pianką, to będzie tylko gorzej.
    Spece forumowi od okien ciepło się wypowiadają o płynnym uszczelnianiu. Ja tam jakoś nie wierzę w trwałość takiego rozwiązania - taśma zbrojona pewniejsza.
    .. [/B]
    Mam odmienne spostrzeżenia. Na forum ludzie od okien mają raczej sceptyczne nastawienie do tego rodzaju uszczelnień (stosuję tam gdzie muszę), ale za to na fb to "najlepszy na świecie montaż". No i wśród inwestorów też popularny, bo można kupić wiadro farby i zrobić samemu.

    Przechodząc jednak to samego problemu - to zawsze ciężki temat. Nawet gdy stosuję słupki z wkładkami z xps to też są przedmuchy, zwłaszcza zimą gdy profil się kurczy.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    dla sprostowania z zewnątrz mam taśmę illbruck zbrojoną, od wewnątrz jest dana membraną soudala. Ogólnie ten narożny profil to jedna wielka lipa. Zdjęcie było poglądowe, nr. profilu jest podane w opisie.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Mam odmienne spostrzeżenia. Na forum ludzie od okien mają raczej sceptyczne nastawienie do tego rodzaju uszczelnień (stosuję tam gdzie muszę), ale za to na fb to "najlepszy na świecie montaż". No i wśród inwestorów też popularny, bo można kupić wiadro farby i zrobić samemu.

    Przechodząc jednak to samego problemu - to zawsze ciężki temat. Nawet gdy stosuję słupki z wkładkami z xps to też są przedmuchy, zwłaszcza zimą gdy profil się kurczy.
    no właśnie rozmawiałem z Panem z oknotest i nie pocieszył mnie. Wiem że okno jest "do dupy" ale teraz nie pora na rady jak dają Panowie wyżej bo to że okno jest złe to wiemy, ale ja szukam rozwiązania które pozwoli zminimalizować pocenie się go wtym miejscu. Bo w sumie to wychodzi na to że ta woda na dole pojawia się przez to że profil się poci i spływa na dół. Dziś się temu dobrze przyjrzałem to problem jest właśnie w termice tego profilu. Albo problem jest z tym że nie ma go jak poprawić

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    Albo problem jest z tym że nie ma go jak poprawić
    Jedyne co mi przychodzi do głowy, to dać tam kabel grzejny samoregulujący. Tylko z estetyką trzeba by kombinować na tym etapie (przed montażem można by dać wewnątrz profilu).

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.595

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    Witajcie, odkąd zaczeła się zima, mam problem z oknem narożnym, na profilu Veka Softline 82 MD. Profil narożny to: Łącznik kątowy 90° - SL 70 76 82 2. Problem jest taki, że za 2 tyg bede miał montowaną kuchnie gdzie blat wjeżdża pod okno a w samym narożniku pod ramą jest wilgoć. Były również przedmuchy ale wydłubałem część pianki z pod samego narożnika i uzupełniłem nową, przedmuchy znikneły. Niestety wilgoć jest dalej, tak jakby spływała z górnej częsci łącznika. Dodatkowo całe okno na tym łączniku poci się od góry do dołu w miejscu zaznaczonym na zdjęciu poniżej:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	narożnik okna.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	463448
    Całe okno od zewnątrz przed montażem parapetów zostało zaizolowane taśmą illbruck, natomiast od środka jest zaizolowane płynna membraną soudalight. Co mogę zrobić zeby poradzić sobie z tym problemem?
    Probem dotyczy praktycznie wszystkich dostawców systemów okiennych, którzy potwornie zaniedbali temat uszczelnienia różnego rodzaju łączników kątowych, rurowych czy statycznych. Trudność polega na tym, że na dole (na górze również) są otwarte komory łącznika, pod którymi przedostaje się zimne powietrze do miejsca wskazanego strzałką. Wszelkie ciepłe czy szczelne montaże są w tym miejscu niedoskonałe, delikatnie mówiąc...oprócz tego, że kłopotliwy jest montaż parapetów zewnętrznych, to zwykle jeszcze są jakies wydłubywania pianki czy folii.

    Cytat Napisał Mareks77
    Taśma rozprężna i wstawka pokazana na łączniku poniżej


    Twoja fotka łącznika 90* to jakiś Wiśniowski
    To uszczelnienie nie rozwiązuje problemu ponieważ "zimno" przechodzi pod łącznikiem.
    Znacznie lepsze rozwiązanie to zapiankowanie dolnych komór łącznika + zaslepka dolnej części np. taka https://oknotest.pl/katalog-produkto...kien-naroznych
    Kłopot w tym, że należy to zrobić przed wstawieniem okien niestety..
    Co teraz? Nie widzę, jak to wygląda w rzeczywistości, jaki kolor okien, czy jest wykonana elewacja, parapety zewn, etc.
    Jeżeli demontaż nie wchodzi w grę to proponuję zatem docieplenie pianką dolnej części łącznika poprzez skorzystanie z jednej lub wszystkich metod:
    - dokładniej wykonać to ocieplenie od wewnątrz, skoro jeszcze nie ma blatu- jeżeli to mozliwe
    - wykonanie otworów w oknach od wewnątrz- poprzez nawiercenie jak najniżej, potem w kilku miejscach wyżej i wpuszczenie pianki wężykiem- tak jak niebieskie linie
    - wykonanie otworów w samym narożniku na różnych wysokościach jak żółta linia i wpuszczenie pianki- oraz zamaskowanie całego połączenia kątownikiem 15x15 lub 20x20 mm, wypadałoby dobranym do koloru okien
    Najważniejsza jest dolna część okien i tam łącznik jest najzimniejszy, ale nie zaszkodzi dopianowac wyżej.
    Przy całej operacji należy oczywiście uważać, aby nie uszkodzić okien zanadto oraz zabezpieczyć je i parapety taśmą np. papierową od zewnątrz, aby nadmiar pianki ich nie zabrudził. Otwory wewnętrzne mozna zaślepić korkami.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	narożnik okna propozycja.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	83,8 KB
ID:	463524
    Ostatnio edytowane przez stary ; 29-01-2023 o 23:11

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary Zobacz post
    Probem dotyczy praktycznie wszystkich dostawców systemów okiennych, którzy potwornie zaniedbali temat uszczelnienia różnego rodzaju łączników kątowych, rurowych czy statycznych. Trudność polega na tym, że na dole (na górze również) są otwarte komory łącznika, pod którymi przedostaje się zimne powietrze do miejsca wskazanego strzałką. Wszelkie ciepłe czy szczelne montaże są w tym miejscu niedoskonałe, delikatnie mówiąc...oprócz tego, że kłopotliwy jest montaż parapetów zewnętrznych, to zwykle jeszcze są jakies wydłubywania pianki czy folii.


    To uszczelnienie nie rozwiązuje problemu ponieważ "zimno" przechodzi pod łącznikiem.
    Znacznie lepsze rozwiązanie to zapiankowanie dolnych komór łącznika + zaslepka dolnej części np. taka https://oknotest.pl/katalog-produkto...kien-naroznych
    Kłopot w tym, że należy to zrobić przed wstawieniem okien niestety..
    Co teraz? Nie widzę, jak to wygląda w rzeczywistości, jaki kolor okien, czy jest wykonana elewacja, parapety zewn, etc.
    Jeżeli demontaż nie wchodzi w grę to proponuję zatem docieplenie pianką dolnej części łącznika poprzez skorzystanie z jednej lub wszystkich metod:
    - dokładniej wykonać to ocieplenie od wewnątrz, skoro jeszcze nie ma blatu- jeżeli to mozliwe
    - wykonanie otworów w oknach od wewnątrz- poprzez nawiercenie jak najniżej, potem w kilku miejscach wyżej i wpuszczenie pianki wężykiem- tak jak niebieskie linie
    - wykonanie otworów w samym narożniku na różnych wysokościach jak żółta linia i wpuszczenie pianki- oraz zamaskowanie całego połączenia kątownikiem 15x15 lub 20x20 mm, wypadałoby dobranym do koloru okien
    Najważniejsza jest dolna część okien i tam łącznik jest najzimniejszy, ale nie zaszkodzi dopianowac wyżej.
    Przy całej operacji należy oczywiście uważać, aby nie uszkodzić okien zanadto oraz zabezpieczyć je i parapety taśmą np. papierową od zewnątrz, aby nadmiar pianki ich nie zabrudził. Otwory wewnętrzne mozna zaślepić korkami.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	narożnik okna propozycja.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	83,8 KB
ID:	463524
    Mam jeszcze możliwość dostania się tam od spodu, w takim razie kupie piankę z węzykiem, założe tam wężyk na długość = wysokości okna, spróbuje go wsadzić od dołu do samej góry okna, i psikając piankę bedę go powolutku wysuwał żeby uzupełnić cały profil pianką. Takie rozwiązanie chyba wydaje się sensowne?

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.595

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    Mam jeszcze możliwość dostania się tam od spodu, w takim razie kupie piankę z węzykiem, założe tam wężyk na długość = wysokości okna, spróbuje go wsadzić od dołu do samej góry okna, i psikając piankę bedę go powolutku wysuwał żeby uzupełnić cały profil pianką. Takie rozwiązanie chyba wydaje się sensowne?
    Nie zauważyłem tego pytania.
    Proszę spróbowac zapianować komory środkowe i wewnętrzne- tam gdzie narysowałem wcześniej linie żółte i niebieskie.
    Blokując bowiem dokładnie dopływ powietrza do komór zewnętrznych, np. w ciemnych oknach od strony południowej i jednoczesnym braku otworów odprężających możemy spowodować, ze nagrzane powietrze zdeformuje ten łącznik, "pofaluje" jego powierzchnię.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony