dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomot79

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Izolacja pozioma na płycie fundamentowe- pierwsza warstwa bloczków+słupy

    Witam, zgodnie z projektem izolacja pozioma przed ubożeniem 1 warstwy bloczków to papa. Pytania:
    1. Czy gruntować pasy pod papę, jakie najlepsze preparaty gruntujące, 1 czy 2 krotnie gruntować?
    2. Czy w kolejnym etapie kłaść papę termozgrzewalną, ile warstw 1 czy 2. Czy przed papa profilaktycznie nałożyć jakąś masę KMB.
    3. Czy robić czy nie izolację pomiędzy płytą a słupem ze starterami. Jaki preparat użyć, wiem że papa i folia nie nadaje się bo raz że nie będzie to szczelne przy starterach a dwa, tutaj niby ma być ciągłość pomiędzy betonem słupa a płytą a izolacja to rozdzieli. Jaki z nazwy preparat użyć.
    4. Na bokach płyty wychodzi mi po ok. 15 cm folii spod płyty. Co z nią zrobić, wyciąć czy pozostawić pomiędzy bloczkiem a styrodurem który jest izolacją pionowa płyty i wychodzi na 10 cm ponad płytę.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomot79 Zobacz post
    Witam, zgodnie z projektem izolacja pozioma przed ubożeniem 1 warstwy bloczków to papa. Pytania:
    1. Czy gruntować pasy pod papę, jakie najlepsze preparaty gruntujące, 1 czy 2 krotnie gruntować?
    Bardzo często papa w tym miejscu jest układana na luźno, bez związania z podłożem, wtedy gruntowanie nie ma znaczenia. Jeśli będziesz zgrzewał to pod papę powinieneś dać grunt - rozpuszczalnikowy lub na bazie wody - według wytycznych producenta owej papy.

    Cytat Napisał tomot79 Zobacz post
    2. Czy w kolejnym etapie kłaść papę termozgrzewalną, ile warstw 1 czy 2. Czy przed papa profilaktycznie nałożyć jakąś masę KMB.
    Wystarczy 1 warstwa. Co do masy KMB to ja bym ją zastosował po całości - całkowicie zamiast papy

    Cytat Napisał tomot79 Zobacz post
    3. Czy robić czy nie izolację pomiędzy płytą a słupem ze starterami. Jaki preparat użyć, wiem że papa i folia nie nadaje się bo raz że nie będzie to szczelne przy starterach a dwa, tutaj niby ma być ciągłość pomiędzy betonem słupa a płytą a izolacja to rozdzieli. Jaki z nazwy preparat użyć.
    Izolacja aby była skuteczna musi być ciągła. Skoro robisz izolację pod ścianami to również pod słupami należy ją wykonać. Masz rację - papą jest to nie wykonalne. Użyj izolacji mineralnej, najtaniej wyjdzie szlam tzw "sztywny".
    https://hydroizolacje.shop/pl/p/PCI-...lni-sciekow/78
    Przy starterach zrobisz to pędzlem na 2 lub 3 razy aby uzyskać odpowiednią grubość.
    Dzięki temu że jest mineralny to gwarantuje przyczepność do niego kolejnych warstw, czyli zajedziesz na niego papą czy masą KMB aby zachować wspomnianą ciągłość. Równie dobrze możesz zastosować tą izolację na całości, jako jedyną izolację poziomą pod ściany - zamiast papy. Wygodniej, szybciej i pewnie taniej

    Cytat Napisał tomot79 Zobacz post
    4. Na bokach płyty wychodzi mi po ok. 15 cm folii spod płyty. Co z nią zrobić, wyciąć czy pozostawić pomiędzy bloczkiem a styrodurem który jest izolacją pionowa płyty i wychodzi na 10 cm ponad płytę.

    Wrzuć jakieś foto jak możesz, bo nie wiem czy dobrze rozumiem
    Ostatnio edytowane przez hyd!op ; 28-01-2023 o 11:46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony