dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Zmiana zwykłego kominka na kominek z płaszczem wodnym

    Witam,

    Jestem laikiem w temacie kominków i prosiłbym o ocenę, czy to jest do zrobienia i czy ma sens (jeszcze nie konsultowałem tego z żadnym fachowcem tylko po prostu taka myśl narodziła się w mojej głowie i chcę zasięgnąć opinii tutaj).

    Mieszkam w domu jednorodzinnym 115m2 (przybliżony schemat rozkładu pomieszczeń i źródeł ciepła w załączniku). W domu jest zainstalowany zwykły kominek z dmuchawą, która pobiera nagrzane powietrze i wydmuchuje w stronę pokojów. Pomyślałem o wymianie kominka na kominek z płaszczem wodnym, aby grzać wodę w CO. Jak widać na rysunku, kominek jest w innym miejscu niż kocioł gazowy. Czy istnieje możliwość, aby wymienić kominek i wpiąć się do instalacji CO? Jak mogłoby to wyglądać, żeby kominek pozostał w tym miejscu, w którym jest?

    Z góry dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Untitled.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	79,4 KB
ID:	463467

  2. #2

    Domyślnie

    Do tych pokoi masz kanały powietrzne do dystrybucji gorącego powietrza z kominka?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal.lektor Zobacz post
    Witam,

    Jestem laikiem w temacie kominków i prosiłbym o ocenę, czy to jest do zrobienia i czy ma sens (jeszcze nie konsultowałem tego z żadnym fachowcem tylko po prostu taka myśl narodziła się w mojej głowie i chcę zasięgnąć opinii tutaj).

    Mieszkam w domu jednorodzinnym 115m2 (przybliżony schemat rozkładu pomieszczeń i źródeł ciepła w załączniku). W domu jest zainstalowany zwykły kominek z dmuchawą, która pobiera nagrzane powietrze i wydmuchuje w stronę pokojów. Pomyślałem o wymianie kominka na kominek z płaszczem wodnym, aby grzać wodę w CO. Jak widać na rysunku, kominek jest w innym miejscu niż kocioł gazowy. Czy istnieje możliwość, aby wymienić kominek i wpiąć się do instalacji CO? Jak mogłoby to wyglądać, żeby kominek pozostał w tym miejscu, w którym jest?

    Z góry dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Untitled.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	79,4 KB
ID:	463467
    Poszukaj hydraulika dla którego nie będzie przeszkodą odległość kotłowni od kominka....Nie ma z tym większego problemu....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony