dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 45
  1. #21

    Domyślnie

    Od wczorajszego wieczoru do teraz wyłączyłem grzanie podłogówki na pompie ciepła i co ciekawe podłoga nadal była ciepła i nie traciła na mocy.
    Jednocześnie dało się zauważyć że w jakiś sposób woda z CWU przedostaje się do CO (na piecu gazowym temperatura w buforze pokazywała taką samą temperaturę co CWU na sterowniku pompy. Fotki poniżej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1675008521160.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	79,0 KB
ID:	463514
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1675008521175.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	76,8 KB
ID:	463515

    Jednocześnie zużycie mniejsze o około 13 kWh w ciągu doby.

    Wydaje mi się, że to jest główny problem szybkiego wychładzania się CWU.

    Dajcie proszę znać czy dobrze wnioskuje....

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lamalisz Zobacz post
    Dajcie proszę znać czy dobrze wnioskuje....
    Podłoga bardzo wolno stygnie przy niskim zapotrzebowaniu, więc z jednego dnia nie wyciągałbym w tym zakresie wniosków.

    Masz skomplikowany układ - więc bardzo możliwe, że ciepła woda nie płynie tylko tam gdzie chcesz i tylko wtedy, kiedy chcesz. Stąd było moje pytanie, czy kocioł gazowy odcięty zaworami. Prześledź dokładnie rury i sprawdź, gdzie może płynąć woda i sprawdź, czy rury nie są ciepłe tam, gdzie nie powinna płynąć.

  3. #23

    Domyślnie

    Zawory na piecu gazowym są otwarte i tak podobno mają być - tak ustawił to instalator.

    Starałem się prześledzić co gdzie i jak płynie, ale szczerze powiem nie jest to łatwe, system jest skomplikowany.

    To czy macie jakiś pomysł jak mogę sprawdzić czy czy woda z cwu miesza się z co ? Czy zakręcenie zaworów na CO może dać odpowiedź jak w buforze temperatura urośnie do temperatury zadanej na CWU ?

  4. #24

    Domyślnie

    Z pompy ciepła wychodzą 4 rury
    - 2 na CO i 2 na CWU
    - rury na CO powinny iść do bufora i jak CO masz wyłączone to powinny być zimne
    - CWU powinny iść do zasobnika CWU i w czasie pracy pompy powinny być ciepłe

    Z pieca też powinny wychodzić 4 rury
    - 2 na CO i 2 na CWU
    - wszystkie powinny być zimne

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Tak czytam i się zastanawiam. Gdzie jest instalator?
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar a.gwozdz
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Jak gdzie na następnej instalacji - czego się spodziewałeś.
    Pozdrawiam
    Dom ~130m2 (160m2 netto) - konstrukcja szkieletowa, szacowane OZC przy -20st ~6 kW, grzejniki Kermi v22 45/35 - 5,5 kW
    Panasonic Aquarea J 7KW - WH-SDC0709J3E5 / WH-UD07JE5. Krzywa -18/41 -+2/32 Delta = 6
    MOD 2024.03.01 Krzywa -18/41 -4/35 Delta = 6 + Salus 091FLRFv2

    Pompa obiegowa na grzejniki ALPHA1 L 25-60 180, CWU Termica WW 300 PCE - wężownica 3,2 m^2
    Zład wody : ~230 litrów
    Temp ~23 stopni / garaż ~20 stopni

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lamalisz Zobacz post
    To czy macie jakiś pomysł jak mogę sprawdzić czy czy woda z cwu miesza się z co ? Czy zakręcenie zaworów na CO może dać odpowiedź jak w buforze temperatura urośnie do temperatury zadanej na CWU ?
    Kolego Lamalisz , a czy masz cyrkulację CWU? Jeżeli tak to czy cyrkulacja jest w podłodze w izolacji czy bezpośrednio w betonie?

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    292

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marco36 Zobacz post
    Przy obecnych ustawieniach, starcza 1 grzanie bojlera CWU na dobę ?
    Jeśli grzeje 2x lub więcej, zmienił bym histerezę bojlera na 10*C.
    Serio? Jedno grzanie na dobę? Skoro tak radzisz, to zakładam że osiągasz taki wynik u siebie, możesz opisać do jakiej temperatury grzejesz wodę i w jakim harmonogramie? Masz cyrkulację?
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    Serio? Jedno grzanie na dobę? Skoro tak radzisz, to zakładam że osiągasz taki wynik u siebie, możesz opisać do jakiej temperatury grzejesz wodę i w jakim harmonogramie? Masz cyrkulację?
    Jak ktoś ma zbiornik co najmniej 350-400l to pewnie jedno grzanie dziennie starczy, ale przy mniejszych zbiornikach i przy cyrkulacji jest to niewykonalne. U mnie w zależności od zużycia wody oraz obecności w domu podgrzewanie cwu dla zbiornika 230l to 2-3 x dziennie.
    Dom piętrowy, grzane 190m2. Podłogówka 100%. Płyta fundamentowa. Ściany silikat 18cm + 25cm styropianu 0,031, strop 30cm PUR. Zapotrzebowanie na ciepło by ASOLT: 31 kWh/m2. PW Daikin Altherma III 8kW, rekuperator Wanas 615 entalpiczny. PV 7,12kWp 25o (południe 4,45kWp, zachód 2,67kWp).
    Sezon od 1 października do 30 września.
    Sezon 2021-2022 - CO 2 570 kWh, CWU 1 041 kWh, SCOP 3,32
    Sezon 2022-2023 - CO 1 974 kWh, CWU 1 113 kWh, SCOP 3,35

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    Serio? Jedno grzanie na dobę? Skoro tak radzisz, to zakładam że osiągasz taki wynik u siebie, możesz opisać do jakiej temperatury grzejesz wodę i w jakim harmonogramie? Masz cyrkulację?
    U Lamalisz widać wyraźnie, że coś jest hydraulicznie źle pospinane i wyciąga ciepłą wodę z bojlera do instalacji CO. Gdy sam tego nie ogarniasz - to wołaj instalatora co to spinał i niech poprawia.


    U mnie TAK = mam 1 grzanie bojlera CWU na dobę.
    Czasem w soboty pojawia się drugie dogrzewanie.
    Bojler 200L, trzy osoby dorosłe, tylko prysznice. Raczej wodę oszczędzamy.
    Inni mają bojlery 300L i jest sporo osób co starcza im 1x do 2x grzań na dobę.

    Mam ustawione podbicie harmonogramu między 13 a 14 godziną na +48*C (realnie grzeje do +50*C - czujnik w połowie wysokości bojlera).
    Przez resztę dnia pilnowane +44*C z histerezą 10*C.
    Zatrzymanie grzania między 22:30 a 8:00.

    Tu wykres:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1675090318243.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	74,3 KB
ID:	463550

    osobny czujnik SoonOff, 26.01.2023 czwartek.

    Cyrkulację teoretycznie mam, uruchamianą na włączniku czasowym - łącznie może na 4 godz./doba. Ale podejrzewam, że zawór zwrotny jest zbyt blisko ścianki bojlera i się zawiesił, a niskoprzepływowa pompka nie ma siły zaworek ruszyć. Więc realnie bez cyrkulacji.

    Kiedyś przez przypadek wyłączyłem grzanie CWU. Na drugą dobę udało mi się wziąć 10 minutowy prysznic gdy czujnik pokazywał już temp. w bojlerze coś w okolicy +30*C, po kąpieli było jakieś +24*C / +25*C. Wtedy się połapałem, że coś nie gra i PC nie uruchomiła dogrzewania.
    Ot taka anegdotka. Więc teoretycznie przy histerezie 10*C mógłbym resztę dnia pilnować +40*C lub zwiększyć histerezę do 12*C / 14*C (przy pilnowaniu +44*C). Wtedy przy spadku temp. wody do +30*C - PC dogrzałaby wodę do +44*C.
    Ostatnio edytowane przez Marco36 ; 30-01-2023 o 18:47
    Dom z 1910r., pow. ogrzewana 160 m2 ; OZC 7,2kW dla -20°C (i +22°C w domu), 100% grzejniki, częściowe podpiwniczenie, cegła klinkierka 50cm z pustką dylatacyjną +10cm styro., strop 32cm wełny, skosy 17-20 cm. "U" przegród - podłoga na gruncie U=0,62-0,86; mury zew. U=0,34; skosy U=0,25; strop U=0,11; okna U=1,6 +rolety zewn. Fotowoltaika 8,31 kWp (4,56kWp poli; wschód -73°) + (3,75kWp mono; zachód +107°), rekuperacja <300m3/h. Od 15.10.2020r. PC-PW Daikin Altherma III R32 - 6 kW z grzałką 9 kW.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał trapper Zobacz post
    Z pompy ciepła wychodzą 4 rury
    - 2 na CO i 2 na CWU
    - rury na CO powinny iść do bufora i jak CO masz wyłączone to powinny być zimne
    - CWU powinny iść do zasobnika CWU i w czasie pracy pompy powinny być ciepłe

    Z pieca też powinny wychodzić 4 rury
    - 2 na CO i 2 na CWU
    - wszystkie powinny być zimne
    Komplikujesz. Jakie 4 rury?
    Dom Lamalisz ma tylko podłogówkę - czyli 1 strefa.
    To z PC jak i kotła GAZ powinny wychodzić 2 rury (1x zasilanie i 1x powrót).

    Zasilanie rozdzielone trójnikiem z elektrycznym przełącznikiem, który steruje czy grzeje CO, czy CWU.
    Dalej bufor i za buforem podłoga.
    Kocioł też powinien mieć 2 rury (1x zasilanie i 1x powrót). Wpięty równolegle z PC do bufora.
    Chyba, że kocioł GAZ ma już wewnątrz rozdzielenie na CO i CWU - to z kotła mogą wychodzić 4 rurki (na kotłach gazowych się nie znam - nie mam i nie chcę gazu u siebie, mimo że rurę mam blisko domu).
    Na powrocie do PC zwykły trójnik powinien starczyć. Pociągnie wodę z tego obiegu, który aktualnie będzie otwarty (CO albo CWU).
    Ostatnio edytowane przez Marco36 ; 30-01-2023 o 18:42
    Dom z 1910r., pow. ogrzewana 160 m2 ; OZC 7,2kW dla -20°C (i +22°C w domu), 100% grzejniki, częściowe podpiwniczenie, cegła klinkierka 50cm z pustką dylatacyjną +10cm styro., strop 32cm wełny, skosy 17-20 cm. "U" przegród - podłoga na gruncie U=0,62-0,86; mury zew. U=0,34; skosy U=0,25; strop U=0,11; okna U=1,6 +rolety zewn. Fotowoltaika 8,31 kWp (4,56kWp poli; wschód -73°) + (3,75kWp mono; zachód +107°), rekuperacja <300m3/h. Od 15.10.2020r. PC-PW Daikin Altherma III R32 - 6 kW z grzałką 9 kW.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marco36 Zobacz post
    Komplikujesz. Jakie 4 rury?
    Dom Lamalisz ma tylko podłogówkę - czyli 1 strefa.
    To z PC jak i kotła GAZ powinny wychodzić 2 rury (1x zasilanie i 1x powrót).

    Zasilanie rozdzielone trójnikiem z elektrycznym przełącznikiem, który steruje czy grzeje CO, czy CWU.
    Dalej bufor i za buforem podłoga.
    Kocioł też powinien mieć 2 rury (1x zasilanie i 1x powrót). Wpięty równolegle z PC do bufora.
    Chyba, że kocioł GAZ ma już wewnątrz rozdzielenie na CO i CWU - to z kotła mogą wychodzić 4 rurki (na kotłach gazowych się nie znam - nie mam i nie chcę gazu u siebie, mimo że rurę mam blisko domu).
    Na powrocie do PC zwykły trójnik powinien starczyć. Pociągnie wodę z tego obiegu, który aktualnie będzie otwarty (CO albo CWU).
    Faktycznie, nie wiem czemu założyłem, że Lamalisz ma urządzenia dwufunkcyjne (oddzielne obiegi CO i CW). W obu przypadkach (piec i pompa) są wersje z 2 i 4 rurami. Przy dwóch rurach potrzebny jest zawór trójdrożny, przy czterech nie.

  13. #33

    Domyślnie

    Panowie,

    Narysowałem układ tak jak on wygląda wraz z opisami widniejącymi na zasobnikach. Jak ktoś z Was może rzucić okiem to będę wdzięczny. Jak będzie potrzeba coś więcej dajcie znać.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat układu.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	76,2 KB
ID:	463557

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lamalisz Zobacz post
    Panowie,

    Narysowałem układ tak jak on wygląda wraz z opisami widniejącymi na zasobnikach. Jak ktoś z Was może rzucić okiem to będę wdzięczny. Jak będzie potrzeba coś więcej dajcie znać.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat układu.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	76,2 KB
ID:	463557
    Nie znam twojego układu oraz nie widzę połaczeń wewnętrznych zbiornika CWU oraz Pieca gazowego, ale jak masz powrót ( zimna woda ) z pieca gazowego wpięty do zbiornika CWU po stronie zasilania, oraz to co opisujesz, że co chwilę ci się załącza grzanie CWU, bo szybko ci sie on wychładza. To mogę sie tylko domyslać, że masz w szeregu wpiętą wężownicę CWU z ogrzewaniem CO
    Problemem jest ten powrót z pieca gazowego, on powinien być wpięty w powrót pomiędzy pompą a buforem.
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lamalisz Zobacz post
    Panowie,

    Narysowałem układ tak jak on wygląda wraz z opisami widniejącymi na zasobnikach. Jak ktoś z Was może rzucić okiem to będę wdzięczny. Jak będzie potrzeba coś więcej dajcie znać.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat układu.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	76,2 KB
ID:	463557
    To by nieco wyjaśniało. Poniżej naniosłem czego można się spodziewać w środku pieca gazowego.

    1. Zakładam, że na potrzeby CO wykorzystywana jest pompa z pieca gazowego.
    2. W tej sytuacji jak piec gazowy ustawiony jest na CO a pompa jest wyłączona piec zaciąga wodę częściowo z bufora a częściowo ze zbiornika CO.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schemat.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	75,2 KB
ID:	463559

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Ale ja sie pytam co za os..ł to podłączył i gdzie on jest jak gościu ma problem.
    Facet grzeje podłogę załóżmy 30st/c, a ze zbiornika mu wodę ciepłą wyciąga, gdzie grzanie zbiornika ma ustawione na załóżmy 48st/c i ciągle mu się grzanie CWU załącza.
    Teoretycznie grzeje dom za darmo, tak jakby przy okazji grzania cwu, a że ze sprawnością COP <3 zamiast blisko 4, a kogo to interesuje...
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  17. #37

    Domyślnie

    Panowie,

    Tak jak piszecie - problem jest w połączeniu zasobnik - piec gazowy. Wczoraj zakręciłem te dwa zawory jak na schemacie poniżej i wyląda na to że pomogło. dziś zużycie prądu na ogrzewanie CWU to 6 kwh (choć mało kożystaliśmy) w porównaniu do np. poprzedniej niedzieli 48 kwh !!! Zasobnik nie wychładza się już tak szybko
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat układu - zawory zamknięte.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	76,9 KB
ID:	463562

    Tylko niestety rozwiązując jeden problem pojawia się drugi i teraz nie może dogrzać bufora na CO - dziś 6H pompa chodziła i nie mogła dogrzać bufora -dlaczego nie wiem.

    Piec gazowy jest taki

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1675197866251.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	29,7 KB
ID:	463563
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1675197866264.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	33,7 KB
ID:	463564

  18. #38
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lamalisz Zobacz post
    Panowie,

    Tak jak piszecie - problem jest w połączeniu zasobnik - piec gazowy. Wczoraj zakręciłem te dwa zawory jak na schemacie poniżej i wyląda na to że pomogło. dziś zużycie prądu na ogrzewanie CWU to 6 kwh (choć mało kożystaliśmy) w porównaniu do np. poprzedniej niedzieli 48 kwh !!! Zasobnik nie wychładza się już tak szybko
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat układu - zawory zamknięte.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	76,9 KB
ID:	463562

    Tylko niestety rozwiązując jeden problem pojawia się drugi i teraz nie może dogrzać bufora na CO - dziś 6H pompa chodziła i nie mogła dogrzać bufora -dlaczego nie wiem.

    Piec gazowy jest taki

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1675197866251.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	29,7 KB
ID:	463563
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1675197866264.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	33,7 KB
ID:	463564
    Tobie nie poszło tych 48kWh na ogrzanie wody w CWU, tylko na ogrzanie domu, ten twój układ spowodował, że miałeś w szeregu dwa bufory, a grzejąc cwu grzałeś cały dom, tylko z wysoką temperaturą.
    Drugiego pytania nie rozumiem, ciebie nie powinna interesować temperatura bufora, tylko to żeby ta temperatura która wchodzi z pompy do bufora była porównywalna z ta co z niego wychodzi i żeby to wystarczyło do ogrzania domu.
    Za zrównoważenie tych temperatur odpowiadają przepływy przed i za buforem ( pompy obiegowe ) i te przepływy powinny sie zrównoważyć.
    Jeśli nie możesz dogrzać domu to podnieś temperaturę zasilania. Ale może być też tak że obieg podłogówki jest za duży i szybko wychładza bufor, a sama pompa ma ustawiona za nisko temperaturę zasilania, bo wcześniej jednak grzałeś wysoko ( grzałeś CWU, a w zasadzie podłogę ).
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    A swoja drogą, to ty musisz być bogaty gość, jak tobie od miesiąca nie przeszkadzało, że co 1h załącza ci się grzanie cwu i nie martwiło cię dobowe zużycie teoretycznie na samo CWU prawie 50kWh, a zapomniałem cieszyłeś się że grzałeś dom prawie za darmo, bo tylko ci szło na co 13kWh
    A tak na serio to 330m3 gazu w analogicznym okresie to też dużo 330x10=3300 ok, 3300kWh/COP-4= 825kWh, przy takim metrażu i tym ociepleniu...
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    A swoja drogą, to ty musisz być bogaty gość, jak tobie od miesiąca nie przeszkadzało, że co 1h załącza ci się grzanie cwu i nie martwiło cię dobowe zużycie teoretycznie na samo CWU prawie 50kWh, a zapomniałem cieszyłeś się że grzałeś dom prawie za darmo, bo tylko ci szło na co 13kWh
    A tak na serio to 330m3 gazu w analogicznym okresie to też dużo 330x10=3300 ok, 3300kWh/COP-4= 825kWh, przy takim metrażu i tym ociepleniu...
    Kto biednemu zabroni żyć bogato

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony