dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Anubis76

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    43

    Domyślnie Okap kuchenny z wentylatorem hałasuje wyłączony.

    Dzień dobry
    Mam problem z okapem, w którym jest wyciąg, podczas gdy jest wyłączony sam rozkręca się i wydaje co jakiś czas dźwięk (takie pukanie) które przeszkadza.
    Nie wiem czy powietrze z komina jest wtłaczane do wyciągu czy wciągane z mieszkania, trudno stwierdzić, to jest nowy blok, okna nie mają nawiewników tylko one są w ścianach.
    Czy wystarczy zamontować klapę zwrotną?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wentylator2.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	463545
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wentylator.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	80,7 KB
ID:	463546
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wentylator3.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	83,1 KB
ID:	463547
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	komin1.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	85,9 KB
ID:	463548

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.248

    Domyślnie

    Jeśli się sam kręci to klapa czyli zawór zwrotny powinien pomóc ale jeśli jest to pukanie to proponuję ściągnąć filtr siatkowy i skontrolować czy wirnik a w zasadzie łopatki nie ocierają się o jakiś element.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Anubis76

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    43

    Domyślnie

    Klapa zwrotna jest w rurze zamontowana prawidłowo, prawdopodobnie ciąg powietrza z mieszkania w kierunku komina jest zbyt duży i unosi klapę powodując rozkręcanie łopatek wentylatora.
    Spróbujemy rozebrać wentylator i podpatrzymy czy u sąsiadów jest podobnie.

  4. #4

    Domyślnie

    To masz zamontowaną klapę zwrotną czy nie?
    W pierwszym poście pytasz czy wystarczy zamontować klapę ale teraz piszesz, że jest klapa poprawnie zamontowana.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Anubis76

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    43

    Domyślnie

    Wygląda na to, że źródłem dudnienia jest wiatrak pasywny zamontowany w kominie na bloku.
    Musimy zgłosić ten problem do dewelopera.
    Co najciekawsze, ten efekt nie występuje gdy otworzy się okno.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Przy otwartum oknie przepływ jest laminarny, przy zamkniętych występują stany nieustalone coś jak dławienie przepływu i klapa gra jak basowa piszczałka organowa. Oczywiście częstotliwosć 100 lub więcej razy mniejsza + wahania ciśnienia w mieszkaniu które tworzy rezonator dla częstotliwości rzędu ułamka Hz.

  7. #7

    Domyślnie

    No i masz! U nas też był dramat z tym okapem w kuchni. Zaczęło wydobywać się z niego takie hałasy, że nie dało się normalnie funkcjonować. Stwierdziłem, że muszę to rozpracować, więc postanowiłem rozebrać ten cholerny okap podszafkowy, żeby zobaczyć, co tam się dzieje. Jak go rozkręciłem, to się okazało, że w turbince zawinął się jakiś mikroskopijny pyłek albo kurz. W życiu bym się nie spodziewał, że taki drobiazg może robić takie zamieszanie. Wyciągnąłem miękką szczoteczkę i odkurzacz, żeby dokładnie wyczyścić ten syf. Po kilku chwilach żmudnej pracy, turbina wyglądała jak świeżo z fabryki. Poskładałem to wszystko z powrotem i przetestowałem okap, żeby upewnić się, że problem został rozwiązany.

    Byłem totalnie zaskoczony, jak ogromna różnica się pojawiła po takim zwykłym czyszczeniu turbiny. Hałas został znacznie zmniejszony, a okap działał jak marzenie. I masz! Teraz możemy sobie spokojnie gotować i rozmawiać w kuchni bez tego wkurzającego hałasu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony