dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Hubi_78

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Skąd
    Zgierz
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    1

    Domyślnie oczyszczalnia zamiast szamba

    Witam

    mam następujący problem, w pozwoleniu na budowę mam wpisane szambo, w mpzp jest wpis o możliwości zainstalowania szamba lub przydomowej oczyszczalni ścieków. Za namową gościa który zajmował się tematem podsypki ściągnięciem humusu i wykopem pod fundament (czyli koparkowym) zdecydowałem się na oczyszczalnię ze zbiornika na szambo (zamiast plastikowego). Zbiornik jest dwukomorowy, jest już drenaż, studzienka itd. Czy ktoś z forum robił podobną zmianę? Od czego zacząć załatwianie papierów, być może da się to w miarę szybko załatwić, czy jest to bardzo skomplikowane. Może ktoś wcale nie zgłaszał tej zmiany?



    Serdecznie pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Zmiana zagospodarowania działki wymaga formalizacji. Możesz dokonać tego poprzez aneks do pozwolenia na budowę lub dodatkowe zgłoszenie do starostwa powiatowego. Druga metoda obecnie wymaga dodatkowo dokonania zgłoszenia wodnoprawnego do Wód Polskich.

    Koszty niewielkie - raczej fatyga.

    Brak powyższej formalizacji wyjdzie w momencie, kiedy otrzymasz zapytanie z gminy o dostarczenie faktur za wywóz szamba.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    K_Krzysiek

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-148
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał czystesrodowsko Zobacz post
    Zmiana zagospodarowania działki wymaga formalizacji. Możesz dokonać tego poprzez aneks do pozwolenia na budowę lub dodatkowe zgłoszenie do starostwa powiatowego. Druga metoda obecnie wymaga dodatkowo dokonania zgłoszenia wodnoprawnego do Wód Polskich.

    Koszty niewielkie - raczej fatyga.

    Brak powyższej formalizacji wyjdzie w momencie, kiedy otrzymasz zapytanie z gminy o dostarczenie faktur za wywóz szamba.
    Jeśli można - to jak to wygląda w przypadku zmiany szamba na oczyszczalnie? Trzeba robić projekt oczyszczalni dodatkowo? Pytam, bo taką informację dostałem od arch, który adaptował projekt, a za dodatkowe pracę przy zmianie z szamba na oczyszczalnie chce 3500 zł i wydaje mi się to dosyć wysoką kwotą jak za taką zmianę?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony