dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Zmiana sposób użytkowania parteru

    Witam,
    chce zgłosić zmianę sposobu użytkowania parteru budynku jednorodzinnego na funkcję usługową (biuro).
    Z racji opinii konstruktora, wymagana jest wymiana stropu - istniejący jest zbyt słaby i nadmiernie ugięty. Mam dokumenty przygotowane i już dziś chciałem składać (jako pozwolenie na budowę) jednak Pani z Urzędzie przyczepiła się do odległości budynku od granicy działki a właściwie lasu. Sąsiednia działka jest lasem (LS) i wg nowych przepisów budynek powinien być min 12 m od granicy. Jednak to jest istniejący budynek, nie nowy. Nie dokonujemy zmiany w kubaturze, nie wykuwamy otworów okiennych, nie nadbudowujemy. itp. Czy przepis o usytuowaniu budynku na działce ( art. 271.) stosuje się na istniejących budynków?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie stosuje, skoro nie zmieniasz ścian zewnętrznych. Musisz dostosować do przepisów tylko zakres zmieniany.

  3. #3

    Domyślnie

    @humidorek miałeś do czynienia z takimi sytuacjami i z praktyki wiesz że się nie stosuje czy "wydaje ci się" ?

  4. #4

    Domyślnie

    Miałem, nawet 2x robiłem projekt zamienny by uzyskać nowe pozwolenie na budowę, ale to były właśnie te przypadki tego wymagające. Gdyby cały budynek miał spełniać zawsze aktualne warunki techniczne, to nie dałoby się zrobić nawet remontu wielu starych budynków.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony