dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 57
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.438
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Zasilacie pralki i zmywarki ciepłą wodą z PC albo gazu? Mój kolega tak robi i pono widzi różnicę w rachunkach.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  2. #22

    Domyślnie

    Tak, pralka ma wode z PC, a suszarka ma swoja PC.
    Zmywarka mi bierze chyba 0,9Kwh w normalnym programie wiec wychodzi jakies 150-200 kwh na rok.
    Laptopy i tv teraz są już naprawdę oszcczędne. Po przesiadce z plazmy widać różnicę....
    Ostatnio edytowane przez Toty ; 31-01-2023 o 18:17

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Toty Zobacz post
    Farmazony piszesz:
    mam rekuperator 25W x 365dni = 219 kWh
    25W to wystarcza, jak nikogo nie ma w domu i filtry są czyste. W nocy musi chodzić na dosyć wysokich obrotach.

    Mam rekuperator podpięty pod smart gniazdko.




    https://forum.muratordom.pl/entry.php?132520

    Mierzyłem też CO2. Ale oczywiście nie zmuszam nikogo do zapewnienia komfortowego poziomu CO2.

    https://forum.muratordom.pl/entry.ph...entylacji-cz-1

    Pochwalisz się swoimi pomiarami CO2 przy takich obrotach wentylatorów?

    Mam też pod miernik podpiętego UPSa, który zasila mi całą sieć (część urządzeń przez POE), NASa, monitoring i automatykę na malinie i arduino.



    Mierzyłem też większość ze swoich urządzeń. Dla przykładu tak wykryłem, że TV mi ciągnie 20W 24/7 w trybie uśpienia jak ma cokolwiek podpięte do USB (np. wzmacniacz antenowy czy dysk). Lodówka najmniej ciągnie największa (ale też najnowocześniejsza, inwerterowa).
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	UPS.jpg
Wyświetleń:	331
Rozmiar:	61,4 KB
ID:	463560  

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Można wytypować kilka urządzeń które pobierają rocznie dużo energii, ale IMO to suma wielu drobnych poborów.
    Lodówka, zamrażarka, piekarnik, indukcja, pralka, szuszarka, klima. Do tego drobnica, ale zsumowana robi robote: piec CO, pompy, audio, tv, komputery, monitory, oświetlenie, ekspres, okap.
    Opomiarowałem wiele urządzeń i wiem co ile bierze mniej więcej.
    Z lodowki, zamrażarki, czy gotowania noe zrezygnujemy. Wuele kwh jest jednak zwiazana z komfortem. Czemu miałbym jednak z niego rezygnować? To że ja wyłączę 4 żarówki i sprzedam ekspress nic nie zmieni, gdy właściciel Comarchu poleci prywatnym odrzutowcem pogadać z kimś w Paryżu na 2 h ...nie dajmy zrobić z siebie pariasów...
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  5. #25

    Domyślnie

    Może twoj reku bierze 40W ale moj bierze srednio miesiecznie 24W. Nie wiem jaką masz wydajnosc ale mi wystarcza 120m3. Na drugi bieg daje bardzo bardzo rzadko, tylko jak coś sie przypali albo jest impreza na wiele osob.
    TV uspiony bierze mi miedzy 1 a 2 W.

  6. #26

    Domyślnie

    był olej opałowy - wałek dostali po grzbiecie konsumenci
    był eko groszek - wałek
    są pompy ciepła - znowu wałek

    FV w kolejce po nowy wałek

    to państwo musi upaść

  7. #27

    Domyślnie

    Nie sądzę, obecna władza do perfekcji wytrenowała sposób przetrwania. Wystarczy posypać najliczniejszemu i najprostszemu elektoratowi w kluczowym momencie przed wyborami oraz stwarzać wrażenie że pomaga się najbardziej potrzebującym. Przy wsparciu własnych mediów taki beton może trwać nawet 20 lat, dopoki nie będzie już skąd pożyczać kasy. Tak jak upadł PRL.

  8. #28

    Domyślnie

    ludzie, te wszystkie dodatki energetyczne zapomogi sa finansowane z funduszu przeciwdzialania covid, ten rzad tak nas zadluzyl i wyprowadzil dlug poza budzet ze sie w pale nie miesci. Nie wierzcie wiec w zadne KPO, bo jednym z kamieni milowych jest wciagniecie dlugu w funduszach takich jak powyzej do budzetu.

    Zobaczcie sobie cene obecnie na gieldzie, wegiel w rotterdamie juz po 130 dolarow za tone, gaz rowniez tanieje. Spolki panstowwe orlen i pgnig teraz doją nas jak krowy. Ropa po 71 dolarow, po inwazji skoczyla do 120 dolarow, a cena oleju napedowego dalej kolo 7,50-7.7 zl.

    Wybierzcie madrze w pazdzierniku bo bedziemy jesc szczaw i mirabelki. Niech to panstwo w koncu upadnie, nie wiem, do podwyzek to pierwsi, ciekaw jestem jak stanieje wegiel na skladach, czy w blokach cieplo systemowe tak szybko stanieje jak zdrozalo.

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    To rzeczywiście prawda ?
    Nawet jak ktoś miał G12 lub G12w to po przekroczeniu 2kWh limity godzin już nie obowiązują ?

  10. #30

    Domyślnie

    jak zdrożał węgiel, którego używamy do produkcji prądu to podwyżki hurra inflacja!!! a jak jego cena spada to co? mordy na kłódkę i cicho sza? ciekawy jestem kiedy obniżą ceny energii nasze państwowe czampiony.

    https://stooq.pl/q/?s=lu.f

  11. #31
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    jak zdrożał węgiel, którego używamy do produkcji prądu to podwyżki hurra inflacja!!! a jak jego cena spada to co? mordy na kłódkę i cicho sza? ciekawy jestem kiedy obniżą ceny energii nasze państwowe czampiony.

    https://stooq.pl/q/?s=lu.f
    Odpowiedż brzmi : nigdy.
    Jak mawia(ł) główny propagandzista rządzących: ciemny lud wszystko kupi...
    Piętrowy 146 m2 PU, ściany BK 24+20cm 032, dach Teriwa+40cm 038, podłoga 20cm 038, CO bufor z grzałką 12kW, podłogowe parter i piętro, CWU 300litrów grzałka 3kW, rekuperacja Kinetic Plus 400, taryfa G12w Tauron; CO 2018/19 - 5060 kWh II 1260zł ; CWU 2910 kWh - 728zł 5 os.
    CO 2019/20 - 4070 kWh II 1018zł , CWU 2880 kWh - 720zł 5 os.
    CO 2020/21 - 5756 kWh II 1554zł , CWU 2460 kWh - 632zł 5/3 os.
    CO 2021/22 - 5535 kWh II 1830zł, CWU 2112 kWh - 668 zł 3 os.

  12. #32

    Domyślnie

    cena gazu notowanego w amsterdamie niższa jak sprzed inwazji na ukrainę

    dziś moja kwh to 32 gr gdzie w grudniu była po 26 kwh. 25% w górę.

    ludzie, czy wyście ocipieli, zrobimy z tym coś czy cipujemy ?

  13. #33

    Domyślnie

    PGNiG zaciera rączki

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Ile zużywacie kWh rocznie w swoich rodzinach i na ile osób? Chodzi o samą energię bytową, bez ogrzewania.
    Z dwóch lat mam ok 5500kwh rocznie. Masakra. Sama PC to jedynie 1300kwh na wszystko, reszta to bytowe, ale mam po 2 lodówki, zmywarki, plyty grzejne, itp. Do tego oczyszczalnia, reku z grzałką.... emerytka, plus 2x ho, 2 dzieci .... Jednym słowem kiła.

    Teraz pytanie do znawców - panele 5kw+inwerter hybrydowy off-grid i 4 aku 200Ah za 15 tys, czy instalacja 10kw ongrid do własnego montażu za ok 22tys?

    Co lepsze?
    Sprzedając nadwyżkę wyjdzie się na swoje - ktoś to może wiedzieć w dłuższym okresie czasu? Strach tez przed wyłączaniem sie instalacji w piku.

    Offgrid chyba stabilne napięcie i większa przewidywalność. Można jeszcze na dach wrzucić wiatrową 2kw za niewielkie pieniadze .

  15. #35

    Domyślnie

    Ta instalacja offgrid to jakoś tanio. Rzeczywiście za tyle ile odłączyć się od elektrowni? Co w przypadku, gdy nie ma słońca dłuższy czas np w styczniu w tym roku widziałem dwa razy słońce w pełnej odsłonie

  16. #36

    Domyślnie

    Wspomaganie. Tak aby dojśc do tych 2tys kwh, które mogą być promowane w następnych latach, a to jest realne. Ustawienie dokładnie na gruncie , na południe, pod dużym kątem min 70stopni

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    jak zdrożał węgiel, którego używamy do produkcji prądu to podwyżki hurra inflacja!!! a jak jego cena spada to co? mordy na kłódkę i cicho sza? ciekawy jestem kiedy obniżą ceny energii nasze państwowe czampiony.

    https://stooq.pl/q/?s=lu.f
    jaki węgiel kur..a zdrożał, ludzie czytajcie bilanse spółek węgiel do bełchatowa dalej leci za 300 zł za tonę

    to jest wszystko wieki wał jak orlen

    to samo z nami robi PGNIG gaz jest tańszy jak przed wojną a przed wojną miałem 22 gr za kwh gazu a teraz mam 32


    ludzie, obudzcie się kur..a a nie czekajcie na 22 emeryturę

  18. #38

    Domyślnie

    Niestety, mamy ponoć najdroższą energię w UE i nikomu to nie przeszkadza. Nierząd robi najwiekszy wał w historii wyprowadzając z budżetu dziesiątki , jak nie setki miliardów a dalej mają 35%. Nie ma ratunku

  19. #39

    Domyślnie

    jak nie ma ratunku
    żaden szwajcar nie jest tak zadłużony na 300 lat jak polak
    żaden holender
    żaden niemiec

    to co się u nas dzieje to jest leżę, dobij mnie
    jeszcze nie dobijają, ale dobiją

    dlaczego nie walczycie o swoje ? będziecie zdychać na oczach żon i dzieci ?

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    peter08

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Krakow
    Posty
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Niestety, mamy ponoć najdroższą energię w UE i nikomu to nie przeszkadza.
    Ręce załamac jak takie bzdury się czyta.....

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony