dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Czyste powietrze a kominek do celów rekreacyjnych

    Witam,
    Chcę wystąpić o dotację z Czystego powietrza za wymianę kotła na ekogroszek na pompę ciepła.

    Ale mam kominek zamontowany ok 2011 roku spełniający normę EN13229, więc nie posiadający certyfikatu ekoprojekt, eco design itp.
    Już gadałem z kilkoma sprzedawcami (mój już nie prowadzi takiej działalności) i żadnego certyfikatu od nich na mój model nie uzyskam.
    Kominek wykorzystywany tylko i rzadko, do zrobienia atmosferki w salonie, a więc jak to mówią rekreacyjnie.
    Czy mimo tego muszę go zlikwidować by móc wystąpić o dotację?
    Dzięki za podpowiedzi
    Dom Leśny Zakątek II, ale bez garażu. Oddany 2012r. Pow. użytkowa 126m2, pow. podłóg 147m2, kubatura 538m3. Ściany pustak max 29cm, plus 15 cm ocieplenia styropianem białym. Ocieplenie dachu wełna Rockwool gr. 23 cm. Poddasze użytkowe oddzielone od strychu też ocieplonym sufitem/stropem (23cm). Czyli strych ocieplony nie ogrzewany. Od jesieni 2022 pompa ciepła Atlantic Alphea Extensa AI Duo R32 8kW. Sprawuje się narazie dobrze, ale dopiero po sezonie będę mógł coś więcej powiedzieć.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakobs1977 Zobacz post
    Witam,
    Chcę wystąpić o dotację z Czystego powietrza za wymianę kotła na ekogroszek na pompę ciepła.

    Ale mam kominek zamontowany ok 2011 roku spełniający normę EN13229, więc nie posiadający certyfikatu ekoprojekt, eco design itp.
    Już gadałem z kilkoma sprzedawcami (mój już nie prowadzi takiej działalności) i żadnego certyfikatu od nich na mój model nie uzyskam.
    Kominek wykorzystywany tylko i rzadko, do zrobienia atmosferki w salonie, a więc jak to mówią rekreacyjnie.
    Czy mimo tego muszę go zlikwidować by móc wystąpić o dotację?
    Dzięki za podpowiedzi
    To zależy od województwa. Są takie, gdzie radni to zidiociała zgraja ignorantów....Sprawdź na Kominki Org....

  3. #3

    Domyślnie

    A jak to wygląda w przypadku gminy Suchy Las? Bo generalnie nasza gmina zazwyczaj uchodziła za dość sensownie zarządzaną

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    To zależy od województwa. Są takie, gdzie radni to zidiociała zgraja ignorantów....Sprawdź na Kominki Org....
    Na Kominki Org jest opublikowana lista zidiociałej zgrai ignorantów wojewódzkich radnych ??
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrew1337 Zobacz post
    A jak to wygląda w przypadku gminy Suchy Las? Bo generalnie nasza gmina zazwyczaj uchodziła za dość sensownie zarządzaną
    Zapytaj w gminie Suchy Las.
    https://www.wfosgw.poznan.pl/aktualn...elkopolskiego/
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony