dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 623 z 627
Pokaż wyniki od 12.441 do 12.460 z 12535
  1. #12441

    Domyślnie

    Parę uwag odnosnie tych dwoch projektow

    1. W zielistkach wąski salon 4,07 m. Odmierz sobie w mieszkaniu lub gdzie mieszkasz 4.07 i zobacz jakiej szerokosci bedziesz mial salon , w ktorym jak by nie bylo spedzasz razem z pomieszczeniem kuchennym pewnie jakies 80% czasu w ciagu dnia gdy jestes w domu. Jak dla mnie osobiscie, za wąsko.
    2. W zurkawkach na dole masz sporo wiekszy pokoj, zalezy czego oczekujesz od pokoju na dole czy to ma byc naprawde tylko gabinet czy moze sypialnia rodzicow w przyszlosci?
    3. Zurkawki sa wieksze , maja wieksza powierzchnie zabudowy o 6m2
    4. W zielistkach masz kotlownie i wejscie do niej od wiatrolapu, nie wiem czym zamierzasz ogrzewac dom, ale jesli np. paliwem stalym to nie wyobrazam sobie wnosic drewna przez wejscie do domu.

    Tak poza tym to domy podobne, przy tym metrazu nie wiem czy nie szedlbym w parterowke, jesli dzialka pozwala przemysl to. Przypatrz sie projektowi np. LenaEko, to tez zalezy czym bedziesz grzal bo tam nie ma akurat duzej kotlowni, a tez masz 4 pokoje i dwie lazienki.

  2. #12442

    Domyślnie

    Cenne uwagi, dzięki bardzo.
    Parterówka odpada, jakoś jak zawsze wyobrażałem sobie swój dom to miał mieć schody i 2 kondygnacje. Jakoś nie czuje tej parterówki, mieszkam całe życie w bloku i czułbym się nadal jak w bloku.
    Co do wejścia do kotłowni od zewnątrz to niby też mi nie potrzebne, raczej planuje pompe ciepła i kominek dodatkowo tak żeby było miło i czasem się ogrzać w salonie. Kotłownia to pewnie mając pompe ciepła byłaby taką kotłownio-pralnią gdzie miałbym pralkę i suszarkę dodatkowo i grajdołek na takie różne sprzęty do sprzątania.
    Jest jeszcze taka Malinówka, koszt tak między zielistkami a żurawkami.
    Ciężki wybór są dosyć podobne z mojego niedoświadczonego punktu widzenia.
    https://www.archon.pl/projekty-domow...mdfe2199f9a105

  3. #12443
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał asaledr Zobacz post
    Cenne uwagi, dzięki bardzo.
    Parterówka odpada, jakoś jak zawsze wyobrażałem sobie swój dom to miał mieć schody i 2 kondygnacje. Jakoś nie czuje tej parterówki, mieszkam całe życie w bloku i czułbym się nadal jak w bloku.
    będziesz przeklinał za kilka lat te swoje marzenia o schodach. Jak mieszkasz w bloku to masz klatke schodową i schody. Dom jest po to by po tych schodach nie biegać jak nie musisz.

    Czy mógłbyś dokładniej opisać swoje potrzeby?
    Na przykład jak spędzasz wolny czas? Czy siedzisz tylko przed TV (wówczas wąski salon nie ma znaczenia) czy robisz imprezy, bawisz rozkładasz zabawki dzieci. Może lubisz majsterkować? często będziecie nocować gości? Chcesz palić w kominku?
    Kotłownia z PC jest dobrym miejscem aby zorganizować w niej pralnię, ale jednocześnie zmusza cię do biegania z praniem z poddasza na parter i z powrotem. Wygodniej jest mieć pralkę przy sypialniach i głównej łazience.

    I kluczowe - z jakiej strony jest wjazd na działkę?


    Zwróć uwagę, że ten niby większy dom z większym salonem ma daleko ustawioną kanapę o telewizora, co wymusza większą przekątną ekranu ale jednocześnie ściana na której jest TV ma ograniczoną szerokość.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 31-12-2022 o 17:53

  4. #12444

    Domyślnie

    to czemu sama postawiła pani klocka, zamiast pięknej parterówki bez znienawidzonych schodów ?

  5. #12445

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    będziesz przeklinał za kilka lat te swoje marzenia o schodach. Jak mieszkasz w bloku to masz klatke schodową i schody. Dom jest po to by po tych schodach nie biegać jak nie musisz.

    Czy mógłbyś dokładniej opisać swoje potrzeby?
    Na przykład jak spędzasz wolny czas? Czy siedzisz tylko przed TV (wówczas wąski salon nie ma znaczenia) czy robisz imprezy, bawisz rozkładasz zabawki dzieci. Może lubisz majsterkować? często będziecie nocować gości? Chcesz palić w kominku?
    Kotłownia z PC jest dobrym miejscem aby zorganizować w niej pralnię, ale jednocześnie zmusza cię do biegania z praniem z poddasza na parter i z powrotem. Wygodniej jest mieć pralkę przy sypialniach i głównej łazience.

    I kluczowe - z jakiej strony jest wjazd na działkę?


    Zwróć uwagę, że ten niby większy dom z większym salonem ma daleko ustawioną kanapę o telewizora, co wymusza większą przekątną ekranu ale jednocześnie ściana na której jest TV ma ograniczoną szerokość.
    Schody muszą być upraliśmy się na to i tego nie zmienimy

    Raczej salon to takie miejsce do posiedzenia, imprez żadnych raczej nie, nic specjalnego tam nie będzie, głównie to pewnie jedynie jakies posiedzenia z goścmi to w święta tak to raczej nie. Działkę mamy taką dosyć dużą więc w lecie to będzie głównie plener i girl. Więc gości to raczej do domu rzadko będziemy zapraszać pewnie w zimie jedynie w święta. Miejsc do nocowań gości też zbytnio nie trzeba, jakiś tam pokój pewnie będzie taki żeby mógł się ktoś przespać typu rodzice czy coś.

    Przeglądałem ten dom w malinówkach https://www.archon.pl/projekty-domow...mdfe2199f9a105 oglądałem jego realizacje i na ten moment najbardziej mnie zainteresował.

    Kominek chciałbym mieć żeby czasem w zimie sobie posiedzieć przy kominku, dogrzać troszkę w mroźne dni. Jakiś tam dostęp do drewna mam żeby sobie ogarnąć od czasu do czasu.

    Wjazd na działkę jest normalnie z drogi, więc wjeżdżałoby się tak po prostu w stronę drzwi wejściowych, nie jakoś od tyłu czy boku budynku

  6. #12446
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    to czemu sama postawiła pani klocka, zamiast pięknej parterówki bez znienawidzonych schodów ?
    Z powodu mikroskopijnej działki na której parterówka by się nie zmieściła. Tym bardziej z własnego doświadczenia wiem ze schody to zło.

  7. #12447
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał asaledr Zobacz post

    Wjazd na działkę jest normalnie z drogi, więc wjeżdżałoby się tak po prostu w stronę drzwi wejściowych, nie jakoś od tyłu czy boku budynku
    Chodzi o strony świata

  8. #12448

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Chodzi o strony świata
    Wjazd jest od zachodu.
    Czyli droga przy której mam działkę biegnie północ południe, ja jadąc od południa skręcam w prawo na wschód, no czyli jak to dobrze rozumiem wjazd jest od zachodu. ( Idąc działką do przodu ide na wschód)

  9. #12449
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a jakie masz sąsiedztwo? wymiary działki? Chodzi o to by rozmieszczenie okien zapewniało odpowiednie nasłonecznienie i prywatność.

  10. #12450

    Domyślnie

    tez mam wjazd od zachodu i dom w malinowkach zostawilbym tak jak jest tj okna szczytowe salonu i dwoch pokoi na gorze skierowane na poludnie, odwrotnie chyba bedzie slabo bo od wrzesnia do marca zero slonca w salonie i prawdopodobnie ciagle sztuczne swiatlo. Jesli ktos zaargumentuje to ze latem będzie parówa to zawsze mozna wstawic od poludnia rolety zewnetrzne, od upalu idzie sie odgonic, a w ustawieniu lustrzanym to bedziemy tesknic za sloncem w sezonie jesien zima.

    Zalezy czy od wschodu nie masz blisko do sasiada, bo duze okno tarasowe jesli latasz w samych majtkach po domu bedzie wiecznie zasloniete

  11. #12451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    a jakie masz sąsiedztwo? wymiary działki? Chodzi o to by rozmieszczenie okien zapewniało odpowiednie nasłonecznienie i prywatność.
    Nie ma wgl sąsiedztwa. Same pola a od północy działki jest las, więc prywatność jest na 100% zachowana i raczej brak perspektywy że ktoś się tam wybuduje. To jest wyludniona wieś 90% to emeryci. Szerokość działki 24 metry długość 120 metrów, ja 100 metrów od drogi chce się budować więc taki długi wjazd przez działkę będzie

  12. #12452
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to więcej niż SSO będzie cię kosztować zrobienie podjazdu pod dom

  13. #12453

    Domyślnie

    Nie no bez przesady, nie będę układał kostki na takiej długości, pewnie coś takiego zrobimy https://www.olx.pl/d/oferta/kruszywo...&sliderIndex=3 jak tutaj na zdjęciach widać.

    Krawężniki i w środku takie kamyczki. Wiadomo dosyć gruba warstwa

  14. #12454
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    osobiście wybrałabym projekt z dużym dodatkowym pokojem na parterze, który za kilka lat będzie można przekształcić w normalną sypialnię, kiedy schody się znudzą i zaczną męczyć
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 02-01-2023 o 17:35

  15. #12455

    Domyślnie

    Też się zgadzam, dzieci mogą mieszkać na górze a wy na dole w pokoju, choć uważam że jak dwa razy dziennie komuś ciężko pokonać trzynaście stopni to może powinien zadbać o swoją kondycję fizyczna lub udać się do lekarza.
    Nawet na parterze w bloku trzeba pokonac trzy stopnie do klatki i osiem do drzwi

  16. #12456
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dzisiaj robiłam porządki i tych schodów pokonywałam u siebie chyba z 10 razy

  17. #12457

    Domyślnie Problem z wyborem projektu

    Witam
    Poszukuję projektu domu dwupokoleniowego czyli rodzina 2+2 i seniorzy 2. Problem dotyczy projektu który ma warunki.
    Dom:
    -osobne wejścia
    -seniorzy na parterze 2 pokoje + salon z kuchnią + łazienka
    -po mojej stronie kotłownia 3 pokoje +salon z kuchnią + łazienka
    -160-180m2 powierzchni użytkowej
    -brak garażu
    Przeszukuję już dłuższy czas gotowe projekty ale nic nie pasuje do tych warunków. Nawet przy dużych zmianach nie daje to pełnej satysfakcji. Już nawet zastanawiam się nad projektem indywidualnym. Moje pytanie czy ktoś może z forum spotkał podobny projekt domu ? Czy mam sobie dać spokój i iść do architekta ?

  18. #12458
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jeśli zakładasz przestawianie ścian i okien w projekcie gotowym to np.:

    projekt Hanka z którego da się wykroić dwa mieszkania i to z niezależnym systemem CO:
    https://wybieramprojekt.pl/projekt-domu-hanka-3-jj92/



    Przy czym wiatę można usunąć w czasie adaptacji.

    Kocioł zintegrowany z zasobnikiem w mieszkaniu seniorów można dać we wnęce w łazience (oznaczone CO),
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 31-01-2023 o 01:25

  19. #12459
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Albo taki:

    https://www.extradom.pl/projekt-domu-emilian-2-WOE1154

    gdzie garaż zamieniasz na mieszkanie seniora:

  20. #12460
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

Strona 623 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony