dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Lionela

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-019
    Posty
    1

    Post Droga gminna (KDD) w mpzp - pytanie

    Mam działkę, do której w planie mpzp biegnie droga gminna.
    Przed moją działką są działki innych właścicieli przez które również ta droga na planie przechodzi.
    Aktualnie właściciele tych działek mają inne możliwości dojazdu do nich (są niezależni od drogi w planie). Do mojej działki, na której chcę budować nie ma dojazdu, tylko ta droga w mpzp.

    Wiem, że mogę wydzielić działkę pod drogę, by Gmina ją przejęła. Ale aby ta droga fizycznie tam powstała muszą to samo również zrobić pozostali właściciele działek przez które biegnie droga w planie. Na ten moment mówią, że nie mają potrzeby korzystania z tej drogi i nie wydzielą działek pod drogę na ich terenie.

    Jak mogę zadziałać w tej sprawie? Czy w jakiś sposób można zmusić tych właścicieli do tego, by przekazali działkę na drogę, która jest narysowana w mpzp Gminie?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ani nie zmusisz innych właścicieli do oddania, ani gminy do przyjęcia (bo dla gminy to też kłopot, bo musi utrzymywać nawet, jak nie utwardzi). Plan to tylko wizja z którą porównuje się zamierzenia i tylko zgodne z nim dostaną zielone światło (np. nie dostaniesz zgody na budowę budynku w miejscu, które przewidziane jest na drogę).
    Poczytaj o służebności.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony