dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 92 z 92
  1. #81
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Odnośnie tego tematu - właśnie dostałem wybitnie chamską wiadomość od forumowicza, pewnie tego wywołanego:
    " a ty kim jesteś? szczunem do lania który mieni się mianem elektryka a jestes zwykłym hejterem bezmózgowym"
    No cóż, jak komuś maluczkiemu brakuje wiedzy i honoru to wypisuje takie rzeczy.

  2. #82

    Domyślnie

    Przewód doktorski nt. przewodu uważam za zamknięty, od tej chwili otwieram profesurę!
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  3. #83
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PLC_00
    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    STCE
    Posty
    206

    Domyślnie

    To już tak ostatecznie z mojej strony podsumowywując ( wbrew temu co pisałem wcześniej że kończę dyskusję) ale już ostatni wpis:

    1. Co do Edwarda Musiała który był to przywoływany . Publikacje i opracowania pana Dr są nieocenioną kopalnią wiedzy lekturą dla każdego elektryka/elektrotechnika . Na forach strikce związanych z energetyką często sam przywołuje jego wypowiedzi . Nie zgadzam się jednak (co starałem się tutaj zgodnie z moją wiedzą uargumentować ) z jego poglądem wyrażonym w tym cytacie :

    " Uziomowi fundamentowemu wykonanemu tylko dla celów ochrony przeciwporażeniowej nie stawia się żadnych wymagań odnośnie do wartości rezystancji uziemienia, podobnie jak w przypadku wszelkich uziomów wyrównawczych (sterujących rozkładem potencjału)."

    Dodatkowo sam Dr Musiał pisząc " Nie ma uzasadnienia merytorycznego żądanie dodatkowych wielokrotnych uziemień przewodu PEN o rezystancji uziemienia poniżej 30 Ω przy licznych budynkach oddalonych od siebie o kilkanaście czy kilkadziesiąt metrów zwłaszcza, jeśli są one zasilane z sieci kablowej albo napowietrznej o przewodach izolowanych. " Wskazuje niejako w domyśle że wartość rezystancji uziemienia powinna wynosić 30 Ω .

    2. Elpapiotr pisząć "No i, za Boczkowskim, punkt rozdziału PEN uziemiają, durnie.". w mojej ocenie mija się z prawdą iż durniem jest osoba uziemiająca PEN. Każdy może ocenić sam co mówi norma PN-IEC 60364:

    413.1.2. Połączenia wyrównawcze
    413.1.2.1. Połączenia wyrównawcze główne
    W każdym obiekcie budowlanym, połączenia wyrównawcze główne powinny łączyć ze sobą następujące części prze-wodzące:
    — główny przewód ochronny;
    — główną szynę uziemiającą lub główny zacisk uziemiający;
    — rury zasilające instalacje wewnętrzne obiektów budowlanych, np. gazu, wody;
    — metalowe elementy konstrukcyjne, urządzenia centralnego ogrzewania i systemów klimatyzacyjnych, jeżeli one występują.

    542.4. Główne szyny uziemiające lub główne zaciski uziemiające
    542.4.1. W skład każdej instalacji powinna wchodzić główna szyna uziemiająca lub główny zacisk uziemiający, do któ-rych należy przyłączyć:
    — przewody uziemiające,
    — przewody ochronne,
    — połączenia wyrównawcze główne,
    — przewody uziemień funkcjonalnych, jeżeli są wymagane.

    3. Domsat pyta kim jestem w środowisku . - zawodowo - Automatyk/elektryk/konstruktor CAD. Dla " środowiska " jestem tylko statystyką.

    4. Nie wypisuje do nikogo żadnych wiadomości ( tym bardziej obraźliwych )

    5. Temat z mojej strony uważam za zamknięty. Kto będzie chciał zachęcam do lektury forum stricte związanych z elektryką , może jakieś refleksie się nasuną.
    Kto chce może nazywać mnie durniem.
    Dom : Przy alabastrowej 20 . 115 m2 powierzchni użytkowej. Ocieplenie : Elewacja 15 cm knauf 0,32 , dach/poddasze 30 cm roockwool , podłoga 15 cm knauf 0,32 . Wentylacja grawitacyjna. Ogrzewanie : Vissmann 100w B1HF. 100 % podłogówka + regulatory pokojowe Salus Quantum SQ610. Okna trzy szybowe Oknoplast winergetic premium . Rodzina 2+2

  4. #84
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał domsat Zobacz post
    marcin225 - nie pisałem nic o Kaizenie i nikt tutaj nie ma prawa zarzucać niekompetencji dr Musiałowi. Twój wpis jest po prostu głupi.
    Jak widać każdy może sobie pisać co chce najwyżej nie ma racji.... Panie specjalisto od domków jednorodzinnych

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał PLC_00
    2. Elpapiotr pisząć "No i, za Boczkowskim, punkt rozdziału PEN uziemiają, durnie.". w mojej ocenie mija się z prawdą iż durniem jest osoba uziemiająca PEN. Każdy może ocenić sam co mówi norma PN-IEC 60364:
    A może jednak PN-HD ? Arkusz 5-54 i p. 542.4 ?
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  6. #86
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    PLC_00 - moja krytyka podziałała i Twój ostatni wpis jest w zupełnie innym tonie. Czyżby dr Jekyll and mr Hyde ?
    marcin 225 - niestety większość piszących o elektroinstalacjach w domkach nie ma racji i wprowadza w błąd pytających. Żal mi tych pytających, a Wy odpowiadający - dalej dobrze się bawcie.

  7. #87
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Wracając do meritum - tematy o doborze kabla do zasilania domu są częste na forach. Nie wiem dlaczego pytający nie korzystają z projektu lub nie zdają się na elektryka - wykonawcę zasilania. Odpowiedzi na forum są w stylu " ja bym dał...". Nie kojarzę by jakiś doradzający wyjaśnił, że proponowany kabel to wyliczył z jakiegoś wzoru. No cóż - inwestor kładzie kabel na wiele lat, a korzysta z rad anonimowych forumowiczów.

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał domsat
    No cóż - inwestor kładzie kabel na wiele lat, a korzysta z rad anonimowych forumowiczów.
    Na przykład "rad" niejakiego domsat
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  9. #89
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    elpapiotr - powtarzam, bo Tobie raz nie wystarczyło do zrozumienia;
    Do elpapiotr i innych uwielbiających dodać coś mało sensownego, tak ni z gruchy, ni z pietruchy:
    Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
    Tomasz z Akwinu

  10. #90

    Domyślnie

    No i na tyle "rad" by było w wykonaniu niejakiego domsat
    Ale pisze, byle tylko pisać..
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  11. #91
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Do 3 x sztuka:
    elpapiotr - powtarzam, bo Tobie raz nie wystarczyło do zrozumienia;
    Do elpapiotr i innych uwielbiających dodać coś mało sensownego, tak ni z gruchy, ni z pietruchy:
    Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
    Tomasz z Akwinu
    Ilość postów - moje 246 : elpapiotr 4176 (większość mało sensowne o PN) = zdecydowanie wygrywasz !

  12. #92

    Domyślnie

    Cytat Napisał domsat
    Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
    No i jednak napisał. Ten zgubny nawyk pisania o niczym cię wykończy. Nie lepiej nic nie pisać?
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony